Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Služební cesty: s jakými náhradami můžete počítat

Ačkoli mnozí vyjíždějí v rámci svého zaměstnánína pracovní cesty téměř denně, často nevědí, co mohou požadovat jako náhradu od zaměstnavatele, a co jim naopak poskytuje, ačkoli k tomu není zákonem nucen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hana Šnajdaufová

náhrady jízdného - dotaz
Prosím o radu v proplácení ceny jízdného (služební cesta)zaměstnavatelem.Ten se rozhodl jízdné za osobní automobil proplatit v ceně jízdenky hromadného prostředku pouze řidiči (vlak, autobus).V autě pojedou celkem 4 osoby. Má právo na náhradu každý z nich nebo pouze řidič.Děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem H. Šnajdaufová ÚCHP Praha, e-mail: snajdaufova@icpf.cas.cz
0/0
23.4.2002 9:53

Oldřich SKOKAN

Existuje řešení problému,nikoliv na úkor zaměstnance?
Prosím Vás o radu v problematice realizovaných služebních cest typu:Pracovník je vyslán na pracovní cestu po ranní směně v 15.00 hod. Cesta na místo pracovního výkonu trvala od 15.00 do 19.00 hod.,pracovní výkon realizován od 19.00 do 20.00 hod.,cesta zpět od 20.00 do 23.30 hod. Zaměstnavatel požaduje nástup na běžnou ranní směnu(pracovník má určenou pracovní dobu 6.00-14.30 hod. ve 40-ti hodinovém týdnu ) s odůvodněním, že cesta k a od pracovního výkonu (tedy doba strávená přemísťováním) je dle platných zákonných norem v časové režii pracovníka (skutečný pracovní den je místo 8-mi hodinový v reálu 17-ti hodinový), tedy jak se může zaměstnanec legitimně, nikoli výpovědí(zaměstnavatel trvá na zákonném znění,které dle něho tento problém neřeší)bránit.Doposud mnou získané informace (Zákoník práce,Cestovní náhrady,Mzdové a platové předpisy) jsou směřovány většinou jen k pracovní době.Charakter práce zaměstnance je servisní technik a v pracovní smlouvě souhlasil s vysíláním na pracovní cesty. Existuje vůbec něco řešící takovou problematiku? Prosím poraďte,jsem v časové tísni. Prosím taktéž redakci nezveřejňovat mé jméno a adresu !!! olds@seznam.cz Oldřich Skokan
0/0
12.3.2002 19:35

Petr Korčák

Dotaz
Můžeme Vás poprosit, aby nám pan doktor Dráb odpověděl na náš dotaz? Jsme organizační složkou státu. Je naší povinností platit silniční daň za našeho zaměstnance, jestliže užije svoje soukromé vozidlo při pracovní cestě (§ 4, odst.2, písm. a) zákona č. 16/1993 Sb., o dani silniční)? Moc předem děkujeme za Vaši odpověď. S pozdravem Ing.Petr Korčák Zeměměřický úřad tel (02) 8404 1401 e-mail: Petr.Korcak@cuzk.cz nebo: pk@vol.cz
0/0
8.3.2002 13:27





Finance.iDNES.cz radí

Víte, že stát stále přispívá až 2000 Kč/rok na stavební spoření?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.