Diskuze

Hypotéka pro chudé je na světě!

S novým hypotečním úvěrem pro ty, kterým se stávajícími příjmy banky hypotéku neposkytnou, přichází na trh Českomoravská hypoteční banka. Podle svých slov s ním zpřístupní vlastní bydlení daleko širšímu okruhu lidí, než dosud.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

chenicka

8. 4. 2002 16:34
čemu se divíte??za komunistů jste aspoň dostali byt a byl Váš!!!
tak budete splácet celý život a ješte se budete strachovat aby jste nepřišli o praci. a samozžejmně, platí, že je špatně a bude ještě hůř.  počkejte, až se bude unie rozšiřovat na Východ tak bude každá čtvrtá rodina bez práce . to se vam bude splácet Vy BLBCI, co jste tleskali Klausovi. ted se divíte. Máte co jsi zasloužíte.
0 0
možnosti

Brouk Prskavec

8. 4. 2002 21:57
Re: čemu se divíte??za komunistů jste aspoň dostali byt a byl Váš!!!
No tedy za komunistů, to byl opravdu ráj. Ještě dnes se mi dělá šoufl, když si na tu dobu vzpomenu. Ale v jednom máte trochu pravdu. Ten, kdo tehdy „dostal“ byt si jej většinou v době nedávné za pár šupů hluboko pod cenou odkoupil. Tak štědří nebyli ani ti vaši oblíbení komunisté, ti to jen za pár šupů pronajímali. Je mi líto, že se vám po té době tak stýská, ale doufám, že se to už opravdu nevrátí. Spíš to zkuste v KLDR nebo na Kubě, tam to ještě běží. Šťastnou cestu.
0 0
možnosti

Petr

5. 4. 2002 17:33
Reklamní triky ČS, ale...
Právě podstupuji jednání a obíhání kvůli získání hypotéky (na 1 mil. Kč, jsem svobodný a budu splácet sám). Myslím, že jsem si zjistil dost informací a na jejich základě mi vyšla nejlépe někde vyzvihovaná, jinde zatracovaná ČS a.s., která mi (snad) půjčí za 6,3% na 10 let. Na druhém místě je Raiffeisen, kde mi "nabídli" 6,8%. (Při rozhodování přihlížím samozřejmě i k vedlejším měsíčním výdajům s hypotékou souvisejícím).
Nepíšu to sem, abych tento ústav propagoval, ale spíše abych potvrdil, jak má reklama a marketing silný vliv na rozhodování a orientaci člověka, který teprve začíná prozkoumávat trh a nabídky. Tak např. právě tento ústav se honosí tím, že v programu TOP Bydlení vám polovinu úvěru bude úročit standardní úrokovou sazbou a druhou půlku sazbou o 3% nižší. Kolik to tedy bude ve finále? Úrok normálních úvěrů je (dle Internetových stráněk ČS) 6,9%. Znamená to tedy, že budu mít půlku za 3,9%? KDEPAK!!! Oněch zveřejněných 6,3% je už výsledek, na který se s danou tří-procentní slevou dostanete. Úrok, ze kterého se výchází, je totiž 7,8%, což nikde napsáno není a je vlastně ještě dražší, než snandardní hypotéka u ČS. Zmiňovaná sleva 3% je tedy jen jakási "finta na diváka", je to sleva z drahého. Proč je takto případný klient už od prvopočátku klamán, když je mu předkládáno něco, co není pravda? Proč se rovnou neřekne "Je to 6,3 a basta"?
0 0
možnosti

holous

9. 4. 2002 13:34
Re: Reklamní triky ČS, ale...
Ja jsem si vzdycky myslel, GE Kapital je nejlepsi. ale priznavam, ze mam informace pouze z Internetu. Skusil jste tuhle, a pokud ano, jak Vam vysla?
0 0
možnosti

Ivana H.

