Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Nemovitost lze koupit i s hypotékou. A snadno!

Přestože se nejedná o příliš časté jevy, tak čas od času se na straně nabídky objeví nemovitost k prodeji zatížená hypotékou. Reakce lidí na takovou nabídku jsou většinou negativní a zpravidla ztrácí o pořízení takto zatížené nemovitosti zájem. Tato reakce však není správná a i zatíženou nemovitost lze koupit a pokračovat v umořování dluhu namísto původního vlastníka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Joe2

29. 8. 2003 9:48
Hypotéka
Taky kupuji baráček se zástavou a řeknu Vám, že to vyřizování je pěkná pakárna. Nebýt toho,že většinu věcí okolo toho obstarala realitka tak jsem se na to už dávno vykašlal. Teď už je tedy vše na dobré cestě hypotéka je schválena, původní věřitel vyplacen a čeká se jen na zrušení zástavy takže po půl roce vyřizování snad budu konečně bydlet ve svém. (Mimochodem mě jen úřední a bankovní poplatky vyšli téměř na 50 tis Kč)
0 0
možnosti

Sven

14. 8. 2003 9:03
hypoteka
Tadu ve Svedsku jsou vicemene vsechny objekty na prodej zatizene hypotekou. Je to velka vyjimka jestlize nekdo prodava jiz splaceny rodinny domek. A jeste vetsi vyjimka ze by si nekdo porizoval obydli hotove.
Vetsinou se to resi tak ze novy majitel prevezme tu cast hypoteky ktera je na fixni urok a na zbytek si poridi hypopteku novou. Se starym majitelem si to banka pak vyridi separatne.
0 0
možnosti

Daniel Mališ

13. 8. 2003 12:35
Souhlas banky s prodejem zatížené nemovitosti je právně irrelevantní
Dovoluji si uvést jedno důležité upřesnění:
V článku se píše, že prodat dům zatížený hypotékou lze pouze v případě, pokud k tomu svolí věřitelská hypotéční banka a že "bez jejího souhlasu katastr jednoduše změnu vlastníka na listu vlastnictví neprovede". Toto jednoduše není pravda. Banka nemá co mluvit do toho, komu vlastník svoji nemovitost prodá. Pokud nějaký zájemce nemovitost koupí, kupuje ji i se zástavou (hypotékou) na ní váznoucí, což se projeví ve výši kupní ceny.
Autor měl zřejmě na mysli, že svolení banky je třeba k převzetí hypotéčního úvěru, a pak už je pravda, že "v tuto chvíli je na řadě kupující, který musí prokázat dostatečnou bonitu postačující k bezproblémovému pokračování v umořování hypotečního úvěru."
Převzetí úvěru a koupě nemovitosti jsou ale dvě zcela rozdílné věci, byť spolu samozřejmě souvisejí.
Daniel Mališ
0 0
možnosti

marie

20. 8. 2003 20:05
Re: Koupě zastavené nemovitosti nebude tak jednoduchá
Pokud banka nemá splacený hypoteční úvěr kýmkoliv (předčasné splacení je spojeno se sankčními poplatky) , nedá pokyn katastru nemovitostí k výmazu zástavního práva. A pokud toto zástavní právo na nemovitosti vázne, není možné zapsat do listu vlastnictví nového majitele.
0 0
možnosti

Direct Shooter

11. 8. 2003 13:08
Hypotéka, jakož iá veškeré placení je ČIRÁ BLBOST !!
Staňte se raději regulovaným nájemníkem !! Budete platit velké kulové a zbytek za vás povinně uhradí majitel domu. V domě si přitom můžete dělat co chcete, neboť vás prakticky nelze vystěhovat. A i když nebudete platit vůbec nic, tak vám majitel stejně musí zaplatit náhradní byt aby se vás vůbec zbavil. No není to úžasné ?? Uvědomte si, že žijete ve ŠPIDLOSTÁNU - zemi nekonečných možností !! Nic neplaťte, o nic se nestarejte a hlavně volte ČSSD nebo KSČM !!
0 0
možnosti

