Diskuze

Na vlastní kůži: Kombinované studium zkouší mou disciplínu

Získat vysokoškolský diplom lze i při zaměstnání. Se svou zkušeností s kombinovaným vzděláváním se podělila Nela Vejvodová. Má za sebou první ročník teritoriálních studií na FSV UK v Praze.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Kdyby radši udělali rozhovor s dálkově studující sestrou - oproti téhle údajně náročné "fofr škole" to je úplně jiné kafe... :/

A ty kecy, že se toho o dálkařích chce víc jak po denně studujících, ať si madam strčí za klobouk, není to vůbec pravda.

0 1
možnosti

I26v77o 76Č11á98n

27. 8. 2014 15:24

Mně jen přijde trochu nešťatné, když se dělají rozhovory s lidmi, kteří sem i píší články - myslím, pokud se nemýlím, že paní nebo slečna je tu publikuje, a tak by bylo fér to přiznat, že je to spolupracovnice redakce... protože tyhle rozhovory s vašimi kamarády / kamarádkami pak ve mně vyvolávají rozpačité pocity...Rv

4 0
možnosti

Taky mohu sdělit své zážitky s kombinovaným a distančním studiem, neboť jsem právě distančně dostudovala. I když jsem chodila i na hodiny pro kombinované studenty (ty byly navíc 2-3x v pátek) pro distanční byly jen soboty od rána do večera a jen cca 5x za semestr. Celou tu dobu jsem hrozně záviděla denním studentů, že jim vše vysvětlí, mohou mít několikrát týdně nejen přednášku ale i cvičení, kdežto nám  otloukali o hlavu stále slovo "samostudium". Často jsme museli nejprve vypracovat nějaký úkol, za který jsem získávali body k zápočtu, a teprve poté jsme získali k němu vysvětlení, podklady - skripta byly často v hrozném stavu, chyběl podrobnější příklad a jen jsme se dohadovali, zda to, co děláme je správně... Denní studenti mají cvičení, úkoly, i písemky navíc, ale zápočty a závěrečné zkoušky jsou úplně stejné. Často jsme byli zkoušeni z něčeho, co bylo zmíněno jen při denním studiu a my pak nevěděli ani o co de. Čím obtížnější obor, tím je to težší... humanitní obory jsou sranda, ale zkuste si takto studovat informatiku ;-) to máte databáze, programování v různých jazycích, sítě...

3 1
možnosti

Na kombinovaném studiu je to nejtěžší najít zaměstnavatele, který vám studovat umožní. Dostat pátky odpoledne volno z práce, dovolenou na učení na zkoušky, apod.

4 0
možnosti

H37o22r97s35k31ý 29P35e62t75r

27. 8. 2014 10:24

Zase bych dálkaře nepodceňoval - povídal jsem si s jedním docentem z ostravské univerzity, který mi tvrdil, že dálkaři jsou obecně více naučení a mají větší zájem o obor než studenti prezenční formy. Je to tím, že při práci a rodině je každá zkouška navíc velkou zátěží.

Současně jsou dálkaři už lidi z praxe, mají za sebou řadu zkušeností, což se o dětech s maturitou zatím říct nedá. Ale asi je to opravdu obor od oboru, nechci zlehčovat teritoriální studia, ale technické obory jsou opravdu trochu jiná liga, než se jen nabušit životopis Margaret Thatcherové..

5 0
možnosti

R87u34d31a 53S55l56a73v85í95k

27. 8. 2014 14:46

Já za sebe jako dálkaře můžu říct, že jsem se díky praxi už nemohl zbavit toho, abych si vnitřně tak nějak neselektoval předměty na užitečné, méně užitečné a neužitečné. A tak to vypadalo i se studiem...

0 0
možnosti
Foto

A já si myslím, že úmysl tohoto článku je reklama na další z nepraktických oborů. A všichni se potřebují nějak živit. I univerzitní profesoři...:-)

6 2
možnosti

hahahahaha :-) uz dlouho jsem se tak nenasmal. Pani studuje desne narocnym zpusobem desne narocnou skolu co ji zcela jiste zajisti po skonceni uspesnou praci. Z dalky vypada jak Nagyova a rekl bych ze na podobnou pozici i smeruje.

4 0
možnosti

Osobně jsem vystudoval Ing. na Baťovce ve Zlíně. Obor chemie a technologie materiálů. Rozhodně to není okecatelný obor, jak je u kolegů humanistů. Laboratoře (hodně laboratoří) jsou nezbytností. Soustředění jsme měli každých 14 dní pátek-sobota s tím, že se jelo od 8-18ti hodin s přestávkou na oběd. Naštěstí v práci měli pochopení a mohl jsem si pátky nadpracovat. Bylo to opravdovou zkouškou vytrvalosti, protože řešit práci, náročnou školu, rodinu a soukromý život byl opravdu výkon. Nakonec to ale za to rozhodně stálo. Člověku nezakrní mozek, má lepší práci a ten pocit sebeuspokojení po správně vykonané zkoušce je k nezaplacení. Rozhodně doporučuji.

10 0
možnosti

a "statut" studenta, resp. jeho vyhody ma samozrejme jen do 26 let

3 0
možnosti

Dostudovala jsem letos kombinované Mgr. studium a mohu říct, že se dvěma dětmi a prací je to makačka - každý, kdo do toho jde, má můj obdiv. Chodili jsme každou sobotu na celý den a nezažila jsem, že by některý vyučující bral ohledy na "dálkaře" oproti denním studentům. Většinou spíš říkali, že my si nedovolíme plýtvat časem a chodit zkoušky "zkusit", bývali jsme prý obvykle připravenější. Paní držím palce.

14 0
možnosti

Můžu porovnat jak prezenční, tak kombinované studium a opravdu nelze v 90% případů říct, že by dálkaři měli nějaké výhody. Makačka to tedy rozhodně je, zvláště, když člověk pracuje, či je na mateřské.

1 0
možnosti