7 rad, jak ušetřit při nákupech do školy

1. Nespěchejte s nákupem
Nenakupujte pomůcky dříve, než se od dítěte či učitelky dozvíte, co jeho škola požaduje a co potomek bude skutečně do školy  potřebovat.
 
2. Udělejte cenový průzkum
Hlavně dražší pomůcky, třeba knížky, penály, rýsovací potřeby nebo tužky, nenakupujte v prvním obchodě, kam zavítáte. Ceny se mohou výrazně lišit, levněji než ve specializovaných obchodech  nakoupíte obvykle v hypermarketech či supermarketech.
 
3. Vynechte značkové pomůcky
Populární postavičky na školní tašce, penálu či pytlíku na cvičky znamenají vždy přirážku. Podobně se připlácí i za značkové produkty. Pokud se děti spokojí s jinými výrobky, dost ušetříte.
 
4. Zvažte, zda je nabídka skutečně výhodná
Nezapomeňte, že se obchodníci i před startem školního roku předhánějí v prodejních akcích. Často nabízejí třeba komplety tužek, sešitů či obalů, které děti pak ve škole všechny ani neupotřebí.
 
5. Využijte internet
Přes internet se dají levněji než v běžných obchodech sehnat nejen učebnice, ale i batohy, kalkulačky, psací stoly i počítače.
 
6. Neřiďte se vždy jen cenou
Na nákupu levného školního vybavení můžete také dost prodělat. Rozhodující při nákupu pomůcek, které má dítě používat déle, by měla být kvalita. Zatímco levná školní taška vydrží třeba jen jeden rok, kvalitní bude sloužit několik let.
 
7. Nakupujte v antikvariátech a u spolužáků
Školy většinou netrvají na tom, aby byly učebnice nové. Dají se pořídit se slevou od starších kolegů, v antikvariátech či na internetových burzách.

Jezdíte po městě hromadnou dopravou? Měsíčně byste se měli vejít do pětistovky za předplatní jízdenku. Pokud nejezdíte načerno. Čtěte v aktuálním tématu ZDE.