Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jak zvládnout daně spolu

Co udělat pro to, abyste zdárně zvládli podat daňové přiznání se společným zdaněním manželů? Postupujte podle následujících 12 kroků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

olga

jak naosat čestne prohlašení,že žijí sama s dětmi ve společne domacnosti

0/0
20.9.2007 10:45

Zdenka Korberová

Čestné prohlášení

Jak má vypadat čestné prohlášení o tom, že nemám žádné příjmy. Děkuji;-D

0/0
21.3.2007 19:34

fotbalino

odečet na děti

Máme dvě vyživované děti. Může při společném zdanění každý uplatnit odečet na jedno? Jde o to, že nám vychází daň po uplatnění cca 10500,-, a tak každý z nás může uplatnit právě ten odečet a ne 12000,- za obě děti. Takže by to pro nás bylo výhodnější. Děkuji za rychlou odpověď.

0/0
2.3.2007 14:38

Jarka z Krnova

Vyrovnánín daně po internetu
Jaký je přesný název formuláře pro vyrovnání daně a kde ho na internetu najdu. Děkuji za odpověď.
0/0
28.3.2006 13:23

Jarda

úmrtí manželky
, Lze podávat společné zdanění, když manřelka v prosinci 2005 zemřela? Někdo říká ano, jiný me. Kde je pravda?
0/0
23.3.2006 9:16

Jexena

Čestné prohlášení
Jak má vypadat čestné prohlášení o tom, že nemám žádné příjmy, je někde nějaký vzor?
0/0
1.3.2006 18:49

Mylosh B.

Odečet na manželku ...
Prosím o radu -- má manžel nárok na odpočet na manželku ve výši 21720 Kč, která má sice příjem z pronájmu, ale za loňský rok je v daňové ztrátě minus 30000 Kč? Děkuji.
0/0
22.2.2006 13:17

jitka

daňové vyrovnání
Jako mzdová účetní jsem provedla zaměstnanci roční vyrovnání daní a byl mu vyplacen doplatek. nyní zjistil, že by se mu vyplatilo společné zdanění manželů. Může jej podat a přiložit potvrzení, kde je vyčísleno, kolik mu již bylo vráceno a kam to má uvést v tiskopisu? Děkuji.
0/0
22.2.2006 9:10

Křivan Roman

Společné zdanění
Když byla manželka celý rok na mateřské a provedli jsme společné zdanění vyšla jí nula a mě přeplatek 3000Kč.Je to tak že na děti uplatňuji slevu na daních já,tudíž je manželce nemůžu do formuláře vypsat? Jestli ano nemusí manželka přece vyplňovat formuláře,když by jí vždy vyšla nula.Nedělám něco špatně?
0/0
20.2.2006 19:36

raschi

Re: Společné zdanění
Asi jste neco udelal spatne, manzelce musi pri spolecnem zdaneni vzniknout nejaka danova povinnost, ale Vam naopak mnohem vetsi preplatek (spolecnym zdanenim vlastne presunujete na manzelku polovinu svych prijmu). Zvyhodneni je hlavne v tom, ze Vy i manzelka si uplatnite zakladni nezdanitelne castky, Vy navic nezdanitelnou castku na manzelku (pokud nema prijmy), eventualne se muze projevit presun do nizsich sazeb dane. Deti se odpocitavaji samozrejme jen 1x
0/0
3.3.2006 14:03

petruše

vyplatí se?....
... společené zdanění manželů když manželé mají 1 dítě
/narozeno 08/2005/; žena pracovala leden,unor,březen 2005 s hrubým měs.příjm.18 000;dale v PN-duben,kveten,cerven,do20.7.05;od 21.7.05 nástup MD; manžel pracoval celý rok 2005 s hrub.měs.příjmem cca 20000kč...?
dozvěděla jsem se o této možnosti až dneska.mzdové účetní nás přesvědčovaly, že se nám za rok 2005 společné zdanění manželů nevyplatí. udělaly jsme správně?měly mzdovky pravdu?pokud by se nám zdanění vyplatilo, lze ješte něco udělat?děkuji za odpověď,už se nemáme ve svém okolí kde zeptat.děkujeme.
0/0
15.2.2006 21:09

Křivan Roman

Re: vyplatí se?....
Zkuste daňovou kalkulačku na netu.
 
0/0
20.2.2006 19:37

Jana

rodičovský příspěvek
Přečetla jsem si odpovědi na dotazy. Bohužel, již nestihnu zaslat dotaz. Ale, ať hledák kde můžu, do příjmu manželky(manžela) se nezapočítává rodičovský příspěvek. Jedná o totiž odávku státní sociální podpory .
Zákon 586/1992 ,§15 .
Takže Lenko, rodičovský příspěvek se do posuzování nároku uplatnění odčitatelné položky na manželku nezapočítává.
Pozor na rozíly rodičovský příspěvek (do 4 let dítěte) a peněžitá pomoc v mateřství (zpravidla do půl roku dítěte).
0/0
14.2.2006 11:50

Stana

Re: rodičovský příspěvek
Mohl by prosím někdo vysvětlit rozdíl v pohledu daňového zákona mezi těmito dvěma pojmy ? Nevím, zda se peněžitá pomoc v mateřství započízává do zdanitelných příjmů. Děkuji.
0/0
9.3.2006 12:13

Ivka

Re: Re: rodičovský příspěvek
Mateřská je nezdanitelný příjem, tzn. pokud je vyšší než 38040 za rok, manžel si nemůže uplatnit nezd. částku na manželku 21720,-. Mateřská se neuvádí do zdanitelných příjmů, v přiznání se neuvádí nikam. Rodičovský příspěvek se taky nikam neuvádí, ale ačkoliv přesáhl hranici 38040,-, není započítán jako příjem manželky, tudíž si jako manžel můžete odečíst těch 21720,-Kč.
0/0
13.3.2006 10:49

Ferfecký

doktorské studium
V článku se uvádí, že u doktorandů je věková hranice "dítěte" prodloužena na 28 let. To je pro mne novinka, nikde jsem na tuto věc nenarazil, všede se naopak uvádí věko¨vá hranioce 26 let.
0/0
8.2.2006 11:44

Karel

Re: doktorské studium

Taky by mně to zajímalo, nikdo neporadí ... ?

0/0
21.4.2006 7:28

KarelM

Re: Re: doktorské studium

Pokud jsem to pochopil dobře, tak těch 28 let platí pro případ, kdy student si podává sám daňové přiznání. Neplatí to tedy pro rodiče, kteří ho "vyživují", tam platí hranice 26 let. Nebo to je ještě jinak ?

0/0
2.10.2006 19:31





Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.