5. 4. 2002 11:44
ČMHB? - hanba!
Od začátku roku vyřizuji hypotéku na náš rozestavěný rodinný dům u ČMHB. Ze začátku to vše vypadalo slibně, i když vyřizování dokumentů bylo hodně časově náročné. Kvůli podmínkám na HÚ jsem musela nechat pojistit rozestavěnou stavbu, což mě přišlo na 1750, - na rok, nechala jsem si udělat znalecký odhad, který mě přišel na 4.500,-, nepočítám již další kolky na výpisy z KÚ, benzín, čas, atd. Pak se vyskytl problém s mým věkem, neboť je mi teprve 21 let, což ještě nedávno neodpovídalo podmínkám banky. Mezi tím vším vyřizováním jsem odešla ze zaměstnání, a založila si vlastní společnost, kde jsem rovněž zaměstnancem. Jaké bylo mé překvapení, když mi pracovnice ČMHB v Ostravě sdělila, že díky tomu, že firma existuje teprve dva měsíce, tudíž nemám daňové přiznání za dva roky zpětně, nemohou můj příjem vůbec brát na zřetel!! Prý jedině kdyby někdo přistoupil k žádosti a stal se tak mým ručitelem. Napadl mě tedy můj otec, ten se však rozvádí a nedostane souhlas k ručení své exmanželky (mé máti). Pak mě tedy ještě napadl můj tchán, ten by souhlas manželky dostal, ale vzhledem k tomu, že je mu 50 let, je už moc starý jako ručitel! Tímto způsobem jsem byla donucena odstoupit od smlouvy. A tak se ptám, je opravdu tak lehké dostat se k hypotéce? Kdo mi vrátí náklady spojené s vyřizováním hypotéky? Zajímá snad někoho, že jsem založila firmu kvůli mému otci, aby nepřišel o majetek při rozvodu, nechala jsem na sebe převést všechny jeho aktivity z minulosti, kdy podnikal se ziskem již deset let?Pomohla jsem svému otci aby nepřišel při rozvodu na buben, a sama jsem se tak připravila o možnost získání hypotéky.....Je smutné dívat se za výlohou banky na upoutávky typu: Kdo Vám rozumí líp než my?
0 0
možnosti

Tomáš Marný

5. 4. 2002 14:04
Re: ČMHB? - hanba!
" Zajímá snad někoho, že jsem založila firmu kvůli mému otci, aby nepřišel o majetek "... No, zatím to bohužel nikoho nezajímá, ale doufám, že jednou přijde den, kdy zakládání firem kvůlivá tomu, aby někdo nepřišel o majetek, začne zajímat orgány činné v trestním řízení.
P.S.: Vy musíte mít maminku ráda, že?
0 0
možnosti

Aliens_II

5. 4. 2002 11:12
Zkouším dostat hypotéku, ale marně. Poradí mi někdo?
Mám 660 000,-. Neptejte se kde jsem je vzal, ale mám je. Něco naspořeno a něco darem. Ovšem z hrůzou jsem zjistil, že to co vlastně mám není nic. Je to málo. Chtěli jsme si s mou skoroženou koupit byt. V novostavbě. Cena 3+1 cca. 220 000,-.  Tyto ceny jsou opravdu standard (Praha). Mé zděšení bylo, že hypotéku prostě nedostanu. Jediná banka, která by mi půjčila je KB, ale problém je, že byty se teprve stavět budou a KB nemá smlouvu se stavitelem. Takže úvěr nedostanu, protože byt není napsán v katastru. Je to děs. Další, kdo by půjčil je ČMHB, ale ta požaduje životní pojistku,problém je, že pak by jsme měli náklady cca. 7000,- za úroky hypotéky a 7000,- za pojistku. Což se svými příjmy neutáhneme.Všechno je to podle mě podvod. Jak je možné, že standadní úrok je 6.9 %, ale když se připojistím dostanu 5.4%. Je to prostě zlodějina.
0 0
možnosti

