Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kdy daně dělají potíže: bonusy, slevy, přivýdělek

Přivydělali jste si pár tisíc a rozhodujete se, zda je přiznat finančnímu úřadu. Udělejte to. Je to tak správně a navíc předejdete komplikacím, které vás čekají, když se to úřad dozví odjinud.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

-MRK-

rozdíl mezi přivýdělkem a výdělkem?

Tak teď nevím. Dostal jsem tři autorské honoráře. IČO nemám. Honoráře ale uvádíte jako příklad u Podnikání jako přivýdělku, ale odpovídají i Mimořádnému přivýdělku, protože nešlo o soustavnou činnost... Je to do přílohy 1 nebo do přílohy 2?

0/0
18.3.2010 17:18

Eda.Hans

A co ty dividendy ? Platí furt že se nemusí uvádět ?

Mám příjem zhruba několik desítek tisíc z dividend ročně a nic nikde neuvádim. Páč akcie držím dýl než 0,5 roku a divi už je zdaněná. Ale občas někdo v hospodě zahlásí, že by se ty příjmy měly uvádět, i když se už nedaní. Jak to děláte s divi vy ?

0/0
17.3.2010 21:20

wwwand

A co DPH u příležitostného příjmu platí se i tam?

Jako OSVČ (živnostník) jsem plátce DPH. Pokud mám příjem mimo rámec této živnosti (jednorázový - jako koníček maluji obrazy) tak tento příjem musím zdanit - to chápu. Ale spadá tento jednorázový příjem také dani DPH? Jinak řečeno, pokud jsem plátce DPH v rámci živnosti, jsem plátce DPH z každého svého počinu?

0/0
17.3.2010 16:28

kalisz

Muj hruby prijem

za lonsky rok je 960 tis. Manzelky na materske cca 600 tis. Muzu  si ji odecist? :-)

0/0
17.3.2010 16:03

oddTom

spolupracující

"uvedli jste vaše dítě starší 15 let jako spolupracující osobu v

podnikání - na bonus nemáte nárok"

Výsledek je stejný, ale v zákoně je to trochu naopak - pokud uplatňujete bonus (ale i slevu), nemůžete na dítě rozdělit žádné příjmy.

"U spolupracujícího manžela (manželky) a dalších spolupracujících osob musí být přitom výše podílu na společných příjmech a výdajích stejná. Příjmy a výdaje nelze rozdělovat na děti až do ukončení jejich povinné školní docházky a na děti v kalendářních měsících, ve kterých je na ně uplatňováno daňové zvýhodnění podle § 35c a 35d, nebo na manžela (manželku), je-li na něj (na ní) ve zdaňovacím období uplatněna sleva na dani podle § 35ba odst. 1 písm. b)."

0/0
17.3.2010 14:18

visnery

vratka dane na manzelku

Tak s tímto máme zkušenost už třetí rok. Potřetí nám nevrátili daně. Tady jsme to vtipně sepsali jako "příhodu s růžovým papírem" se zasmějete :)

http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=1004

0/0
17.3.2010 9:31

oddTom

Re: vratka dane na manzelku

V blogu čtu jen o dvou (ne)vráceních (8+9)? Letos opět?

0/0
17.3.2010 14:23

jtach

No ja bych to shrnul

slevy a dpocty uplatnit radeji vsechny, financak uz si to kdyztak proskrta. Prijmu uplatnit co nejmene. financak si to muze zjistit a domerit.

0/0
17.3.2010 9:09

oddTom

Re: No ja bych to shrnul

Tak jestli chcete z doměřených částek platit penále...

0/0
17.3.2010 14:24





Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete nechat peníze úročit a zároveň je kdykoliv vybrat?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.