Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Proč bychom se nezdanili

Také Vás udivuje, kde stát bere peníze na nákup stíhaček, krytí ztrátových úvěrů komerčních bank či k vyplacení kampeličkářů? Po přečtení tohoto článku se již divit nebudete...
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

21. 3. 2001 11:27
Nějaké daně musí být, ale hlas...
Nějaké daně musí být, ale hlasuji pro co nejnižší absoulutní hodnotu. Musí být jasno, za co a kolik , abych mohl nějakým způsobem ovlivnit svým chováním výši, kterou zaplatím. Nesmí dojít ke stavu, jako u vodného, kde po té, co se snížil odběr , tak si vodárny zvýšily paušál. V podstatě to lze dosáhnout jen tehdy , když si zvolíme jinou, než aktuální, nenažranou vládu, což je ale za stávajícího status quo poněkud iluzorní představa.
0 0
možnosti

21. 3. 2001 14:51
Na vládě podle mě vůbec nezále...
Na vládě podle mě vůbec nezáleží. Jde o systém. Žádná vládnoucí strana nenajde odvahu snížit sociální výdaje. Každá raději populisticky tyto výdaje ještě zvýší a zamázne je vyšším schodkem.
0 0
možnosti

21. 3. 2001 7:25
Pracuji na FÚ. Zatím krátce, a...
Pracuji na FÚ. Zatím krátce, ale již jsem dospěl k názoru, že nejvíce chyb v účetnictví, potažmo v DP pramení ze snahy snížit daňovou povinnost. Nic proti tomu nemam, ale kdo to chce dělat, tak by si měl přečíst alespoň zákon o dani z příjmu.
0 0
možnosti

21. 3. 2001 11:19
Práce na FÚ ne ní nic špatného...
Práce na FÚ ne ní nic špatného, divím se proč se tento člověk nedokázal podepsat. A nebo tím chtěl sám naznačit, co si myslí o finančních úřadech. P.F. Souhlasím s tím , že by si lidi měli přečíst zákon o dani z příjmu. Dále navrhuji pracovníky finančního úřadu naučit za naše daně číst, aby mohli udělat totéž.
0 0
možnosti

20. 3. 2001 22:34
Osobně jsem si vědom tohoto ší...
Osobně jsem si vědom tohoto šíleného daňového zatížení a nemohu se zbavit dojmu, že ze strany vládnoucích (či spíše ovládajících) špiček našeho státu je stále velká snaha ovládat občany skrze finance. Není normální platit za každou blbost daň. I když v Evropské unii je daňové zatížení obdobné. Ostatně pan Parkinson se k daním vyjádřil velice trefně: pokud jsou daně do 10%, tak se každý stará o to, aby vydělával pokud jsou daně do 20%, tak se ti s vyššími příjmy již zabývají tím, jak na daních ušetřit a pokud je daň nad 30%, tak již všichni hledají způsob, na jak vydělávat peníze, ale jak neplatit daně (na mysli mám samozřejmě celkovou daň). Není se čemu divit, že všichni hledají způsob, jak daň neplatit.
0 0
možnosti

21. 3. 2001 12:38
Rozdělení daňové zátěže do co ...
Rozdělení daňové zátěže do co největší počtu různých daní je z hlediska zájmu státu logické - maximalizuje se daňová výtěžnost s tím, že ještě stát může daně prohlašovat za "sociálně spravedlivé" (jako jsou například spotřební daně či progresivní daň z příjmu). Co se už nevidí, že se velkým počtem daní komplikuje jak výběr daní, tak i průhlednost celého daňového systému. Není pak výjimkou, že i úředníci finančních úřadu se v legislativním spletenci velmi špatně orientují.
0 0
možnosti

20. 3. 2001 17:03
Je pravda že se kdekdo snaží z...
Je pravda že se kdekdo snaží z daní ulejt, dostat svou firmu do ztráty a podobně. Ale povězte mi upřímně co odpovíte otrapovi který v restauraci celý večer nasává a hraje na automatu a pak k vám příjde a řekne "hele vole dej mi pětku" já osobně v takovém případě tvrdím že jsem právě všechny peníze propil a pro jistotu zatínám pěst. Doufám že paralela mezi otrapou a státem ( s jeho úžasnými investicemi například v obraně, tvorbou dalších a dalších úřadů, lhaním a vytáčkami, všeobecnou nezodpovědností kohokoli za cokoli, s iluzorní vymahatelností práva, a dalšími radostmi ) je doufám všeobecně srozumitelná. PS: Pevně doufám že za loňskej rok vykážu ztrátu.
0 0
možnosti

