Diskuze

Spolehlivý pracant, ověřeno exšéfem. Reference pomohou při pohovoru

Zpětná vazba na pracovní výkony, to je reference. Personalisté se shodují, že doporučení předkládaná při pohovoru rozhodně nejsou přežitkem a v přijímacím řízení mohou přinést body.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

Reference - nulová vypovídající hodnota, protože není záruka, že je pravda to, co Vám někdo sdělí na druhé straně telefonu.

1 0
možnosti
DD

Pracovala jsem ve 4 firmách a reference ověřovala jen jedna z nich a to ještě tím způsobem, že si šéf zavolal mému bývalému kolegovi z předchozího zaměstnání, jelikož se osobně znali. :-) V poslední firmě jsem se setkala s tím, že si nadřízený zavolal do předchozí firmy uchazečky a ptal se na reference. Dostalu se mu odpovědi, že jí rozhodně nedoporučuje, jelikož byla značně konfilktní. Přesto jí příjal a ... byla opět konfliktní ;-D Ale jelikož šlo o obchodní pozici a výsledky měla slušné, tak si jí nechal. V průběhu dalších měsíců mu pak odešla polovina teamu, protože s takovou arogantní nesnášenlivou slepicí nikdo nechtěl dělat :-)

6 0
možnosti
JH

Ten článek má hodnotu několika desítek náhodně napsaných znaků...prostě velké firmy mají své zaměstnance personalisty a ti se zase nejraději baví s personalisty z dohazovacích firem. Malá firma si takové nesmyslné a drahé věci nemůže dovolit.

0 0
možnosti
JM

J40a68n 29M74o50h18y63l75a

2. 5. 2014 8:14

Reference mi přijdou zcestné minimálně ze tří důvodů - zaprvé, fakt, že někdo dělá dobře jednu práci ještě neznamená, že bude dělat dobře jinou nebo že bude vycházet s jiným kolektivem. Zadruhé, ne úplně zřídka se dobré reference dávají proto, abych se někoho zbavil a zatřetí, jen idiot by si dal do referencí kontakt na někoho, kdo mu nepotvrdí dobré, takže jako přijímající zaměstnavatel jen vím, že dána osoba zná někoho, kdo je ochoten ji potvrdit, že je super, bez záruky, že je to pravda či že vůbec dělá v kandidátově předchozím zaměstnání.

9 0
možnosti

Hlídejte si sociální sítě ? No když se musím prezentovat na webu včetně věcí typu jdu na WC, přišel jsem z nákupu, tak zpřístupním profil jen přátelům a nazdar HR :-)

0 0
možnosti
MK

Tenhle článek je hodně, ale opravdu hodně mimo realitu.

V Čechách a na Slovensku jsou reference až na posledním místě. Tady se pouze hledí na osobní zájem zaměstnavatele, nebo personalistu a personální agentury.

Je potřeba si uvědomit, že změna práce je především biznis, pro personální agentury a personalisty. Jestli v tom není toto, pak přicházejí rodinné a osobní známosti, a v případě, že ani to ne, pak možná reference.

8 0
možnosti

Nejlepší reference se vždycky dávají tomu, koho se chceme co nejrychleji zbavit.

14 0
možnosti
VM

co může zaměstnavatele motivovat k tomu, aby zaměstnanci napsal kladnou referenci? Jedině to, že se chce zaměstnance zbavit. 

Zaměstnance, který je opravdu dobrý si bude chtít udržet (i v případě že je nucen snižovat stavy), a nebude ho tak doporučovat jiným.

5 0
možnosti
JK

J92a27n 70K65a51m96l

1. 5. 2014 10:24

Kdo vybírá personalisty? To je mi takový tajuplný job... jak můžou ty mladé modelky mít tak hluboké znalosti a zkušenosti mi bývá záhadou...

22 0
možnosti

J82a66k74u23b 18Ř59í20h42a

1. 5. 2014 11:38

Obecně jejich vzdělání se točí kolem psychologie. Jinými slovy oproti přijímacímu pohovoru, kde sedí budoucí šéf, nějaký jeho šéf a možná zástupce mateřské firmy, by personalista měl být schopný odhalit skutečnou povahu člověka. A neměl by se nechat oblbnout "marketingovými" řečmi během té hodinové konverzace s uchazečem. O tom by měla být personalistika. V zásadě v prvním kole by měl personalista vyřadit nevhodné povahové typy lidí, a v dalším kole už by se mělo vybírat na základě odborných znalostí. A tam by hlavní slovo měl už mít nějaký odborník z firmy na danou práci - šéf zkušený kolega apod.

Toto je idealizovaný stav, bohužel kvalitních personalistů stále moc není. Takže si zatím na personalistu hraje spousta jak říkáte modelek. Nicméně i to, že hodně personalistů jsou mladé holky odpovídá tomu, že hlavní dovedností personalisty by mělo být vzdělání v oboru psychologie. Odpovězte si sám, kdo by mohl na takovou školu jít? Pánové jdou obvykle na nějakou techniku, případně ekonomku. Dámy jdou na ekonomku, peďák a s tím právě souvisí ta psychologie. A že jsou mladé, holt je to tím, že psychologie a podobně "zbytečné" obory hlavní boom v českém školství zaznamenaly až v posledních dejme tomu 15 letech.

5 0
možnosti
PB

Mám dobré reference, praxi, několik certifikátů atd... A stejně nemohu najít práci už 5měsíců. Brigády ano, ale potřebuji práci na HPP a v tomhle mám smůlu jako spousta jiných lidí. :-( Přitom nejsem líná, klidně budu dělat i noční. Jenže, co jsem měla možnost poznat, tak třeba na prodavačku vezmou raději Slovenku :-( No a zdůvodnovat to přeci nemusí :-(

5 1
možnosti
JK

J12a26n 98K95a89m84l

1. 5. 2014 10:24

Tak hovořte na pohovoru slovensky, možná to je teď u PR managerů trendy.

0 0
možnosti