Diskuze

Zruší banky poplatky jako v Německu? Tlak už sílí i v Česku

Většina bank v Česku, které poskytují spotřebitelské úvěry či hypotéky, si účtuje měsíční poplatky za správu úvěru od 40 do 200 korun. A ty mohou víceletou půjčku prodražit až o desetitisíce.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

stačí si vzít hypotéku tam, kde jsou poplatky 0... kdo chce platit, ať platí a nestěžuje si pak

0 0
možnosti

Uz jsem jim psala ze maji chybu a Equa bank poplatek uctuje! Mesicne platime 150 Kc...

0 0
možnosti

Raiffeisenbank nedávno zrušila poplatek za vedení úvěru.. ovšem vlk se nažral a koza zustala celá :-) http://www.vyberbanky.cz/index.php/clanky/164-raiffeisenbank-zrusila-poplatek-za-spravu-uveru

0 0
možnosti

Prováděli jsme zateplení, měli jsme schválenou dotaci na Zelenou úsporám. Potřeboval jsem půjčku, abych zaplatil práci - peníze, které byly nižší než schválená dotace. Jak to dopadlo? No, šel jsem pro půjčku do banky, kde mám 16 let účet. Půjčku jsem  bez problémů dostal, ale když jsem jí nyní z té dotace předčasně splatil, byla výsledkem kalkulace, že na půjčení 60.000 Kč za 5 měsíců jsem zaplatil za poplatek za poskytnutí půjčky 600,- za předčasné splacení 600,-, za vedení úvěrového účtu 79,- x 6 = 474,- (platí se i za necelé měsíce) a ještě úrok 17 % (účelovou půjčku pod 100.000 totiž banka neumí - ale proč bych si bral 100 000, když jsem potřeboval 60?) = cca 4.800,- úroky, za inkasování úrokové splátky (v rámci banky!!) 6,- x 5 = 30,- Kč. Stejná půjčka, kdybych se na celou banku vykašlal a vzal si ji od HomeCreditu, by mně místo na více než 6.500,- nákladů vyšla na cca 4.000,- (zcela bez poplatků a ještě nižší úrok). Pak věřte tomu, že nebankovní půjčky nebrat...

0 0
možnosti
Foto

P61e16t52r 65K85u63č59e57r30a

20. 11. 2012 14:14

>>>  Prosím vás, napište sem někdo, jaké služby vám konkrétně chybí u bank, které mají vedení účtu zdarma. <<<

Tady si fuuurt lidi stěžujou, jak ty mbanky, zuna a airbanky nenabízí kvalitní služby. Přitom nikdo nic konkrétního neuvede. To by mě zajímalo, co normální člověk potřebuje navíc oproti tomu, co nabízí třeba mbanka?

Máte tam běžný účet, volitelný spořící účet s 2%, kreditku, úvěr, kontokorent, možnost nastavit inkaso, SIPO, trvalé příkazy, jednorázové příkazy, až 3 výběry z bankomatu zdarma, platby do zahraničí, nastavení limitů u platebních karet, druhou kartu pro partnerku, mobilní banking...

Já mám 1 účet u mbank a nechybí mi tam fakt nic Jako uvažoval jsem o přechodu k RB (mají taky účet zdarma s podmínkou obratu 25000), ale jen z toho důvodu, že tam je účet vedený i v eurech, nicméně nepotřebuju to zatím.

1 0
možnosti

Co třeba osobní jednání? Co třeba tradice? Možná to některým lidem vaší generace připadá jako anachronismus, ale věřte, že pro někoho je to důležitější než výše poplatků. Pro jiného zase může být důležité možnost vidět pobočku své banky fyzicky. Jasně, podle vás jsou lidi blbí, tudíž platí, jenže to by současně musela být blbá absolutní většina, protože ať chcete, nebo ne, nepružné kamenné a drahé banky v čele s ČS mají a velmi pravděpodobně stále budou mít počet klientů v násobcích počtu všech klientů malých bank. A to ne jen těch starých, konzervativních, ale i těch mladých a velmi dobře kalkulujících.

0 0
možnosti

Mimochodem jsem velmi skeptický k podobným krokům. Dokud budou banky v ČR vybírat relativně pohodlně poplatky, potom bude celý systém stabilnější, než ve chvíli, kdy pohodlné poplatky zmizí, ale manažeři bank budou muset nadále vykazovat svým akcionářům takové zisky, na které si zvykli. Toho potom budou muset dosahovat zvýšením rizika investic a také zvýšením marží z úvěrů. Takže hádejte, kdo to zase zaplatí? Jen to holt nebude vidět na první pohled. Je ale otázka, co je transparentnější.

0 0
možnosti
Foto

Na oplátku má banka naše peníze v plné moci a může s nimi prakticky nakládat, jak se jí zlíbí.Tudíž, by manažeři banky měli být tak kvalifikovaní, aby naše svěřené peníze rozmnožovali ...

