Diskuze

O dědictví peněz vás může připravit speciální zákon, nebo smlouva

V případě úmrtí dědicové zesnulého ani nemusí vědět, jaké finanční produkty po něm zůstanou. Úloha zanalyzování majetku je na bedrech notáře a výsledek často překvapí. Jak se dědí finanční produkty? Některé se vymykají občanskému zákoníku a dědice potrápí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Baloun

19. 11. 2008 9:11
Dědictví

Dobrý den, manželka ztratila otce již jako dítě, její matka se znovu provdala a měli další dvě dcery.Asi po dvaceti letech se však rozvedli.Má manželka nárok na dědictví( je  nevlastní dcerou)  po tomto svém otčímovi a nebo budou dědit pouze vlastní dcery?Díky, zdraví Baloun.:-)

0 0
možnosti

Zálesák

4. 7. 2008 8:44
Zjištění majetku

V článku mi chybí jak notář zjistí majetek zemřelého. Když mi před lety zemřela tchyně, notář se zeptal mě. Bylo to dost složité zjistit, kde měla jaké stavebka, penzijko, účty, fondy ...... Ffinanční instituce nejsou v těchto případech dost vstřícné.

0 0
možnosti
UB

Chytracisko

4. 7. 2008 10:06
Re: Zjištění majetku

Ano, ptá se kde se dá. Problém vzniká u osaměle žijících osob, tam se musí prohledat počta a papíry :-)

0 0
možnosti

LH

4. 7. 2008 8:35
Dědění práv a povinností ze stavebního spoření

Ve článku mi chybí upozornění, že v případě přechodu práv a povinností ze stavebního spoření na pozůstalého manžela musí soud, tedy notář,  k tomuto přechodu přihlédnout při vypořádání dědictví, tedy v dědictví se vlastně objeví naspořená částka, ostatní dědicové, zpravidla děti, se k této částce dostat mohou, nemohou pouze pokračovat v zůstavitelově stavebním spoření (a to zároveň se svým starým stavebním spořením a získávat státní podporu na obě smlouvy), což ale bývá na dědění stavebního spoření to nejatraktivněnší.

0 0
možnosti