Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Daňová poradkyně odpovídá na dotazy čtenářů

Na vyplnění daňového přiznání máte ještě pár posledních dnů. Pro poslední opozdilce přinášíme řešení několika problémů. Na otázky čtenářů odpovídá daňová poradkyně Jana Skálová ze společnosti TPA Horwath.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

O14s13k79a52r 23R58a31z74á28k 1949918507533

Ta odpověď na studenta v kombinovaném studiu je tedy opravdu velice "nápomocná". Opravdu nelze dát na otázku ODPOVĚĎ? Rv

+1/−1
30.3.2014 17:05

Z76u73z80a79n65a 94V86o79l75n17a 1279964862836

Ve skole nam rikai, ze kombinovane studium neni "soustavna priprava na povolani" - predmet Dan z prijmu FO, rok 2012 vedeny aktivnim danovym poradcem.

Z prispevku ve clanku neni jasne ani jestli pani rozumi otazce, natoz jestli videla danovy zakon :-) Firma ale obecne skvela na danovou problematiku...

0/0
30.3.2014 22:55

M13a35r15t33i85n 26H48o65d82í49k 2725735468277

Vždyť na otázku jednoznačně odpověděla. Pokud studuje ve vyjmenovaných způsobech a zároveň pracuje, nelze odpočet daně uplatnit.

0/0
1.4.2014 15:56

A32n21n79a 51P62r22o28c36h39á46z14k73o90v87á 9347360720342

Poradkyně radí ženě na rodičovské dovolené, která dostala výpověď a bylo jí v květnu vyplaceno odstupné, že nemusí podávat daňové přiznání. Ale měla by jí poradit, aby ho podala, protože může uplatnit celoroční odpočet a daň, která jí byla sražena z odstupného, by se jí tak vrátila.

+3/0
30.3.2014 10:16

B26e71n 47P70a91v89k68a 1647373387171

To máte úplně šumák, protože žádnou výpověď dostat nemohla. Nemůžete přeci dát výpověď člověku na rodičovské.

Doufám, že celý článek je smyšlený, jinak teda WAU8-o

+1/0
30.3.2014 10:53

L96u39k92a31s 50N61e53m94e47c 7549330702844

jak nemuzete ... a kdyz firma zanika?

0/0
30.3.2014 11:59

B98e74n 86P80a51v56k77a 1587233987481

My jsme to nedávno řešili, že jako co se stane dle legislativy s lidmi na rodičovské, jestliže nastane situace xy. Legislativa na to není a nebo o ní nevíme.

Tj. třeba ženská na rodičovské dovolené není zaměstnanec a nemůže tudíž dostat výpověď. Tečka. Vakuum prostě.

Já jako chápu, že je to asi dost tvrdé, ale tak to prostě je. Ženská na rodičovské není zaměstnanec firmy.

0/0
30.3.2014 12:16

K30a55r84e49l 86N61o93v57á90k 9976327489735

Nevím co jste nedávno řešili, ale v zákoně je to přesně popsáno. Stačí si přečíst zákoník práce.

+1/0
30.3.2014 13:32

B79e69n 46P71a82v76k86a 1707473757851

Co tam jako je? Můžete být konkrétnější?

Jinak cituji článek: Minulý rok jsem byla na rodičovské dovolené, v polovině dubna mi přišla od zaměstnavatele výpověď a v květnu jsem dostala odstupné. Mám podat daňové přiznání? Může si mě manžel odečíst za celý rok, nebo jen část, kdy jsem byla doma?

V roce 2013 byla na mateřské dovolené a v květnu dostala odstupné. Tak to je v článku :D

0/0
30.3.2014 15:41

K92a24r81e82l 84N80o38v48á26k 9926817299155

§53 zákoníku práce - odstavec 1), písmeno d) - v době, kdy je zaměstnankyně těhotná nebo kdy zaměstnankyně čerpá mateřskou dovolenou nebo kdy zaměstnankyně nebo zaměstnanec čerpají rodičovskou dovolenou,

0/0
30.3.2014 16:07

M67i54c59h92a39l 23N92o11v51á47k 4165713867403

Co si přečíst Zákoník práce, jmenovitě paragrafy 52,53,54? Je to tam jasně popsané. Žena na mateřské dovolené je samozřejmě zaměstnanec, viz paragraf 53. A výpověď při zrušení místa samozřejmě dostat může, viz. § 52a + § 54a

0/0
31.3.2014 16:42

J85a40k31u61b 58Ř18í18h63a 4935469222731

No to tedy brzy, když máme konec března.... To tu mělo být před měsícem a klidně zopakované nebo s novými odpověďmi třeba v půlce.

0/0
30.3.2014 9:22

Z16d26e92n10ě57k 85G86l27a66s 7248318378765

Článků bylo poměrně dost, někdy to připomínalo strašení FÚ aby dostal od lidí co mu patří.

0/0
30.3.2014 11:44



Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.