Jíra

11. 8. 2003 13:18
Re:
To je přesně vystiženo - k tomu není co dodat.
0 0
možnosti

TL

11. 8. 2003 13:02
Upresneni
Myslim, ze neni pravda ze sankce za predcasne splaceni jsou uroky az do vyprseni doby fixace. Banky maji ruzne vzorce vypoctu sanci (casto je nikomu nereknou) ale vetsinou se jedna o rozdil mezi zafixovanym urokem a soucasnym trznim urokem, vynasobeny poctem mesicu + nejake doplneni (fixni poplatek, casova hodnota penez atd.) Pokud tedy ma nekdo zafixovany urok vyrazne vyssi nez je nyni, tak sice pri predcasnem splaceni se sice plati vysoka pokuta, ale pokud prevezmete hypoteku tak o podobnou sumu zaplatite vice pri splaceni teto jiz existujici hypoteky, takze nakonec nula z nuly pojde.
 
Krome toho, pri nove hypotece muzete vice ovlivnit jeji vysi - zatimco drive banky pujcovaly jen na 60% hodnoty, dnes tvrdi ze pujci i na 100% a v praxi by nemelo byt problem dostat se na cca 80%. Dale zatimco puvodni majitel mel k vysokym zafixovanym urokum narok na statni podporu, novy majitel ji mit zrejme nebude.
Krome toho muze mit kupujici narok na vyhodnejsi podminky. Prodavajici se treba jen taktak dostal do naroku na prideleni hypoteky, coz mu banka osladila vyssim urokem, zatimco kupujici jako bonitni klient muze ziskat lepsi podminky. Dale, banka uz niz jste dlouho klientem vam muze poskytnout lepsi urok nez novym klientum, takze mate motiv mit hypoteku u vasi banky, a ne u te kde ji mel prodavajici.
0 0
možnosti

Vladimír Zdražil

11. 8. 2003 15:38
Re:
Problematiku sankčních poplatků za nedodržení doby fixace skutečně žádný sazebník u bank konkrétně neupravuje. I na přímý dotaz, za kolik tedy?, lze získat odpověď, že záleží na dílčích okolnostech konkrétního případu.
0 0
možnosti

Reagan

11. 8. 2003 12:41
Jde to.
Jak zde správně kdosi poznamenal, hypotéka se dostává stále více do povědomí lidí. Napíši vlastní zkušenost. Koupili jsme byt v panelovém domě. Celý tento panelák vlastnil jeden člověk, který si sám na tento dům vzal hypotéku a jistil ji právě tímto domem. Přesto jsme tento byt koupili a dokonce jsme si na tuto koupi vzali hypotéku a v zástavu jsme dali právě tento byt. Je to jednoduché, důležité je to mít dobře ošetřeno v kupní smlouvě. V ní musí být dokonale ujednán způsob finančního vypořádání: termíny, částky, komu ap.
0 0
možnosti

Bara

11. 8. 2003 11:48
Problem s úrokem
Převzetí hypotéky  kupujícím nemovitosti není určitě probléma za malý polpatek to každá banka zvládne. Problém je ale úrok, kterým je ta hypotéka zatížena, ve srovnání s dnešními nízkými sazbami se může jednat o sazbu o více jak 2-3% vyšší. Pokud banka nenabíde refinancování se současnými úrokovými podmínkami, nemusí to být zrovna nejvýhodnější investice.
0 0
možnosti

Ruli

11. 8. 2003 13:02
Re: Problem s úrokem
Máte sice pravdu, avšak ne tak úplně. Úrok je sice dnes nižší, ale již bez státní podpory. Takže kdo má úrok vyšší o uvedená 2-3%, tak dostává od státu státní podporu. Výsledná měsíční splátka je téměř shodná.
0 0
možnosti

