Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nevíte si rady s daněmi? Řešení deseti častých problémů

Mám uvádět do daňového přiznání rodičovský příspěvek? Musím danit důchod? Odečtu si slevu na dítě, když nejsme manželé a jak je to s výživným? Přinášíme odpovědi na dotazy čtenářů, třeba pomohou i vám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomosik

Zvýhodnění na dítě

Dobrý den,

oba dva mí rodiče pracují. Moje sestra jako vyživované dítě je napsaná na matku a ta si ji v zaměstnání měsíčně odečítá z daní. Když si půjde podat daňové přiznání, kde ji má napsanou, tak musí mít potvrzení od otce z práce, že za minulý rok nepobíral daňové zvýhodnění na dítě nebo stačí jeho čestné prohlášení?

Děkuji za odpověď.

0/0
28.2.2012 18:38

lufthansa

Vyživované dítě

Dobrý den ráda bych se zeptala na následující dodaz, podávám Daňové priznání FO v Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2011 od mého zaměstnavatele mám v řádku 14 uvedenou svojí dceru, mohu dceru uvést i ve formuláři Daňového příznání - Tabulka 12?

Děkuji za odpověď

Jana

0/0
14.2.2012 20:41

frýdlant

Přechod na paušální výdaje

Dobrý den, hmotný majetek v evidenci už mám odepsaný,pohledávky a závazky k 31.12.11 uhrazeny. Mohu tedy přejít na paušální výdaje ?

Dále mám dotaz, zda Ukrajinec, který zde podává daňové přiznání si může uplatnit slevu na dítě / to je ovšem na Ukrajině /.

                 Děkuji

0/0
13.2.2012 19:53

Jitka_7

otázka č. 5

Odpověd k otázce č. 5 je špatně - pokud se manželé brali 3.7.2010, pak v roce 2011 může manžel uplatnit samozřejmě celou slevu na vyživovanou manželku - 24.840,-Kč

0/0
10.2.2012 13:16

Frankie789

Re: otázka č. 5

To samozřejmě platí i pro dítě narozené v prosinci 2010. Toto je nejspíš opsaný dotaz a odpověď na uplatnění slev v roce 2010. Pak je to dobře.

0/0
10.2.2012 13:49

craki

Ach jo

Opet jeden z absolutne ze zbytecnych claku... VSECHNY tyhle informace jsou napsane v Pokynech k vyplneni dan. prizanni... A to, ze si nekdo chce alimenty na deti chce odecitat z dani je vice nez usmevne...

0/0
10.2.2012 10:04

Gabriela I.

Re: Ach jo

A to byste se divil - ono to může být možné v jiných zemích (mám za to, že to jde třeba ve Francii), a tak lidé, co třeba po nějakou dobu danili v zahraničíc a teď se vrátili do ČR, si mohou zjišťovat, zda to u nás nejde taky...

0/0
10.2.2012 10:24

Frankie789

Drobná nepřesnost

Drobná nepřesnost v bodě 6. Rozhodné pro danění důchodu není součet příjmů ze zaměstnání, podnikání a pronájmů. Správně je součet příjmů ze zaměstnání (§6) a dílčích základů daně z podnikání (§7) a pronájmů (§9).

0/0
10.2.2012 8:04





Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.