Diskuze

Prodat, darovat, nebo zdědit nemovitost? Co je daňově nejvýhodnější

Protože už neexistuje zákon o dani dědické, darovací a z převodu nemovitostí, změnila se pravidla výhodnosti prodeje či darování.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

takže podle českých zákonů nejste až tak úplně vlastníkem nemovitosti. 1. musíte povinně odvádět neustále se zvyšující roční daň z nemovitosti nebo o dům příjdete klidně i v exekuci 2. Narozdíl od státu si nemůžete svobodně určit cenu. Stát, resp. úředníci i zastupitelé totiž narozdíl od vás můžou prodávat i za symbolickou korunu. Skutečně úžasné zákony ! Chce se mi zvracet...

0 0
možnosti

Dobre pojistit a zapalit?

0 1
možnosti

Myslím si, že daleko nejlepší a nejlacinější je, když majitel převede dům darem ještě za svého života na své potomky.  Pokud to nechá až na dědické řízení, tak sice noví majitelé - potomci neplatí žádnou dědickou daň z domu finančnímu úřadu, ale zato si namastí kapsu vážený pan notář, který dostane vyřizování dědictví na starost. A mám s tím zkušenost celkem draze zaplacenou. Už nevím přesně, jaké procento z ceny dědictví věcí po mamince to bylo, ale započítal do dědictví i maminčiny obnošené šaty a starý kredenc.

A z každé položky dědicové panu notáři platí ! Proto je asi nejlepší, když rodiče v podstatě darují potomkům ještě za života i ty staré boty, co mají na sobě. :-/

0 1
možnosti

až zas tak jednoduché to není - rodič, který ještě za života daruje všechen svůj majetek potomkům, aby se všichni vyhnuli finančním problémům, může si tím způsobit problémy jiné - dítě, které za nabytý majetek slíbilo jako protihodnotu třeba právo na dožití nebo finanční příspěvek k důchodu anebo péči v nemoci či bezmoci, může zemřít dřív než rodič, který je pak vydán na milost a nemilost partnerům svých dětí, případně vnoučatům, a může skončit snadno a rychle jako nemajetný nemocný bezmocný přestárlý bezdomovec pod nejbližším mostem...

3 1
možnosti

Výběrčí daně u uhlíře (Pyšná princezna), tedy gaunerem je stát. Co tak pronájem na 200 let za 0,50,-Kč? Vedle písemného prohlášení majitele, že následně vše daruje dědicům nájemce(snad se to za pár let, několik desítek změní a bude z toho i vydržení).

0 0
možnosti

Ještě by se mělo něco udělt s těmi 22 tisíci. Adekvátních by bylo tak max 5 tisíc.

10 1
možnosti

Dobrý den,

mám jeden dotaz. Budu platit daň (a kolik), pokud mi a bratrovi darují rodiče byt a já vyplácím bratra z bytu? Tzn.: Byt stojí např. 1 000 000 a já dám bratrovi 500 000 Kc. Bere se to jako dar bratrovi, nebo prodej bratrovi 1/2 bytu?

Děkuji mockrát

0 1
možnosti

Ať rodiče darují vám a zároveň předejte peníz bratrovi..vy to mate gratis a na to co jste měl s bratrem se nikdo neptá..,a hlavně nic neplatí!

3 1
možnosti

Nejvýhodnější je dostat novou nemovitost a prázdnou

2 0
možnosti

dostat od koho? od státu? těžko - a nakonec, i při nabývání majetku od státu je třeba zaplatit předepsané daně a poplatky!

0 0
možnosti

Stát jsme my všichni. Uvědomte si to. Tzn. jak se tady k sobě budeme chovat, tak se  budeme mít. Tudíž pokud nějaký hloupý člověk bude psát příspěvky jako "hladový stát", nebudeme se tady mít dobře.

2 3
možnosti

Možná by bylo možné upřesnit, že daň z příjmu u prodeje nemovitosti se neplatí po 5-ti letech vlastnictví nebo po 2 letech, pokud nemovitost vlastníte a zároveň užíváte a máte tam trvalý pobyt. Zmíněných 15 let odžitých majitelkou a zmíněných v článku by mohlo být maličko zavádějících.;-)

0 0
možnosti

J52i27ř74í 79P21a53u84l

11. 2. 2014 16:55

U pozemků je to stejně, tj. 5 let ?

0 0
možnosti

M82a31r52e16k 62V18o43k17á42l

11. 2. 2014 13:11

si tak čtu ... bla bla bla ... " Dar - protože nejde o příbuzného v přímé linii, musí obdarovaný zaplatit daň z příjmů. V našem případě je to 525 tisíc korun (15 procent z 3,5 milionu)."  ... teda to mi ted svačina zaskočila v krku, safra :-(

5 0
možnosti

No a pak ze se rika darovanemu koni na zuby nekoukej :D

Udajne nekteri "dobrodinci" delavali to ze davali treba dar v hodnote nad tusim 20 tisic (to byvala hranice do ktere se to u nepribuzne osoby nemuselo danit jak je to ted netusim) a pak obdarovavaneho "nabonzovali" anonymne na fin. urade. Pokud nekdo takhle dostal treba luxusni pero u nejz netusil ze jeho hodnota je napr. 21 tisic a neuvedomil si ze je tedy potreba zaplatit z daru dan tak to byl dar opravdu danajsky ;)

0 0
možnosti