Diskuze

Nervozita na trzích roste. V centru pozornosti je Dubajský emirát a jeho dluhy

Minulý týden přinesl několik dobrých zpráv ze Spojených států i z Evropy. Důvěru obchodníků v pokračující hladký průběh zotavení však silně podkopaly negativní zprávy z Dubaje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Host

30. 11. 2009 13:26
Už se ani ničemu nedivím

ve slepé honbě za mamonem jsme ztratili zdravý úsudek. To je nápad, cpát prachy velbloudářům na to, aby udělali z pouště ráj na zemi. Zbyde z toho zase jenom poušť, arabové stejně jako cikáni nejsou schopni tvořit trvalé hodnoty.

0 0
možnosti

Host

30. 11. 2009 13:50
JÁ TAKY NE

Honba za mamonem samotná za to nemůže.

Když se někdo žene za mamonem, tak se taky kouká na míru rizika. Nepoženu se za milionem, když tu bude jasný signál, že o něj nakonec přijdu.

Primární problém je v tom, že podnikatelé a banky dostávají chybné informace o tom, co je riziková a co rentabilní investice.

Příčinou je existence centrálních bank a jejich monopolu na tisk nekrytých (ničím nepodložených, tedy falešných) peněz a na umělou (centrálně plánovanou) manipulaci s úrokovými měrami.

Pokud to vypadá, že peněz je dost a jsou levné, může se ledasjaká šílená investice jevit jako rentabilní. Jenže peníze jsou jen poukázky na zdroje/statky (pracovní síly, pozemky, stroje, beton, ...). A těch nepřibývá, resp. ne tak rychle, jako peněz. Pokud někdo (stát, centrální banka) natiskne bilion, podnikatelé si myslí, že mohou koupit více betonu a postavit více domů.

0 0
možnosti

Host

30. 11. 2009 12:45
jo jo

po pádu socialismu asi padne i neřízený umělý kapitalismus.A začne se zase od prvobytně pospolné společnosti.Něco jako cesta do pravěku na vlastní oči :D

0 0
možnosti

Host

30. 11. 2009 13:30
Re: jo jo

Tak umělý (řízený), nebo neuměýl/neřízený???

Co je neřízeného na centrálním plánování úrokových měr a centrálním tištění nekrytých peněz? Co to má společného s kapitalismem?

Co má s kapitalismem společného Freddie Mac a Fannie Mae?

Co má s kapitalismem společného megalomanství a žití na uvěr u dubajských státních firem?

0 0
možnosti

Host

30. 11. 2009 11:29
Máslo na hlavě

No co až praskne, ze udajné oživení v USA a EU je jen podovod? USA vykázaly růst 2.8%. Kolikpak z toho dělají jednorázové položky?

- Nárůst prodejů aut v důsledku šrotovného: 1,7% 

- Program pro první nákupy nemovitostí: 0,6%

- Nárůst zásob o 0,9%

To spíš vypadá na pokles. V EU to samé. Ještě že se tak dobře daří zachraňovat pracovní místa: http://www.finmag.cz/clanek/14321/podivna-matematika-obamonomiky/

0 0
možnosti