1 0
možnosti

Ja tomu nerozumi.jednak pujcku  ani hyposku nebrat, pokud nejsem super milionar dobrotinec, a ten ji zase nepotrebuje nebo musim byt uplnej dementos abych neco takoveho vzal. ja jsem za zivot nikdy nemel a nebudu brat pujcky diky tomu mohu klidne spat. neziju ve svem ale take vim ze kdyz na to nemam muzu jit jinam aniz by me cekal exekutor.

0 6
možnosti

hypotéku jsem měl a spal jsem zcela klidně. Jde o to vzít si přiměřenou částku, kterou bez problému splatím. Než šetřit na vlastní dům/byt a někde platit nájem, je o dost výhodnější jít do hypotéky a bydlet ve vlastním. Prostě hypotéku a obecně půjčku na dlouhodobou a nezbytnou věc chápu. Naprosto s váma ale souhlasím v případě půjček na vánoční dárky, dovolenou, mobil apod.

9 0
možnosti

Kdo chce, poplatky neplatí, stačí jenom nebýt líný a sednout aspon k PC. Dneska už stačí jít do banky jenom zrušit starý učet, nový uděláte zdomova!!!

6 1
možnosti

to je samozřejmě řešení, ale můžete se zkusit domluvit i se stávající bankou. Základní předpoklad ale je, že jste pro ní alespoň trochu zajímavý klient co do průměrného zůstatku, nebo příchozích plateb. Já mám např. účet u jedné z nejvíce kritizovaných bank (co do poplatků) a poplatek platím jen velmi symbolický, že dostanu více na úroku a celkově jsem tedy každý měsíc v plusu. Staré přísloví praví "Líná huba, holé neštěstí". Fascinuje mě, jak u nás každý nadává na poplatky a nic neudělá pro změnu - jedno zda vaše, nebo moje řešení.

0 0
možnosti

M45i41r43e25k 71P92á35t83e24k

16. 11. 2012 13:29

Nevidím problém v samotném bankovním poplatku za vedení úvěrového účtu, protože ten poplatek patřil ke smluvním podmínkám, jež jsme si všichni mohli a měli přečíst před podpisem úvěrové smlouvy. ----- Vidím ZÁSADNÍ problém v nefixaci tohoto poplatku na určité období. Zatímco úroková míra je fixována na období, jež si klient zvolil, a při konci fixace má klient možnost úvěr (částečně či úplně) předčasně splatit (což může dopředu plánovat), poplatek za vedení účtu fixován není. Neboli banka negarantuje, že jej po dobu fixace nezmění. Takže jej může kdykoli navýšit změnou sazebníku. Klient má pak samozřejmě právo odstoupit od smlouvy a splatit úvěr předčasně, ale protože to banka může udělat kdykoli, klient s tím nepočítal a proto je nucen přijmout zvýšení poplatku a platit jej.

1 1
možnosti

M88i29r37e78k 67P44á15t57e55k

16. 11. 2012 14:53

Viz příklad GE Money Bank, která k 1. lednu 2013 zvýšila poplatek za vedení úvěrového účtu z 69 Kč na 79 Kč. Přesvědčte se sami: jděte na gemoney tečka cz, klikněte na Sazebníky poplatků a otevřete soubor Informace pro klienty...s platností od 1.11.2012. Je tam uvedeno:

Změny v Sazebnících poplatků za produkty a služby s platností od 1. 1. 2013

4) Expres půjčka, Konsolidace půjček – splátkové úvěry

1. Změna poplatku „Vedení úvěrového účtu” z 69 Kč na 79 Kč.

1 0
možnosti

Nějak tomu nerozumím. Lidi jdou do banky pro úvěr. Banka jim něco nabídne, lidem se to líbí a úvěr si vezmou. A najednou poté co dostanou peníze chtějí změnit pravidla. Proč si ten úvěr teda brali? Proč nešli do jíné banky?

3 8
možnosti

Jo jo, podobný je to jako na většině železničních spojení v republice. Přijdu na nádraží, líbí se mi České dráhy? Pokud ano, tak jedu, pokud ne, tak jdu domu. Případně, vezmu si úvěr u lichvářů, kde je ve smlouvě malým písmem napsáno, že pokud jednou nestihnu zaplatit, tak si ode mě vezmou všechno a dluhy budou splácet ještě moje vnoučata. :-/

Jsem rád, že v českém právním řádu existuje ochrana proti monopolu (olygpolou) i proti jasně nevyhovujícím podmínkám.

Upřímně řečeno je pravda, že si za hodně věcí můžou spotřebitelé sami. Já osobně každý rok v Komerční bance smlouvám o podmínkách a prakticky vždy něco získám. Ale nevím, proč by neměli sdružení spotřebitelů trochu tlačit na velké hráče, ať se chovají trochu míň predátorsky.

3 0
možnosti