Diskuze

EU chce upravit pracovní dobu

Nová pravidla hry ohledně pracovní doby se rýsují v rozšířené Evropské unii. Dotknou se také samozřejmě Česka. Dosud obecně platí, že zaměstnanec v EU může pracovat nejvýše 48 hodin týdně, včetně přesčasů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Thyronx

28. 5. 2004 23:17
Az do EU prijde demokracie...
Az do EU prijde demokracie, bude si o svych prescasech rozhodovat sam delnik spolu s firmou a nikoliv "velky Gerhard". Totez plati o jakemsi "zakoniku prace". Nemame ani jedno ani druhe a presto (nebo prave proto) jsme nejvykonnejsi ekonomikou sveta. Tady rozhoduji JEN schopnosti nikoliv barva pleti,matka s detmi ci bez,vek,pohlavi,narodnost.... Kdo chce a ma chut pracuje a kdo ne zije o zebracke holi.(Duchodce,nemocne,lenochy a mlade "invalidni duchodce" nevyjimaje. Vzdelani a praxe je velky plus. Z USA Thyronx
0 0
možnosti

simsalabim

28. 5. 2004 20:35
máme co jsme chtěli
Ať si EU s jejími předpisy trhne nohou. Už jsou otravní.
0 0
možnosti

Věra

28. 5. 2004 10:40
Zajímavé návrhy lezou z EU.
Pravdou však je, pakliže má zaměstnanec strávit čas pracovní cestou na školení, apod. je to nutné započítat do odpracované doby, když ho tam vysílá zaměstnavatel. Stejné je to s pohotovostí, protože zaměstnanec si nemůže dovolit být mimo dosah, tedy je omezen ve svém právu na volný čas a na to, že si s ním bude dělat co bude chtít, tedy, že například vypne telefon, nebo bude mimo dosah telefonu. Bude to znamenat nárůst zaměstnaných lidí, a snížení nezaměstnanosti, pakliže česká hlava nevymyslí, jak tohle obejít, a že české hlavy jsou chytré hlavy. Místo pohotovosti tak bude mít prostě někdo službu a za tu bude placen. Stávající zaměstnanci si tak budou užívat volna ale také přijdou o finance. Je na každém z nich, co je pro něho lepší! Soukromý lékař totiž nemá placené pohotovosti, je ve službě vlastně od rána do večera, stejně jako OSVČ.
0 0
možnosti

emigrant

28. 5. 2004 14:56
Re:
Milá Věro. Souhlasím se vším co jste napsala, kromě toho, že se sníží nezaměstnanost. Podniky nebudou mít najednou více peněz aby mohli zaměstnat více lidi. Naopak, pokud bude toto omezení, tak nezaměstnaných nejspíš přibude. Platí, že čím méně omezení, tím menší nezaměstnanost. Stejně jako platí, že práce není, protože je drahá.
0 0
možnosti

ES499

28. 5. 2004 8:12
A co doba pracovní cesty ?
Náš zaměstnavatel vyžaduje, aby se do odpracované pracovní doby za celou jednu pracovní cestu (rozumněj za cestu v trvání více než 8 hodin za den) započítávalo pouze 8 hodin bez ohledu na to, že cesta trvala třeba od 7.00 do 21.30. Je to běžné, protože se jezdí i 200 km daleko služebním autem. Nevím na základě jakého předpisu můžeme požadovat nějakou nápravu, ať už ve formě "náhradního volna" nebo příplatku. Jsem příspěvkovou organizací.
0 0
možnosti

Věra

28. 5. 2004 10:43
Re: Nařízení a vyhlášky
vydává v tomto případě Ministerstvo práce a sociálních věcí, stížnosti musí být adresovány na Úřad práce (pokud pracujete v Praze) - tak hl.m.Prahy, který sídlí na Magistrátu, nebo na miisterstvo práce a sociálních věcí, většinou to předají tomu, kdo to má vyřídit. Vzhledem k tomu, že máte právo na ubytování a stravné za celou dobu, tedy, od 7.30 do 21.30, pak tedy platí, že pokud máte 8mi hodinovou pracovní dobu, všechno nad by mělo být počítáno jako přesčas se všemi důsledky. Zaměstnanvatel tedy porušuje zákoník práce a předpisy s ním související.
0 0
možnosti