Aliens_II

5. 4. 2002 11:13
Oprava :Re: Zkouším dostat hypotéku, ale marně. Poradí mi někdo?
Mám 660 000,-. Neptejte se kde jsem je vzal, ale mám je. Něco naspořeno a něco darem. Ovšem z hrůzou jsem zjistil, že to co vlastně mám není nic. Je to málo. Chtěli jsme si s mou skoroženou koupit byt. V novostavbě. Cena 3+1 cca. 2 200 000,-.  Tyto ceny jsou opravdu standard (Praha). Mé zděšení bylo, že hypotéku prostě nedostanu. Jediná banka, která by mi půjčila je KB, ale problém je, že byty se teprve stavět budou a KB nemá smlouvu se stavitelem. Takže úvěr nedostanu, protože byt není napsán v katastru. Je to děs. Další, kdo by půjčil je ČMHB, ale ta požaduje životní pojistku,problém je, že pak by jsme měli náklady cca. 7000,- za úroky hypotéky a 7000,- za pojistku. Což se svými příjmy neutáhneme.Všechno je to podle mě podvod. Jak je možné, že standadní úrok je 6.9 %, ale když se připojistím dostanu 5.4%. Je to prostě zlodějina.
0 0
možnosti

Phate

5. 4. 2002 10:34
Něco o ČS pro frasinova@seznam.cz
Že pracujete v bance pro život, jsem pochopil i bez Vašecho přiznání. Nevidím na tomto ústavu nic skvělého, to že se ke svým klientům chová stejně jako před 20 lety nevidím jako pokrok. Dovolte mi malý příklad. Před 7 lety jsem kupoval byt a chybělo mi 200 000 tis. Kč. V té době byla ČS jediný ústav, který půjčoval fyzickým osobám. V pobočce v Kralupech ad Vltavou jsem se dozvěděl, že na takovouto výši úvěru potřebuji 2 ručitele, musí to být rodinní příslušníci, nesmí to být osoby samostatně výdělečně činné a každá z nich musí mít min. čistý příjem 15 000 Kč/měs. (v roce 1995 na malém městě celkem utopie). Tenkrát se za mě zaručila firma která mě zaměstnávala, takže mi půjčili 200 000 Kč na 16.5 procenta na 4 roky, což obnášelo splátky cca 7 500,- Kč /měs. Po roce jsem začal platit něco přes 10 000,- Kč/měs abych úvěr splatil dřív, což podle banky nebyl problém. Po dvou a půl letech mě napadlo, zajímat se o to, kdy vlastně ten slavnej úvěr doplatím. I vyrazil jsem do banky pro život. Když jsem se zaptal paní úřednice, jestli mi řeknou kdy úvěr doplatím, případně ukážou platební kalendář, dostal jsem odpověď: ČS: "To my neděláme". Na můj dotaz, jakto že za lichvářských 16,5 proc. toto nedělají jsem dostal odpověď: ČS: "18,5 pane". Já: "Co 18.5 ?" nechápal jsem. ČS: "Úrok 18.5 procenta pane". Já: "Jak to ?" ptám se. ČS: "No víte jak se na mezibankovním trhu zvyšovaly sazby!". Já: "Vím, ale od té doby zase klesly zpátky". Její reakce byla obligátní: ČS: "To my neděláme". Hádejte, jak odpověděla na můj dotaz, jestli nepovažují za slušné sdělit klientům dopisem, že jim zvyšují úrokovou o 2 procenta. Kdo hádal "To my neděláme!" má bod. Poté už následoval pouze výlev mých vulgarismů a vyprovození ochrankou, protože ve mě zkrátka bouchly saze. Konec této story je následující: Doma jsem si spočítal, kdy že to vlastně tak zhruba doplatím (přiznám se že mi to zabralo asi 3 hodiny. V inkriminovaném měsíci jsem zavolal do ČS, kde jsem kupodivu narazil na človíčka, který mi ochotně sdělil, že dlužím asi 4 tisíce. "Já jsem Vám poslal 10" byla moje reakce. Dostal jsem odpověď, že to není problém, že mi přeplatek pošlou. Tři měsíce se nic nedělo a pak mi přišel výhružný dopis se složenkou, že jim dlužím přes 60 000 + plus penále a jestli do sedmi dnů nezaplatím, tak že se sejdeme u soudu. (Jejich skvělý program nebral v úvahu kolik platím na splátkách, ale jel si lineárně podle původních splátek.)
Takže vážená paní z banky pro život. Do Vaší jedličkárny už jedině se semtexem. Pokud by dávala ČS hypotéky bezúročně, tak bych ji o tohoto ústavu nikdy nechtěl. Jukněme na sviňárnu se zpoplatňováním bankomatů ČS. Vaši šéfové můžou kvákat horem dolem,jak je to děsně drahý na údržbu. Shodou okolností pracuju v bankovní instituci, takže mám ponětí o provozování takovýchto zařízení. ČS se prostě stále chová jako KSČ.
Kdo ještě v tuto chvíli pochybuje, zde je story mého kamaráda, kterému v Brně před několika lety ukradli embosovanou mezinárodní platební kartu (i s peněženkou). Přišel do Brna na pobočku a chtěl zablokovat kartu. "To musíte na svojí pobočku!", zněla odpověď. Přijel tedy do prahy a šel na svoji pobočku: KK: "Dobrý den, jmenuji se XXX, R.Č mám takové a makové a chci zablokovat platební kartu." ČS: "Číslo karty!" zněla odpověď. KK: "To skutečně nevím, tu mi ukradli, ale jmenuji se tak a tak a R.Č. je takové". ČS: "Číslo karty!" ozvalo se znovu. Po deseti minutách přesvědčování, se madam uvolila zkusit najít kartu podle jména a R.Č. ČS: "Kterou kartu chcete zablokovat ?". KK: "Mám jenom jednu, tak ji zablokujte". ČS: "Ne pane, vy máte dvě karty!". KK: "Vždycky jsem měl a mám jen jednu kartu.". ČS: "Ne vy máte dvě karty, kterou chcete zablokovat?" KK: "Zablokujte tedy obě." ČS:  Strhneme Vám z účtu 8 tisíc. Nakonec se ukázalo, že z pro mě naprosto nepochopitelných důvodů paní viděla starou kartu a obnovenou. Takže ČS nikdy i kdyby byla jediná.
0 0
možnosti