20. 3. 2001 15:32
Nechtěl bych být státní úřední...
Nechtěl bych být státní úředník. Možná jeden z mála, který by po celou pracovní dobu řádně pracoval a byl přivětivý k daňovým poplatníkům. Tato společnost je tak zhnusená, že neumí najít skutečnou systémovou chybu. Ta je v současném režimu. Neustále jsme byli varováni, že třetí cesta neexistuje a přesto jsme jí šli. Pan Novák v následujícím měsíci onemocní na páteř. Vzhledem k této chorobě léčba bude velice dlouhodobá. Pan Novák měsíčně dostane nemocenské dávky v přibližné výši 9000,- Kč. Z těchto dávek se neplatí daň ani pojištění. Pan Novák si současně jde přivydělat k českému kapitalistovi. Jelikož pracuje načerno za svou práci dostává špinavé peníze. Z těch se žádná daň neplatí ani pojištění. Tyto špinavé peníze utratí za v restauraci za jídlo a pití. Jelikož restaurace patří českému kapitalistovi, který načeno zaměstnává jeho nezaměstnanou manželku musí si vytvořit zdroj špinavých peněz. Ten vytvoří tak, že nakoupené suroviny nezavede do účetnictví. Z nich navaří jídlo, popřípadě alkohol naředí a prodá našemu panu Novákovi. Obdržené špinavé peníze od pana Nováka taktéž nezavede do účetnictví a ponechává jim špinavý charakter. Celkový objem utržených špinavých peněz je vyšší než odměna paní Novákové. Vytvořený zdroj špinavých peněz český kapitalista použije k nákupu vstupních surovin. Dodavatel již také uplatňuje dělbu peněz na čisté a špinavé. Jelikož podíl čistých peněz neustále klesá ve prospěch špinavých nemohou být firmy ziskové. Kde není zisk není daň ze zisku. Rodina pana Nováka se se svými legálními příjmy dostala pod hranici životního minima. Stát přispěchá s nápomocí sociálními dávkami. Panu Novákovi i jeho černému zaměstnavateli je potřeba poskytnout rodinné přídavky v plné výši. Zaměstnavatel pana Nováka dokázal obrátit poměr vydělaných peněz ve prospěch špinavých. Může si dovolit ze špinavých peněz sponzorovat vládnoucí politickou stranu. Ta prostřednictvím svojich poslanců prosadí v parlamentu kuponovou privatizaci. Našemu sponzorovi je přidělen objekt dle výše příspěvku. Rostoucí obavy intelektuálů chlácholí předseda politické strany prohlášením, že žádné špinavé peníze přece neexistují. Jsou pouze jedny a o ty jde až na prvním místě. Tvorba a použití špinavých peněz se stává obvyklou společenskou normou. Naší páni Nováci už dávno jsou na hradě, v parlamentu, v policii, v justici, ve zdravotnictví, ve školství, v České televizi atd. Není právdivý Váš příklad o daních. Daně platí pouze ten kdo chce. Každý strůjcem svého štěstí.
0 0
možnosti

21. 3. 2001 13:59
A pak ten, komu nic jiného nez...
A pak ten, komu nic jiného nezbyva - zejmena zamestnanci...
0 0
možnosti

20. 3. 2001 14:22
Vůbec by mi nevadilo, že platí...
Vůbec by mi nevadilo, že platím daně třeba 70%, kdyby mi z výplaty zbylo aspoň 20-30 tisíc. Mike
0 0
možnosti

20. 3. 2001 15:12
To je jako byste řekl, že vám ...
To je jako byste řekl, že vám nevadí, že vám zloděj ukradl z peněženky 5000 Kč, když v ní nechal z dobročinnosti 1000 Kč abyste neumřel hlady.
0 0
možnosti

20. 3. 2001 11:22
Nemá asi smysl diskutovat o to...
Nemá asi smysl diskutovat o tom, zda jsou daně vysoké nebo nízké. Co mně osobně vadí na současném systému, je zastírání skutečného stavu. Proč pan Novák nemůže mít na své výplatní pásce částku 18.225,- s tím, že VŠECHNA pojištění a daně si platí sám (prostřednictvím svého zaměstnavatele)? Zaměstnavatel by pak žádných dalších skrytých 35% neodváděl. Proč se stále hovoří o "pojištění", jestliže je tato dávka svým charakterem další daní? Stávající systém velmi umně zastírá skutečnou výši daňové zátěže. A opticky to vypadá lépe ...
0 0
možnosti

