Diskuze

Poradna: Zaměstnavatel mi zakazuje nosit si osobní věci na pracoviště

Do kanceláře si nesmí vzít nic - peníze, mobil ani svačinu. Na dotaz čtenáře, zda na to má zaměstnavatel právo, odpovídá advokát Jan Kozubek z právnické firmy Becker & Poliakoff.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AL

Už se těším, jak lidumilné požadavky zavede ve své nové hale Amazon :-))))))

0 0
možnosti
LN

Je zajímavé, že jsou pracoviště, kde je takový přístup běžný a nikdo se nad tím nepozastavuje. Jen úředníci zase brblají.

1 1
možnosti
KN

Ano, někteří zaměstnavatelé jsou opravdu strašní ;-DVčera se za mnou přišla poradit paní, uvedla to tak, že její zaměstnavatel má na ni poněkud zvláštní požadavky a jestli si to prý může dovolit. Čekala jsem, že z toho vyleze nějaké sexuální obtěžování. Vylezlo z toho, že zaměstnavatel po ní chce, aby chodila do práce od  14.30 do 21.30, (dělá recepční ve sportovní hale) a to podnělí - pátek, a pak má ještě kratší směnu v sobotu nebo v neděli. Podle paní nehorázné požadavky. Nechtěla věřit tomu, že toto zákoník práce skutečně umožňuje ;-D

1 0
možnosti
ZJ

Nj.. ono to je taky tak, pokud zaměstnavatel má problémy vůbec najít lidi, co konkrétní práci jsou schopni vykonat, chová se k nim jinak, než když potřebuje lidi, které dokáže kdykoliv nahradit.

0 0
možnosti
HJ

Co čtu některé příspěvky, tak se nestačím divit že žiju, když občas nechám mobil doma a jsem bez něj třeba deset hodin8-o8-o8-o.

Lidi, to máte tak krátkou paměť? Nepamatujete si svoje vlastní dětství, například? Co se dělalo, když jste potřebovali telefonicky mluvit s rodičem, který byl v práci? Šli jste k telefonu nebo do budky, vytočili číslo, tam to nejspíš zvedla nějaká cizí ženská, vy jste se představili a řekli, že potřebujete mluvit s maminkou nebo tatínkem. Ona jim to buďto předala, nebo řekla že zrovna nemůžou a zeptala se, zda je to naléhavé. 

Konec vzpomínek na dobu kamennou.

7 0
možnosti
LN

L20u80k82a62s 62N75e45m77e96c

29. 3. 2014 11:09

no jo, ale to jeste byla trava zelena a sirup sladkej ... co?

0 0
možnosti
PJ

Takového zaměstnavatele bych poslal tam, kde je většinou hodně tma...

Nenechme si ***** na hlavu. X

0 0
možnosti
JK

No a nedivte se, až tam pošle on Vás. ;-)

0 0
možnosti
KD

K50a33r35e15l 73D16r27d33a

22. 3. 2014 14:10

V Česku mi to přijde dost mimo. Na všech pracovištích, kde jsem kdy dělal, vždy platil zákaz osobního vybavení a přitom nikdy firma neposkytla v dostatečné míře pracovní prostředky, protože se přece šetřit musí.

  Takže se potichu tolerovalo, že zaměstnanec používá své soukromé vybavení pro práci pro firmu. Počítám, že by to přišlo na přetřes, jen kdyby firma lehla popelem a zdrojem neštěstí byla třeba soukromá konvice.

  Odpovědnost za tento stav nesou lidé na vedoucích postech v Česku s platy vysoko nad průměr. Takže je to jejich odpovědnost. Za to berou měsíc co měsíc hezkých pár tisíc.

1 0
možnosti
JJ

J38a83n 35J34e22l54í18n68e90k

19. 3. 2014 16:42

Zajímalo by mě, kde pán pracuje. Už jsem se s tímhle také setkal, ale to bylo nutností, neboť šlo o vývojové pracoviště.

3 0
možnosti
MJ

Taky by mě to zajímalo. Tohle se běžně nedělá. Firma, která má provozy s vysokým stupněm utajení, je má bezpečně oddělené od ostatních. Tedy obyčejná kancelářská krysa, se nikam nedostane a tedy není důvod brát  jim mobily. Předpokládám, že pracovník pracující v HS provozu, je s pravidly obeznámen a chápe nastavená omezení. Tohle musel být nějaký výstřelek jásavého managora, omezovat obyčejné kancelářské takovýmto způsobem.

0 0
možnosti
KS

...zkuste nekdy nekoho zamestnavat a uvidite, rozumbradove...

5 1
možnosti
Foto

Potenciální zaměstanec má být předem jasně seznámen s pravidly, která ve firmě platí. Já bych do takovéto firmy nenastoupil, hledal bych jinde.

3 3
možnosti