klient

8. 4. 2002 6:50
Re: Něco o ČS pro Vás Phate.
A ve které bance pracujete Vy? Čekal jsem v závěru nějaké doporučení. Nebo se nejednalo o reklamní (antireklamní) článek? Nejsem pracovníkem žádné banky. A do banky jdu, jen když musím. Ovšem občas je také potřebujeme. že? Můj osobní případ je opačný. Potřeboval jsem rychle hypotéční úvěr. Jsem podnikatel. Příjmy mám slušné, ale nikoliv základ daně. Nebo-li v prvních letech podnikání jsem velmi investoval a tím jsem se dostával do ztráty. Tuto ztrátu nyní rozpouštím dle zákona. Kdo se v tom vyzná, ta ví o čem píši. Konkrétně se jedná o rok minulý a daňová přiznání za roky 1999 a 2000.  Přesto, že jsem měl na řádku č.125 (základ před odpočtem ztráty) částku převyšující mil. Kč, tak se semnou nikde nebavili. Zajímal je pouze řádek č.128 (základ daně po odpočtu ztráty). Když jsem jim vysvětloval, že tuto ztrátu mohu a nemusím uplatnit a že ji mohu uplatnit v nižší výši, tak že bohužel oni mají nařízeno posuzovat pouze řádek 128. Možná i duchu toho, co píšete jsem ČS vynechával. Nakonec jsem ji navštívil. A byl jsem v šoku. Nejen že se semnou bavili odborně a posuzovali podnikání jako celek, ale bez problému je zajímal právě řádek č.125. No nebudu to prodlužovat, hypotéku jsem měl do týdne a to ještě za podmínek o kterých jsem ani netušil. Program TOP BYDLENÍ a úrok 6,3% a prvních 5 let jen 4,8%. Ochota a přístup pracovníků na pobočce CŠ mě opravdu překvapil. Nevím, jestli je to duch Erste z Rakouska, ale vřele doporučuji. Postupně jsem k nim převedl i některé běžné účty a další aktivity. Jsem spokojen. Ještě jednou upřesňuji, že nejsem pracovníkem žádné banky ani reklamní agentury.