20. 3. 2001 10:41
zajímalo by mě, jak velké je z...
zajímalo by mě, jak velké je zdanění v daňových rájích a co je podmínkou pro získání sídla v těchto zemích.
0 0
možnosti

20. 3. 2001 10:55
To, kde fyzická osoba odvádí d...
To, kde fyzická osoba odvádí daně, záleží na tom, kde žije po většinu roku. Znamená to, že pokud chcete třeba využít nízkých daňových sazeb na Bahamách, musíte tam strávit alespoň 183 dní v roce. Jen tak pro zajímavost: nedávno jsem četl o tom, že se prodávají ve Velké Británii apartmány na zámořské lodi, která většinu roku tráví v mezinárodních vodách. Osoby, které netrpí mořskou nemocí, se tak mohou vyhnout pobytu na území jakéhokoliv státu, a tudíž neplatí žádné daně.
0 0
možnosti

20. 3. 2001 10:02
Mně to nepřipadá zas až tak ne...
Mně to nepřipadá zas až tak nenormální. S menšími či většími odchylkami existuje takové zdanění ve všech vyspělých zemích. Nedokážu si představit, jak by vypadaly kupříkladu historické a kulturní objekty v Čechách, kdyby se o ně nestaral stát (tím nechci říct, že se o ně stará s nějakou super péčí). Nejspíš by si novodobí zbohatlíci zrekonstruovali zámečky k obrazu svému nebo by je někdo rozebral jako stavební materiál a nic by tady neexistovalo. Co se týče zdravotního a sociálního pojištění, tak připouštím, že takových sedmdesát procent obyvatel by bylo schopno si uvědomit, že jednou budou staří a nemocní a prostě by si spořili na tyto události. Zbývajících třicet procent by však zcela určitě žilo ze dne na den a neodkládali by část příjmů na budoucnost. Mně osobně výše sociálního a zdravotního pojištění nevadí. Vážení, kdybyste ale věděli jak dojí farmaceutické firmy naše zdravotnictví (potažmo naše daně) a jaké úplatky berou úředníci od těchto firem za to, že konkrétní lék bude hrazen pojišťovnou, tak by se vám všem pořádně zvedl žaludek. Milan Kotucz
0 0
možnosti

20. 3. 2001 9:27
Ve třetím odstavci uvádíte, že...
Ve třetím odstavci uvádíte, že většina lidí podle vás neví, co znamená kolonka DPH na účtence. No nevím, já bych z Čechů až tak veliké "finanční negramoty" nedělal. Jinak ale komentář chválím, je velmi zajímavý. Jaroslav Stopka
0 0
možnosti
  • Nejčtenější

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

Mně se nic nestane, pojišťovna mi nic nedá. Pět mýtů o životním pojištění

12. dubna 2024

Životní pojištění má podle statistik uzavřené každý druhý Čech. Vyplývá to z dat České asociace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

K výrobě krmiv pro psy a kočky ho přivedla náhoda. Dnes vyváží i do Asie

13. dubna 2024

Vyrábět granule a konzervy pro psy a kočky původně neměl vůbec v plánu. Napadlo ho to až v...

Kdy lidé odmítají fakta a proč pravda často prohrává, vysvětluje psycholog

15. dubna 2024

Schopnost hledat či nacházet pravdu stojí v uvažování lidí většinou až na druhém místě. Proč lidé...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Děti ve finančně-vědomostní soutěži uspěly. Jak byste ji zvládli vy?

14. dubna 2024

Česká bankovní asociace spolu s Evropskou bankovní federací uspořádala letos již osmé národní kolo...

Sonda: Stavebko stojí za úvahu, akční nabídky zhodnotí vklady i o 5 %

19. dubna 2024

Stát srazil příspěvek na stavební spoření na polovinu. Od letošního roku přidá střadatelům nejvýš...

Méně peněz na sport, více volna. Jak firmy upravují nabídku benefitů

19. dubna 2024

Schválení vládního konsolidačního balíčku způsobilo na sklonku loňského roku paniku i v oblasti...

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

Analýza: Autopojištění zdražuje. Kde a kteří řidiči zaplatí nejvíce?

18. dubna 2024

Oproti roku 2022 se průměrná cena povinného ručení v roce 2023 zvedla o 2,4 procenta na celkových 3...