Diskuze

Práci teď seženou snadněji jen technici a programátoři

Na trhu práce je dusno. Nezaměstnanost dosáhla vrcholu, uplatnění nemá skoro 600 tisíc lidí a na každé volné místo se hlásí sedmnáct uchazečů. Jsou však profese, které se o práci bát rozhodně nemusí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Myslím, že dříve či později bude muset dojít k dalšímu zkrácení pracovního týdne. Krize přece spočívá nejjednodušeji řečeno v tom, že produkujeme více, než dokážeme (chceme) spotřebovávat. Spotřeba zboží a služeb je proto podněcována (v rámci konkurenčního boje) nižšími a nižšími cenami, jež vyúsťují v tlak na snižující se cenu výrobních vstupů, včetně lidské práce. Toto znehodnocení práce se zatím projevuje především v migraci pracovních příležitostí do zemí s nižšími náklady práce a rostoucí nezaměstnaností. Z existence armády levných dělníků v zemích třetího světa těží zaměstnaní Evropané, ale zároveň tím i trpí, protože jsou neustále ohroženi nezaměstnaností a zejména ti nízko postavení jsou neustále tlačeni k vyšším a vyšším výkonům. Skupina těch ohrožených roste, zostřuje se konkurenční boj a cena práce klesá (nebo roste nezaměstnanost). Část lidí je odsouzena k nedobrovolné zahálce a chudobě, zatímco druhá k zběsilému úsilí, často přinášejícímu jen malou přidanou hodnotu. Suma sumárum: je potřeba vrátit práci (obecně výrobním vstupům) hodnotu, kterou v ekonomickém prostředí pozdního kapitalismu stále více ztrácí a vrátit jí i smysl, který ztrácí spolu s ní.

0 0
možnosti

Po pravdě řečeno, kdyby nezaměstnanost právě nyní dosáhla vrcholu, bylo by to docela pěkné.

Bohužel mně se spíš zdá, že nezaměstnanost je ještě hodně daleko od vrcholu.

Slabší státy EU akorát rozjíždějí stále větší zadlužení, ale jejich ekonomiky se nerozjíždějí ani náhodou, spíš směřují ke skutečnému bankrotu. Minimálně jedna, dvě nejhorší ekonomiky zřejmě budou muset zbankrotovat, aby se ty ostatní vzpamatovaly, zlomily v dnešní době nesmyslné odborářské výdobytky, odstranily další parazity ekonomiky a konečně nastartovaly nějaký ekonomický růst.

A Německo je dušeno vysokými cenami obnovitelné elektřiny a dlouhodobou skrytou nezaměstnaností minijobs a proto taky stagnuje.

Takže odbyt pro českou práci nejspíš ještě pořádně klesne a česká nezaměstnanost úměrně tomu stoupne.

0 0
možnosti

Stačí se podívat pod odstavec "Na administrativu zapomeňte" a hned je jasné, co všechny ty zájemce o taková místa spojuje. ;-D

1 0
možnosti
Foto

jak čtu tady diskuzi, tak jediného technika, co diskutující znají je asi ajťák :-( Nicméně nevíte někdo o šikovném strojním zámečníkovi všeumělovi, který nebude chtít "poslanecký" plat? Jsme malá firma v Praze, Když se někdo ozve, tak je to buď lempl, zlodějíček nebo někdo, kdo si myslí, že vše umí a že snědl šalamounův exkrement a ve finále neumí udělat drážku do hřídele. Věk a pohlaví nerozhoduje.

3 0
možnosti

Já znám jen ty, co si nechají platit ten "poslanecký" plat :-P

0 0
možnosti

Mě by zajímalo, proč stále zaměňují "volná místa" s místy hlášenými na pracáku. Já i spousta známých měnila už i několikrát práci, ale nikdy ne přes pracák.

2 1
možnosti

To volné místo, na které jste nastoupil bylo však hlášeno na Úřad práce. Pokud ne, tak byl porušen zákon.

2 1
možnosti

A57n40e69t10a 41M22a14l44á

1. 3. 2013 17:15

Páni, jsem opravdu v šoku, že neni poptáka po absolventech humanitních věd, například z FF UK oborů jako Religionistika, Turuologie, Tibetanistika nebo Kulturologie...

6 0
možnosti

Taky jsem z toho měl záchvat.  ;-D;-D;-D;-D;-D

0 0
možnosti
Foto

Tady normálka řeknete, že jste technik a dají vým hned 100 000 Kč měsíčně plus auto plus noťas plus mobil, ani nepotřebujete doporučení známošek.

2 0
možnosti

100 00 Kč - chtěl bych vidět;-D

0 0
možnosti

Co vidím kolem sebe já, tak nejžádanější jsou technici s obchodním myšlením, případně obchodníci s technickým backgroundem. A pravda je opravdu v tom, že žádaní jsou hlavně akviziční obchodníci - hunteři. Firmy nepotřebují péči o stávající zákazníky, ale potřebuji přinést nové zakázky, aby mohly růst. Slušný akviziční obchodník s praxí a AJ si v Praze vydělá 35-150tis hrubého - dle produktu, zodpovědnosti a firmy. Takto vysoké platy mají obchodníci např. v oboru IT.

0 0
možnosti

proc musi firma rust?

1 0
možnosti

Techniků je plno. Stačí se podívat třeba tam, kde uchazeči o práci vystavují svoje životopisy, například na životopisy.cz .

Akorát firmy obvykle "vyžírají" jenom mladé uchazeče, tak do věku 30 let. Jedině těch je nedostatek.  Starší uchazeče nechtějí,  nechávají , aby je stát živil na dávkách na ÚP.

A řvou na stát a lobbují, aby ještě další finance investoval do školství, aby firmám zadarmo vychoval další mladé techniky. ;-€

1 2
možnosti
Foto

otázkou je spíše, co ti staří technici umí.

Mimochodem. Občas je úsměvné, když se za velkého IT specialistu považuje člověk, který umí složit počítač, vyměnit toner v tiskárně, nastavit windows a párkrát něco napsal v Javě.;-D

Nejde jen vzpomínat na to, jaká to byla za totáče pohoda a nemuselo se v práci dělat.

Dnes mi příjde největším problémem žadatelů právě přístup k práci jako takové. Frajeření před kamarády, jaká je to v práci flákačka a jak to tam očůrávám.Rv

8 3
možnosti

Njn, programatorina je neustale zadana... vzdyt co je dneska funkcni bez aspon trosku programovani? :D v heslu javy je ze ji najdete v autech, lednickach.... XD takze programator nekde kde je pasova vyroba? Proc ne :D

1 0
možnosti