Adela

5. 4. 2002 10:03
To si snad delaj legraci.... Co to je proboha z vyhodu, ze budou mit nizsi splatky na zacatku??? Pokud se maji splatky postupne zvysovat, kde na to ty lidi potom vezmou??? Jak si muze byt nekdo jisty, ze par let od zacatku splaceni hypoteky se jejich
0 0
možnosti

alf

5. 4. 2002 9:53
všechny ty úžasné výhody
(nejen tato) připomínají okřídlené "nechci slevu zadarmo"
0 0
možnosti

Toleda

5. 4. 2002 9:59
Re: všechny ty úžasné výhody
Ale ovšem. Budíček. Zadarmo vám už nikdo nic nedá. Nedělám to já a pochybuji, že jste na tom jinak. Vždyť i ten slavný stát si za všechno to "dobrodiní", které vám "zadarmo" poskytuje, nechává tuze dobře zaplatit. Každý měsíc, každý den mu všichni z nás přispíváme svým desátkem... Ať chceme či nechceme. Takže správnější je spíše "menší ze dvou zel..." Ale o tom přece život je....
0 0
možnosti

Spořínek

5. 4. 2002 9:14
Všechno je to jen oblbování!!!
Absolutně souhlasím, že mladí lidé, kteří se živí prací a nekradou, težko seženou 300.000 Kč na 1.000.000 Kč  hypotéku. Banky nás jen oblbují, jak výhodný je úrok, ale tím to všechno končí. Bydlení je stejně nedostupné jako dříve. Proto, aby přiblížily bydlení mladým nedělají vůbec nic. Když si u jedné banky půjčím 200.000, jak tu někdo radil, sníží se mi realný přijem o splátky této půjčky, a těžko už mi jiná banka půjčí na hypotéku. Nevidím jediný důvod, proč už mi banka nemůže půjčit všechno. Banky křičí, že třicet procent je ze zákona, ale GE již půjčuje s akontací 15%. Pro ní snad zákon neplatí? Je to všechno alibismus. Desetitisíce mladých lidí, kteří v Praze pracují, musí platit tisícové nájmy spekulantům s byty. Za garsonku v Praze chtějí 10.000 Kč, stačí se podívat do Annonce. Jasně, že by každý raději splácel vlastní byt. Banky  by udělaly lépe, kdyby si odpustili bombastické a nákladné reklamní kampaně typu Lišky, buřinky nebo Modré pyramidy, vykoply ty vlezlé agenty a prodejce, co nás otravují na každém kroku se stavebním spořením, a s ušetřených peněz by začaly pujčovat s nulovou akontací. Splácení by trvalo o nějaký rok déle, ale v horizontu 20 ti leté hypotéční půjčky, je to směšně málo.
 
 
 
0 0
možnosti

Toleda

5. 4. 2002 9:39
Re: Všechno je to jen oblbování!!!
Ach jo, tady tomu zase někdo rozumí... Tak tedy k těm námitkám: 1. Nevím, jak jste přišel na to, že mladí nejsou schopni sehnat 300.000 Kč. Samozřejmě je neseženou hned zítra, ale co třeba začít myslet dopředu? Pokud budou uvažovat třeba v horizontu 5 let a kupovat byt budou dva, pak mi vychází na nějaké necelé dva tisíce stavebního spoření na jednoho. Je to jenom o prioritách. Když si člověk uvědomí, kolik těch "brečících" prokouří třeba 1500 Kč za měsíc a to nemluvím o tom, kolik jim proteče hrdlem :), tak to není nic tak strašného. A pravdou také bývá, že většina "mladých" může počítat alespoň s nějakou podporou do začátků od svých rodičů. Takže je to spíše o tom, aby se hlavně začalo méně mluvit a více pro to dělat. 2. Proč vám banka nikdy nepůjčí všechno má naprosto prozaický důvod. Je to proto, aby nepodstupovala neúměrné riziko vzhledem k tomu, že jí v případě vašeho nesplácení nezbyde nic jiného než prodat obsazený byt, což jeho cenu s ohledem na náš právní řád výrazně snižuje. Půjčky na "plnou cenu" jsme tu už měli (viz privatizace) a ještě teď nás čeká výsledek takovéhoto špásování draze zaplatit. 3. Těch třicet procent je pouzte otázka zdrojů. Pokud banka finacuje hypoteční úvěry výhradně emisemi hypotečních zástavních listů, pak skutečně nemůže půjčit více než těch uváděných 30%. Pokud má ovšem i jiné zdroje, pak ty samozřejmě může půjčovat bez tohoto omezení. (I zde samozřejmě ale existují omezení, která stanovuje např. bankovní dohled ČNB.) 4. Nulová akontace je ovšem za současných podmínek víceméně nereálná záležitost, pokud banka nebude mít jinou záruku na předpokládaná rizika (riziko nesplácení, problémy s vynutitelností práva...) V zahraničí se to někdy řeší např. ručením státu. Znamenalo by to ovšem nutnost změnit současný systém.
0 0
možnosti

