Diskuze

Vybrat peníze dítěte ze stavebního spoření povolují už jen soudy

Spoříte-li dítěti ve stavebním spoření, vybrat peníze už není tak snadné. Musí vám to povolit opatrovnický soud. Jsou to totiž peníze dítěte a nikoliv toho, kdo mu spoří. Tuto novinku přinesl nový občanský zákoník.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Samozřejmě největší absurditou jsou situace, kdy stavební spoření posloužilo jako přechodný cíl pro zhodnocení prostředků dítěte a rodič je např. díky své odborné erudici schopen zajistit zhodnocení významně lepší. V takovém případě by se naopak stavební spořitelny měly obávat budoucích žalob na ušlý zisk, pokud nechtějí spolupracovat na efektivní správě těchto úspor.

1 0
možnosti

Proč by se měly stavební spořitelny bát žalob, pokud dodržují smlouvu a platný zákon, který požaduje souhlas opatrovnického soudu ? Pokud je rodič tak erudovaný, pak si musí být vědom toho, že stavební spoření má určitá pravidla a nelze z něj peníze jen tak ze dne na den získat jen proto, že mám lepší příležitost ke zhodnocení.

0 0
možnosti

Právě nyní absolvuji... Za týden mám jít k soudu. Dvakrát jsem předělával výpověď stavebního spoření, několikrát urugoval aktuální výpis, v podatelně soudu jsem byl už 4x. Novou smlouvu už nazaložím. To raději dcerám budu spořit na nějaký spořící účet a nemusím se nikoho ptát, jestli jim peníze dát můžu. Navíc platit stavební spořitelně téměř 400,-Kč ročně za to, že mohou mnou vložené peníze někomu na pěkný úrok půjčit a říkají tomu vedení účtu je dle mého názoru zlodějina.

2 0
možnosti

Můžete popsat jak se žádá a proč Vám to vrátili? Taky se na to chystám.

děkuji

RP

0 0
možnosti

J47i80ř97í 50Z52ý57k37a

1. 2. 2015 23:37

to je fakt skvělý nápad dávat dítěti vlastnický podíl na nemovitosti, nebo z "jeho" peněz rekonstruovat nemovitost rodičů. V pubertě se chytne špatné party, půjde to s ním od desíti k pěti a nemáte pak žádnou páku jej z domu vystěhovat.

0 0
možnosti

A může rodič ještě vlastně sáhnout svému dítěti na kapesné, nebo se na to chystá tabulka?

3 0
možnosti

další debilní výtvor našich tzv. zákonodárců...

2 0
možnosti

Má to své opodstatnění. Pokud někdo chce spořit pro sebe, ať si založí vlastní spoření. Pokud chci spořit pro dítě, tak je to má vůle mu tyto prostředky na tomto účtu darovat. Jestli tomu tak není, pak je založení smlouvy na jiné jméno čistě účelové a není se divit jakýmkoliv restrikcím. Přitom existují na trhu investiční produkty, které vám dají vyšší úrok než stavebko, přičemž zisk se vytvoří investicí do firem na trhu, což považuji za vyšší přidanou hodnotu než odčerpání 2000 Kč od státu.

5 5
možnosti

Jednak s vámi nesouhlasím ohledně toho spoření na sebe. Spořím tam, kde je to výhodné a i spoření na mé jméno je vlastně spoření na děti. Kdybych totiž neměl děti, nemusel bych je nejenom živit a šatit, ale neměl bych ani potřebu tak velkého baráku, neměl bych tak velké náklady na topení, vodu, nestavěl bych na zahradě pergolu, nekupoval bazén atd.

A co se týče investičních produktů, tak v nich mohu spořit na svůj důchod, ale u dětí potřebuju nějakou jistotu, protože ve svém důchodu si mohu říci, že mi stačí jíst suchý chleba místo masa, ale u dětí si nějak nedovedu představit, že jim řeknu, že jdou makat, protože nemám na to, aby studovaly.

1 0
možnosti

Podle stejné logiky když koupím dítěti mobil (nebo cokoliv jiného - počítač, hračku, apod.), tak už mu ho nemůžu zabavit, ani ho v používání té věci omezit a to ani za trest v rámci výchovy... :-/

3 0
možnosti

Mělo to platit až od nových smluv, protože bych potom nezakládala spoření batoleti :-/

1 0
možnosti

J75a79n 29F48r67o57l32í95k

1. 2. 2015 0:08

Kdo umí jen trochu počítat nebude ukládat dlouhodobě peníze do tak ubohého produktu jakým je dnes SS. Kdysi dávno, kdy byl státní příspěvek 4,5 litru, úroky nezdaněné, úrok až 5% p.a. a vázací doba 5 let (o možnosti získání řádného úvěru za lepších podmínek než u bank hypotéku nemluvě) se vyplatilo založit SS na celou rodinu včetně batolat. Dnes je to holý nesmysl.

1 0
možnosti

K74a22r62e53l 61N39o84v47á42k

31. 1. 2015 20:55

Já bych opravdu něco takového použil pouze tehdy, pokud by se rodiče rozváděli nebo nebyli zajedno. Pokud, ale dají souhlas výběrem peněz oba rodiče, tak by takové bláznoviny vůbec neměly existovat. Nemluvě o tom, že stavebni spoření dítěti založí rodiče s tím, aby buď opravdu mu něco přinesly do jeho startu do života dospělých nebo opravdu je vyberou v nouzi na opravu domu. Nevím, proč bych přitom měl přepisovat část domu na dítě? Vždyť to dítě na ten dům stejně z dědictví nárok, pokud bych jej nevydědil. To prostě kocourkov. Zajímalo by mně kdo to vymysl.... Já mám o tom člověkovi nebo více lidech, pokud se jim tak vůbec dá říct jasno...

2 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
7 0
možnosti

A co když mu to stavební spoření platil někdo jiný ? Třeba babička nebo děda ?

0 0
možnosti