Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Někteří zahraniční zaměstnanci mohou danit jako Češi. Radíme, jak na to

Minulý týden v českých médiích zazněla poplašná zpráva ohledně vyšších daní pro zahraniční zaměstnance v Česku. Nejedna mzdová účetní, zejména v menší firmě, teď řeší dilema − jak má počítat zálohy na daních cizincům, kteří ve firmě pracují. Poradíme vám, jak na to.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

MM

Vážená pani Sylvie Stará

Zdravím Vás vážená pani autorka,

dúfam, že budete čítať tieto riadky a zareagujete na diskusiu, určite, by nás to všetkých potešilo.

Neviem, či v redakcii došli témy, alebo ste mala málo času na prípravu tohto článku, ale to čo v ňom uvádzate sú samé klamstvá ... Bola ste už na FÚ skúsiť s nejakým slovákom, alebo inźm EU občanom, vybavovať podľa Vášho ,,receptu" daňovú domicilitu ? Prajem veľa šťastia :))) Je to skôr humorný článok ... O čie tvrdenie, vyjadrenia, atď. ste sa opierala ?

0/0
6.2.2008 23:24

S.

Re: Vážená pani Sylvie Stará

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ako to teda je? Musím na FÚ a požiadat vydanie domicilu? :-/

0/0
7.2.2008 9:05

Sylvie Stará

Re: Vážená pani Sylvie Stará

Dobrý den,

jako autorka textu potvrzuji, že jsem byla na FÚ s EU občanem a přesně dle instrukcí v článku jsme dokument obdrželi do 8 dnů. Pokud máte konkrétní dotaz, napište mi na e-mail: komunikace@centrum.cz.

0/0
7.2.2008 15:06

KRAX

rozbor

Nase mzdove oddelenie operuje s §2, § 35ba, pokynom D300 a medzivladnou zmluvou o zamedzeni dvojiteho zdanenia medzi CR a SR.Maly rozbor:

Danovy poplatnik je definovany v  § 2. Ten zostal v porovnani s predchadzajucim znenim identicky. V § 35ba sa meni vyska ciastky poskytnutej zlavy na dani, vypusta sa odstavec o starobnom dochodku a upravuje sa odstavec ohladom inych prijmov, nez je mzda.  Pokyn č. D-300 - čj. 15/107 705/2006 - k jednotnému postupu při uplatňování některých ustanovení plati od roku 2006 a medzivladna dohoda od roku 2003.

Otazka: ako je mozne ze 1/ identicky paragraf, 2/ paragraf pozmeneny v casti, ktory sa netyka prijmu zo mzdy, 3/ tri roky stary metodicky pokym, 4-/ 4 a pol roka platna medzivladna dohoda sa zo dna na den zacali vysvetlovat uplne odlisne? Ako je mozne, ze do 31.12.2007 bolo na zaklade 1/ az 4/ mozne uznat zlavu na dani vo vyske 600,- a od 1.1.2008 uz nie?

0/0
5.2.2008 21:13

KRAX

Re: rozbor

§ 2 Poplatníci daně z příjmů fyzických osob: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx#par2

§ 35ba: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast3.aspx#par35ba

Pokyn D-300: http://business.center.cz/business/finance/dane/d-300.aspx

Dohody o zamezeni dvojiho zdaneni: http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/pravni-prostredi/platne-smlouvy-o-zamezeni-dvojiho/1000487/6205/

0/0
5.2.2008 21:19

MM

Re: rozbor

:) Vaše mzdové oddelenie bude mať asi problém ...

Ste super firma, keď s tým nemáte problém :))), mohli by ste to poradiť firmám ako Škoda, Panasonic, Foxconn, ..., možno im bude stačiť Váš rozbor a už nebudú musieť lobovať za novelizáciu tohto zákona ...

Pozn.: Pracujem v top-managemente firmy, ktorá v CZ zamestnáva o.i. cca 2500 cudzincov ...

0/0
6.2.2008 23:39

MM

Re: rozbor

Možno Vás to bude zaujímať : http://ekonomika.idnes.cz/nove-dane-vyhaneji-z-ceska-zahranicni-delniky-fao-/ekonomika.asp?c=A080131_204017_ekonomika_dp

0/0
6.2.2008 23:41

jan

a kdo ma trvaly pobyt,jak je na tom,nekdo to vi?

0/0
5.2.2008 12:48

Kervi

Kokotové

;-D ten článek nečtěte, jsou tam lži ;-D

0/0
5.2.2008 10:28

u

máte to ověřené?

Dle informací z MF ČR ani s potvrzením o daňovém domicilu nejde průběžně uplatňovat slevu na poplatníka.

Je to prachsprostá diskriminace;-€

0/0
5.2.2008 10:21

u

Re: máte to ověřené?

když tak prosím redakci o opravu...díky.

0/0
5.2.2008 11:02

Re: máte to ověřené?

Čechů. Celkových daní(vč sz a zp) zaplatí čech mnohem víc než cizinec pracující u nás.

0/0
5.2.2008 15:54

u

Re: Re: máte to ověřené?

to je klasický názor neznalého člověka. Každý zaměstnanec v ČR je zapojen do stejného systému ZP a SP, tudíž platí odvody dle stejných pravidel.

Zmiňovaná daňová reforma toto pravidlo porušuje a nerezidenty diskriminuje - za stejně oceněnou práci dostanou méně;-O

0/0
5.2.2008 17:47

arthur

Re: Re: Re: máte to ověřené?

Prý to není diskriminace - Evropský soudní dvůr schválil, že prvky sociální politiky v EU (do nichž patří daňové slevy) mohou být vázány na většinový příjem z daného státu.

0/0
5.2.2008 21:02

u

Re: Re: Re: Re: máte to ověřené?

to ano,

avšak ani pokud v ČR mám 100% svých příjmů, slevu průběžně uplatnit nemohu, což diskriminace dle mého je

0/0
6.2.2008 8:57





Finance.iDNES.cz radí

Víte, že připojení na pult centrální ochrany objektu snižuje cenu pojištění domácnosti?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.