Petula

5. 4. 2002 7:42
No jo, ale ty prachy na začátek
Já nevím, asi nejsem sama. S manželem jsme spolu tři roky, chtěli by jsme vlastní byt. Bydlíme v drahým podnájmu. Jenže: naše platy nejsou zas tak špatný, ale zázrak to taky nejni. Rozhodně z toho nejde našetřit dejme tomu 200 000,-. To fakt nevim, jak by jsme k tomu přišli. V bance nemáme ani korunu. Jak teda máme přijít ke svýmu bytu???? Vůbec nevidim východisko. A kdyby jsme si museli vzít další úvěr, tak to by jsme zas neutáhli. Tak já už fakt nevim :-( Mějte se. Petra.
0 0
možnosti

Petr

5. 4. 2002 7:47
Re: No jo, ale ty prachy na začátek
A co spis platit splatky bance za vlastni byt nez nekomu cizimu za to ze vas necha u sebe bydlet? Takhle pravdepodobne nikdy ty penize na vlastni byt nenasetrite. Jinak vam preji hodne stesti, taky jsem takhle zacinal.
0 0
možnosti

hm

5. 4. 2002 6:56
hm
hm
0 0
možnosti
  • Nejčtenější

Podnikání střídaly chyby i ztráty. V Babicích dnes mají úspěšné České tropy

23. března 2024

Podnikatelský příběh Pavlíny Molkové začal před více než třicet lety ve Švýcarsku. „Všimli jsme si...

Vyzkoušeli jsme v testu Partners Banku. Obstála skoro na jedničku

21. března 2024

Na bankovním trhu začala v březnu fungovat nová ryze česká Partners Banka. Na startu oznámila, že...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ignoruje vás kolega v práci? Jak poznat pasivního agresora a jak se mu bránit

25. března 2024

Očekáváte a potřebujete od kolegy spolupráci, místo toho se setkáváte jen s tím, že nedodržuje...

Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se mění. K lepšímu, či horšímu?

22. března 2024

Stěhování, rozvod, vážná nemoc nebo jen možnost ušetřit na splátkách, to jsou důvody, proč se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Akciové trhy i kryptoměny jsou na maximech. Ale vydrží tam?

26. března 2024

Mohlo by se zdát, že globální ekonomika jenom vzkvétá a geopolitická rizika v podobě válek a...

Nákup stavebního pozemku na úvěr a bez zástavy? Pomůže stavební spořitelna

28. března 2024

Pořízení stavebního pozemku je dobrá investice. Ať už jako startovací pozice pro děti, pro uchování...

Vyjednávací síla mladých na trhu práce roste, říká personální expertka

27. března 2024

Premium Vyhlídky absolventů jsou nadějné, říká v rozhovoru personální odbornice Jaroslava Rezlerová. Komu...

Akciové trhy i kryptoměny jsou na maximech. Ale vydrží tam?

26. března 2024

Mohlo by se zdát, že globální ekonomika jenom vzkvétá a geopolitická rizika v podobě válek a...

Ignoruje vás kolega v práci? Jak poznat pasivního agresora a jak se mu bránit

25. března 2024

Očekáváte a potřebujete od kolegy spolupráci, místo toho se setkáváte jen s tím, že nedodržuje...