Diskuze

Kterou variantu životního pojištění si vybrat. Daňovou, či nedaňovou?

Jednou z hlavních legislativních změn pro rok 2015 je novelizace zákona o daních z příjmů a v ní i část, která se týká životního pojištění. Konkrétně dojde ke zpřísnění pravidel daňového zvýhodnění životního pojištění.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

K97a75r27e83l 21N96o33v65á81k

10. 12. 2014 19:16

Varuji!!! před životním pojištěním - je to mega podvod. Jenže oni hrajou na to, že se na to přijte, až když přijde doba vyplácení životní pojistky - třeba po třiceti letech a to už je pozdě.

Životko je dobré pouze pro pojišťováky, kteří z toho mají tučné provize a zapřísahnou i své děti "jak je to pro vás výhodné;-D".

Raději si dejte penzijní, kdy vám každý rok příjde výpis toho, co jste vložili vy, kolik vám přispěl stát a jaká je výše vašeho konta. U životního si o tom můžete nechat jen zdát a nakonec spláčete nad výdělkem.

Osobní zkušenost!!!

1 1
možnosti

J33a18k91u71b 29Ř70í81h27a

10. 12. 2014 19:32

U životního vám nepřišel roční výpis? Tak to zaurgujte. Protože samozřejmě máte nárok na výpis, stejně jako u penzijního.

0 0
možnosti

P77a23v67e48l 87O98t42a

9. 12. 2014 19:14

žádnou, pojišťovnám nic nedám

4 1
možnosti

Správně - žádnou! Singer ještě 2x - 3x devalvuje korunu, pak se přijme euro a z úspor si půjdeme koupit bochník eurochleba!!!

2 0
možnosti

Takže náš milý stát opět mění pravidla hry v polovině zápasu. Jak typické. ;-€

2 0
možnosti

Změna zákona o dani z příjmu není změna pravidel hry "životní pojištění".

Změna daňových zákonů je výhradně v kompetenci státu.

Klienti pojišťoven přistoupili pojišťovnám na špatně nastavená pravidla hry.

Potřebné změny se však dějí zcela správně dohodou o změně pravidel.

Hůř dopadli účastníci penzijního připojištění, kterým při transformaci penzijních fondů jednostranně změnili nezměnitelná pravidla této hry. A že je změnili naprosto špatně, o tom nebylo nikdy pochyb. Už se chystá další změna.

1 1
možnosti
Foto

Vzhledem k tomu, že "spořit" na životku je nesmysl, tak raději ten daňový odpočet;-D

2 1
možnosti

Celkem je to jedno, kterou variantu pojištění si vyberete, v obou případech se napakuje hlavně pojišťovna a "vo tom to je"

6 1
možnosti

Milý občané ČR. Počítejte s čím chcete, ale náš stát s vámi vybabře vždy. A je úplně jedno za jakých okolností se jakákoliv smlouva podepíše. Nějak se vždy změní podmínky tak, aby se s vámi vybabralo a bylo to úplně jiné než jste důvěřivě podepsali. Hlavně pěkně zkásnout

5 0
možnosti

A kdyby náhodou mělo dojít k plnění, tak na tebe občane čeká další výluky z pojištění. Tam vám nedáme nic nebo hezky oškubeme http://www.penize.cz/zivotni-pojisteni/201045-nastrahy-zivotniho-pojisteni-smrt-si-nevybira-pojistovny-ano

3 1
možnosti

Osobne si myslim, ze predcasne vybery ze zivotniho kapitaloveho pojisteni jsou tak jako tak ekonomicky nesmysl. Jde prave o to, ze pouze pokud tam ty penize zustanou, mate sanci na alespon nejaky zisk, diky uroceni starych castek ktere pak hodne narostou. Pokud to vyberete mimoradnym vyberem, ziskate mene nez jste tam vubec vlozili (nominalne se alespon u meho pojisteni dostanu na castku stejnou jako jsem vlozil az po cca 15 letech, kvuli pocatecnim poplatkum - mam to nastavene hodne na rizia a mene na sporeni, o tom taky zivotni pojisteni je, ciste na sporeni pouzivam jine metody jako napr. podilove fondy) a zaroven prijdete o budouci uroky z teto castky ktere by vas mohly dostat do kladne bilance.

Samozrejme, pokud prispiva zamestnavatel (coz v mem pripade neplati) tak se dostanete do kladnych hodnot drive, ale stejne je porad vyhodnejsi ty castky urocit nez vybrat a dodanovat.

Zivotni pojisteni vseobecne neni produktem vhodnym na sporeni (a to ani to "kapitalove"), ale hlavne na kryti rizik.

7 1
možnosti

L15u43d89ě33k 25N35o40v92ý

9. 12. 2014 14:11

Zisk z toho není nikdy žádný. Ostatně proč by to pojišťovny taky jinak dělaly, že? :-)

3 1
možnosti

Snad první článek, kde jsou konkrétní rady. Bohužel dost pozdě. 

K bodu 2 musím konstatovat, že pojišťovny ještě dodnes neví, jak to všechno bude. Jediné vědí přesně, že kašlou na termín březen 2015, ale musíte se rozhodnout do konce roku.

Pokud budete chtít uplatnit částečný odkup (viz. bod 4), už asi bude pozdě.

2 0
možnosti

Mimořádné výběry jsou možné do konce roku, pak už ne. Čili ještě je čas. Článek nepřišel pozdě, protože novela byla vyhlášena ve sbírce teprve ca. před 10 dny a je účinná od 1. ledna. Termín 31. března je v pořádku pro úpravu smlouvy, mimořádné výběry však končí 31. prosince.

0 0
možnosti

Autor jaksi pozapomněl sdělit, že v případě možnosti mimořádných výběrů, bude na příspěvek zaměstnavatele pohlíženo jako na další příjem a tudíž se z něho odvede zdravotní a sociální pojištění a zálohová daň. Rázem je příspěvek o 30 % nižší. A zaměstnavateli se o 34 % zvýší (o odvod na ZP a SP), takže se mu v mnoha případech nevyplatí takový příspěvek na pojištění zaměstnanci poskytovat. A to nemluvím o tom, že ho musí dávat ze zisku po zdanění.

0 2
možnosti

Pochybuji, že na tuto smlouvu pak zaměstnavatel bude vůbec přispívat. Bude to pro něj daňově to samé, jako by platil do mzdy vč. soc. a zdravotního.

2 0
možnosti

Tak ja sporim 1000 Kc/mes., coz je optimalizovana castka pro maximalizaci statniho prispevku. Cili 12 tis./rok = 6 tis. snizeni danoveho zakladu, tj. uspora cca 1200 Kc/rok. Stoji mi uspora 1200 Kc/rok za to, abych dalsich nekolik desitek let nemohl nakladat se svymi prostredky? Nestoji. Je to jednoduche.

1 2
možnosti