Diskuze

Váleční veteráni: Najít uplatnění na trhu práce je pro nás těžké

"Vy jste byl ve válce? Aha, tak prosím další," i takové reakce zažili váleční veteráni při výběrových řízeních na volné místo. Na pracovním trhu patří k diskriminované skupině. Pomoci jim mají projekty financované z evropských peněz.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AP

veteránů je příliš, stačí si odbýt zhruba měsíc v misi a už může získat statut veterána

0 0
možnosti
JR

J63i67r65i 28R75u31s16n98o69k

11. 2. 2013 15:15

Otazka je, co umeji. Vetsinou nic. A i to, co umeji, umi dnes kazdy stredni manager nadnarodni korporace.

0 0
možnosti
JN

No, alespoň si přivezli dost peněz, ale co mamky po mateřské? Většinou nemají ani korunu a nikdo je nechce;-O

4 0
možnosti
JK

Vojenskí veteráni majú problém s uplatnením všade na svete. S výnimkou jedného štátu - Izraela. Čítal som skvelú kniha Start-up nation o tom, ako a prečo sa dokáže malý izraelský štát prežiť v tak nepriateľskom prostredí. Tam sa pri hľadaní práce vojenská skúsenosť priamo vyžaduje. A čím nebezpečnejšie bolo nasadenie vojaka, tým má väčšiu šancu na úspech. Obsadiť vyššie manažérske posty bez "zocelenia" v boji prakticky nie je možné. Služba v určitých jednotkách s dobrým menom otvára dvere podobne ako v USA titul z Harvardu.

Keďže v Izraeli je vojenská služba povinná a povinné sú aj následné manévre, vojenská služba je aj prostriedok k nadviazaniu kontaktov, ktoré sa neskôr dajú využiť v biznise či ďalšej kariére. Jednoducho muž bez vojenskej kariéry nie je považovaný byť schopný zastávať vyššie pozície.

4 0
možnosti
MK

Nedivím se. Zelení mozci jsou magoři a ti ze zahraničních misí tuplem. Nikdo rozumný si je dobrovolně do týmu nevezme.

1 1
možnosti
MT

Kdo vymyslel ten vyraz "trh prace" tak patri do sveraci kazajky a tym specialistu, aby na nem pracovali 24h denne, 7 dni v tydnu.

2 0
možnosti
SH

Ministerstvo práce a sociálních věcí. Na každém okresním Úřadu práce je samostatné oddělení trhu práce. Nikdy jsem neviděl, že by něco utržili, nebo k něčemu byli. A ještě je tam psycholog, který radí lidem, jak přežít bez práce.

1 0
možnosti
MF

Ať je platí ten, kdo z nich ty veterány udělal. Každou misi musí schválit poslanci, tak ať si je třeba rozeberou do rodin R^

2 1
možnosti
PV

no, každá mince má dvě strany. Jistě je to pravda ale zase málokterý veterán má potřebnou přípravu/vzdělání jelikož v době kdy ostatní sbírali zkušenosti tak on byl v armádě. Také je tu jakýsi "veteránský syndrom"- byli zvyklí na akci a napětí, každodenní chození do práce, vykonávání stejných věcí, za které vás nikdo v televizi honorovat nebude je pro ně celkem nuda.

5 0
možnosti
PP

"Je třeba si uvědomit, že novodobí váleční veteránijsou obvykle v produktivním věku, ve velmi dobré fyzické kondici a jejichzkušenosti a znalosti často přesahují možnosti civilních zaměstnanců...."

Je treba si prverade uvedomit,  ze to jsou vojaci. Tudiz jsou cviceni k tomu, aby poslouchali rozkazy a ne samostatne uvazovali. A podle toho s nimi jednat.

4 7
možnosti
ŠB

"Je třeba si uvědomit, že novodobí váleční veteránijsou obvykle v produktivním věku, ve velmi dobré fyzické kondici a jejichzkušenosti a znalosti často přesahují možnosti civilních zaměstnanců. Napříkladdůstojníci s praxí z vypjatých ozbrojených konfliktů se často obsazují napozice krizových manažerů a poradců," upozorňuje Sornas a pokračuje:"Logistické a řidičské zkušenosti jsou vítány u dopravních firem,odolnost, kondice, odvaha a vytrvalost v řadách policie, hasičského záchrannéhosboru, bezpečnostních služeb. Pečlivost a svědomitost zase v administrativníoblasti."

Rád tomu budu věřit, ale vzhledem k popsaným problémům je možná třeba si uvědomit, že to může být také jinak.....

10 0
možnosti
OU