Ivo

11. 8. 2003 8:16
Zakladni problem
Pokud chcete koupit byt/dum s hypotekou, musite mit penize na vyplaceni jiz zaplacene casti hypotekyv hotovosti nebo na stavebnim sporeni. Tj, pokud byt ma cenu 1300 kKC, a ma hypoteku cca 700 kKC a splatil 300 kKc, tak p Vas bude chtit castku alespon 800-900kKc. Takze opet pro mnoho lidi je to passe. 
Proto hypoteku lze prodat jen v pocatcich splaceni. Zaroven, pokud jiz ma clovicek hypoteku 2-3 roky,  tak ma vysoky urok ve srovnani s dnesni nabidkou.
0 0
možnosti

Joe

11. 8. 2003 8:37
Re:
1300 kKC? Kde to jsme příteli? (1300000 Kč, 1300 tis. Kč)
0 0
možnosti

Martina Picková

11. 8. 2003 7:58
hypotéka
Docela jsem příspěvkem potěšená. Máme malý byt zatížený hypotékou a v dohledné době budeme muset řešit jeho prodej. Patříme do té kategorie, která nemá vlastní peníze na doplacení hypotéky, takže jsem ráda uvítala informaci, že i přesto se dá byt prodat. Je mi sice jasné, že je to opravdu velmi náročná "operace", ale budeme doufat, že se nám to snad podaří!
0 0
možnosti

pavlik

11. 8. 2003 8:24
Re:
Ja si rikam uz delsi dobu, ze prodej takoveho bytu snad nemuze byt problematicky. Kdo ma dneska celou hotovost na koupi bytu .. Takhle je ten byt provereny u vsemoznych instituci vc. katastru, takze kazdymu musi byt jasne ze se nejedna o podvod. Takze jediny co musi kupujici predlozit je asi doklad o prijmech a potom uzavrit nejaky dodatek k hypotecni smlouve? Na druhou stranu, pokud kupujete byt pres uver ze stavebka, taky musite natrefit na ochotneho prodavajiciho (moc jsem jich tedy nevidel), ktery je ochoten vyckat nez se vse propapiruje - kazdy chce nejradeji penize "na ruku". U prodeje s hypotekou by na prevzeti hypotecni smlouvy cekal jak prodavajici, tak kupujici, takze by teoreticky mohlo jit o vzajemne vyjiti si vstric. Co se tyce drivejsich sazeb (byly vyssi nez v souc.), tak temer kazdy ma stejne fixovano 5 let a pokud uz 4 roky splaci, tak se to ten 1 rok s vyssi sazbou do zmeny fixace da vydrzet...krome toho drive zase byly statni urokove dotace (pravda jen na nove byty), takze ten urok by tak vysoky zase byt nemusel...
0 0
možnosti
  • Nejčtenější

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

Mně se nic nestane, pojišťovna mi nic nedá. Pět mýtů o životním pojištění

12. dubna 2024

Životní pojištění má podle statistik uzavřené každý druhý Čech. Vyplývá to z dat České asociace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

K výrobě krmiv pro psy a kočky ho přivedla náhoda. Dnes vyváží i do Asie

13. dubna 2024

Vyrábět granule a konzervy pro psy a kočky původně neměl vůbec v plánu. Napadlo ho to až v...

Kdy lidé odmítají fakta a proč pravda často prohrává, vysvětluje psycholog

15. dubna 2024

Schopnost hledat či nacházet pravdu stojí v uvažování lidí většinou až na druhém místě. Proč lidé...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Děti ve finančně-vědomostní soutěži uspěly. Jak byste ji zvládli vy?

14. dubna 2024

Česká bankovní asociace spolu s Evropskou bankovní federací uspořádala letos již osmé národní kolo...

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

Analýza: Autopojištění zdražuje. Kde a kteří řidiči zaplatí nejvíce?

18. dubna 2024

Oproti roku 2022 se průměrná cena povinného ručení v roce 2023 zvedla o 2,4 procenta na celkových 3...

Podílové fondy jsou stále oblíbenější investicí. Experti radí, jak je dobře vybrat

17. dubna 2024

Premium Investování je důležitou součástí budování finanční stability a hraje hlavní roli v dosažení...

Víte, co znamená zkratka OBZP a jaká povinnost je s ní spojená?

17. dubna 2024

OBZP je zkratka, která v sobě skrývá osoby bez zdanitelných příjmů. Tento status se týká lidí ve...