Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Daňové přiznání z práce na dohodu? Podle toho, kolik jste vydělali

Pokud jste zaměstnanec a současně jste si přivydělávali třeba na dohodu o provedení práce nebo o pracovní činnosti, musíte také podat daňové přiznání sami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

A49l80e45š 26K59e42d97z11i34o30r 2136681816581

XA když mi to zaměstnavatel dává bokem a nikde není ani čárka, že u něj pracuji, musím podávat daňové přiznání;-D;-D;-D;-D;-D;-D

+2/0
25.2.2014 23:50
Foto

K46r96i14s32t89ý39n38a 36V25a24ň55k67o35v70á 3657240575183

Já mám ještě jednu variantu. Studentka, příjemce SD, jeden zaměstnavatel do 300 hodin - cajk. Ale dvakrát jsem dala loni plazmu, což dělá dohromady 800. A zajímalo by mě, co bych dělala v případě, že chci dávat plazmu pravidelněji, protože jsem někde slyšela, že se to počítá ke zdanitelným příjmům, ale nikde jsem nic víc nezjistila...

0/0
25.2.2014 16:06

B85e19n 47P25a52v91k51a 1717623137211

Tak tím bych se fakt netrápil.

0/0
25.2.2014 16:29

P87e94t57e85r 10K62o53l92í72n42s39k18ý 5229657306697

Poraď te mi z další variantou prosím. Jsem nezaměstnaný a mám Dohodu o provedení práce s příjmeme do 1000 Kč/měsíc. Musím podávat daňové přiznání?

0/0
25.2.2014 10:44

B90e16n 36P44a19v72k94a 1827723207301

Ať to udělá firemní účetní.

0/0
25.2.2014 11:49

P53e21t80r28a 75Š34i25m36o29n96o81v34á 6180220313843

Zeptejte se na finančním úřadě, ale podle článku soudím, že daňové přiznání byste podávat nemusel (příjem do 5 tis.).

+1/0
25.2.2014 12:17

B74e56n 10P35a59v31k31a 1597643357681

To sice jo, ale ona je minimálně sražena daň a nezapočítána sleva na poplatníka. Pár stovek jsou taky peníze. Tak proč to tam nechávat.

0/0
25.2.2014 12:25
Foto

K12r25i10s74t23ý88n41a 98V80a90ň24k62o82v96á 3397110725193

Ne. Alespoň co vím z praktického života.

0/0
25.2.2014 16:08

B80e28n 32P86a86v29k35a 1717843707321

"Pozor: Často se stává, že 300 hodin pracujete v průběhu několika měsíců a pak vám zaměstnavatel vyplatí odměnu najednou. ..."

Tady bych slovutnou redakci jaksi upozornil, že něco takového tady zákoník práce přímo nezná. Buď v takovém případě má mít člověk zaměstnaneckou smlouvu (full, part-time) a nebo má být OSVČ.

+2/0
25.2.2014 9:35

M89a30r63k50é65t22a 20Ž28e31m68l45i75č22k49o92v59á 1934270373303

Není pravda. Můžete mít písemnou dohodu na 300 hodin v průběhu roku (nerovnoměrně rozloženo) s tím, že přímo si dohodnete jednorázovou odměnu k určitému datu.

0/0
25.2.2014 10:51

B30e58n 50P82a17v46k24a 1387793497511

Tady asi bude hodně záležet, jak se na to bude kdo dívat. Osobně bych to označil za podnikání, protože to prostě není zaměstnanecký poměr. A nasolil pokutu.

0/0
25.2.2014 11:45

G13a70b76r90i69e60l21a 26I83v28a82n50c49o 1454528199479

Tohle je standardní dohoda o provedení práce, něco takového zákoník práce přímo zná :-)

0/0
25.2.2014 16:25

B92e69n 41P53a57v50k12a 1417793797421

A všimla jste si, že zákoník práce také striktně zná, kdy se zaměstnancům platí?

0/0
25.2.2014 16:28

G29a97b81r47i81e27l41a 14I44v57a33n98c81o 1114528119469

Jasně, že všimla. Zkuste zkouknout § 144 zákoníku práce, dáte mi za pravdu. :-)

0/0
25.2.2014 19:24

B17e10n 46P64a36v75k44a 1207183977551

Jenomže, to je myšleno obráceně. Tj. v kratším termínu. Ale je fakt, že je to napsané fakt blbě.

0/0
25.2.2014 20:53



Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.