Diskuze

Varianta II a III- konzervativní klient a dynamický klient

Zdá se, že tři miliony mohou rentiérovi stačit. Nebude žít v přepychu, který si pod pojmem rentiér představujeme, ale bude sdílet průměrnou životní úroveň české rodiny. Vzhledem k tomu, že s nižším počátečním kapitálem bude muset investici pečlivěji opatrovat, jeho život se bez práce neobejde.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pavel

11. 7. 2004 11:30
Ale jo...
Je to v podstate mozne, ale nekde jinde....treba ve Svycarech. Ale u nas? Kde mate zapoctene riziko, ze se vybrana banka nezhrouti nebo ji nekdo nevytuneluje? To bylo kdysi kecu kolem IPB a jak to pak dopadlo? Dodneska mame kazdej kolik desitek tisic na triku za tyhle podelany financni pokusy profesorovy vlady...takze bud polstar nebo do pozemku. Ale vzhledem k unoru 48 a pote 53 ani jedno z techto reseni neni idealni. Takze je nejlepsi nesetrit a byt bezdomovcem. Pak vas ta Argentina, co prijde za deset let uz vubec neprekvapi...
0 0
možnosti

Honzajs

15. 6. 2004 21:01
Dynamický klient - Var II
Mám následující výhrady:
Částka v peněžním trhu se vyčerpá za 1 rok, obligační pak o rok  a kousek později.
Systém nepočítá s možností pokesu akciových trhů. Pokud však doje k poklesu akciových trhů, budu nucen PRODAT část portfolia, abych uspokojil svoje roční výdaje.  Abych se potom dostal zpět na původní úroveň, musí být můj výnos vyšší.
MUSÍM PRACOVAT S GEOMETRICKÝM PRŮMĚREM.
DÁLE POČÍTÁM OČEKÁVANÝ VÝNOS Z AKCIOVÝCH INVESTIC:
mám následující předpoklady:
výnos peněžního trhu 2% p.a.                                      výnos obligací 5%. p.a.
Při těchto výnosehc a investici 10% do peněžního trhu a 10% do obligací by mi akcie (zbylých 80% portfolia) musely vynášet ročně 11,6%, abych dosáhl celkového zhodnocení portfolia 10%.
Podotýkám, že vzhledem k současnému ocenění trhů (P/E v USA je kolem 20 a dividendový výnos ma historikých minimech) se nedomnívám, že je to dlouhodobě možné.
0 0
možnosti