Diskuze

Příběh: Majetek zdědil nezletilý syn, řízení se táhne už přes rok

Majetek po zemřelém se převádí na dědice v takzvaném dědickém řízení. Pokud nedojde ke sporu mezi více dědici, zpravidla to bývá velmi jednoduchá záležitost a řízení nebývá dlouhé. Paní Suchá ale řeší dědictví už více než rok. A není to proto, že by se s ostatními dědici hádala.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

dogi4

8. 2. 2012 6:07
Tak bych řekl, že ztěžejní

v celém článku je připomenutí výše poplatků za projednání dědictví. Samotný příběh je jako obvykle odbytý, neboť o každém jednání před notářem tento notář pořizuje zápis, který účastník podepisuje a jeho kopii obdrží, pokud ji neodmítne. Pokud tedy notář od účastnice, v našem případě hlavní hrdinky příběhu, něco chce či potřebuje, tak to zcela jistě zapíše do onoho zápisu. Pokud by tak neučinil, mohl by se dostat do problémů se soudem, který ho ustanovuje tzv. "soudním komisařem". Jak je patrno z článku, autor se vůbec nezabýval otázkou, proč že hlavní hrdinka nebyla poučena, ač je zákonným zástupcem jediného dědice. Ale, jako v mnoha jiných případech, iDnes zase plácla do vody stylem "bulvár",  tedy polovina informací a jen těch, které se nám hodí do osnovy.

0 0
možnosti

Peeeeeep

6. 2. 2012 11:55
Dluhy

Moc by mne zajímalo, jak se řeší dluhy. Vypadá to, že je jednou zdědíme po manželových rodičích :-(

0 0
možnosti

Tobinka2.0

6. 2. 2012 12:21
Re: Dluhy

mám dojem, že zatím ručíte za dluhy do výše dědictví, ale podle nového zákoníku budete ddit dluhy sakumprásk (možná se pletu a někdo měopraví)

každopádně je lepší předluženého dědictví se zřeknou

0 0
možnosti

i-vet

6. 2. 2012 10:55
Když to je těžký...

matinka sedí doma a čeká, že to za ní někdo nějak vyřeší:-( Hloupý přístup - buď musí být aktivní sama a starat se, upomínat, popohánět nebo si někoho najmout Rv

2 0
možnosti

Alcatraz

7. 2. 2012 14:03
Re: Když to je těžký...

nj, matinka neni byrokrat. Dedictvi nechce, nevznikl zadny spor, tak ji nejsou jasne povinnosti tohoto statu se starat o veci, ktere si onen stat vymyslel, aby mel cim zamestnat nezamestnane a nezamestnatelne.

0 0
možnosti

DenisPraha

4. 2. 2012 10:29
Délka dědického řízení - 2 roky!

Otec zemřel v březnu 2010, po 3 měsících se ozvala notářka. Termín 1.schůzky byl za 1 měsíc. Nebyla závěť, jako dědici zůstala matka, 3 děti + syn z 1.manželství. Sdělili jsme majetek - byt, 15 let staré auto, jako závazky úvěr a kreditní kartu. Děti se na místě vzdali dědictví ve prospěch matky, syn z 1.manželství chtěl vyplatit svůj podíl. Po 4 měsících další jednání ohledně výše závazků u úvěru. Sděleny další informace, opět 4 měsíce klid. V roce 2011 jednání 2x, vždy jen informace, že se čeká na vyjádření banky, kde je úvěr veden. Úvěr matka po celou dobu stále platila. V říjnu 2011 sdělena konečná verze dohody, který vycházela již z 1.jednání v létě 2010! Syn z 1.manželství bude vyplacen, matka si na to musí vzít úvěr se zástavou bytu, který ji zůstane. Termín je do 3 měsíců od tohoto dne jednání. S bytem se zatím manipulovat nedá....Namísto toho, aby se dohoda ihned podepsala, byl sdělen další termín na začátek prosince, aby se prý dohoda připravila....

0 0
možnosti

tuan4

4. 2. 2012 11:17
Re: Délka dědického řízení - 2 roky!

...................moje maminka byla ze Sudet.O notářce bylo známo,že Němce nenávidí(ač sama měla německé příjmení).

Závěť nebyla a paní notářka se po mně tzv.vozila.Až teprve po mojí stížnosti advokátní komoře změnila svoje chování.S očima podlitýma vztekem uznala svoji porážku(musela!)a dědictví vydala.

A šlo o dost-dům,obrazy,peníze na vkladech atd.Bylo to za komančů,ale kupodivu,práva jsem se domohl.

0 0
možnosti

mowgli

4. 2. 2012 8:17
Ja myslela, ze zavet je nadrazena vsemu

a pouze pokud zavet neexistuje, tak nastupuji pravidla, kdo co dedi. To by mi davalo smysl, protoze co kdyz se clovek rozhodne, ze jeho dite si z nejakeho duvodu dedictvi nezaslouzi a chce vsechno odkazat treba sousedovi, ktery mu zachranil zivot.

Pak by teda bylo to riziko, ze se devadesatileta pani necha nekym zblbnout a vsechno mu odkaze bez ohledu na pribuzne, ale myslim si, ze pokud rodina funguje a pribuzni se o pani staraji, tak by se to nestalo.

No asi jsem hodne naivni a hlavne ocividne nejsem pravnik. :-)

0 0
možnosti

jan_bivoj

4. 2. 2012 8:31
Re: Ja myslela, ze zavet je nadrazena vsemu

Může se tak rozhodnout pouze pokud se dítě dopustí nějakého obzvlášť závažného jednání, třeba se nepostará o rodiče, když to potřebuje. Říká se tomu vydědění.

U nás není možné, aby "starý lord vydědil syna, protože nevytrumfoval", nebo z obdobně malicherné pohnutky.

0 0
možnosti

Barbarka_CZ

4. 2. 2012 0:58
nerozumím

Nějak nerozumím tomu, jak může být nezletilý syn jediným (univerzálním) dědicem, když ještě žije matka zemřelého. Copak rodiče zemřelého nepatří do (myslím že druhé či třetí) skupiny dědiců? 8-o

0 0
možnosti

kosobecny

4. 2. 2012 1:03
Re: nerozumím

Spíše bych řekl, že jde o poslední vůli.

0 0
možnosti