Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Novinky v daních, jež poprvé využijete nyní v přiznání za rok 2014

Největší změny v daňovém přiznání, které se vyplňuje právě teď: získáte slevu za platbu ve školce a přivydělat si můžete až 30 tisíc korun, aniž platíte daň z příjmů. Musí však jít o ojedinělý přivýdělek v rámci tzv. ostatních příjmů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J21i67ř14í 64U75č81í26k 2522298561768

Co tu zase mýlíte zaměstnance s příležitostnými příjmy? U zaměstnanců je hranice příležitostných příjmů 6.000,- Kč: Podle zákona o daní z příjmů §38g: (2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč." Pořád děláte ve svých výkladech ty samé chyby.

0/−2
17.2.2015 18:35

K75a68r76e63l 12V39e66č50e48ř71a 9733565541699

Chyby děláte vy. Tentokrát je v tom lupa bez viny. To co píšete je hranice pro povinnost podat přiznání a ne pro osvobození Těch 30 tisíc je ten případ, jak jste sám správně citoval "vyjma příjmů od daně osvobozených", tedy pokud si vyděláte příležitostně vedle svého zaměstnání do 30 tisíc za zeleninu, žádné přiznání nepodáváte, protože máte vedle mzdy jen příjem osvobozený. Pokud si ale vyděláte soustavně (např. nájemné) více než 6 000 Kč, pak podáváte.

0/0
22.2.2015 8:11

J78i62ř11í 37U18č33í26k 2362718301188

Ano, přiznávám chybu. Bohužel jsem se v tomto případě "nechal opít rohlíkem" ze strany pracovnice finančního úřadu a její informaci jsem si dostatečně neověřil v zákoně. Alespoň jste mne k tomu svým komentářem přinutil. Zůstává zde však otázka příležitostných příjmů, co je to "příležitostný" a co již pravidelný příjem (např. pokud někdo přeruší či ukončí živnost a poté již jako zaměstnanec má nepravidelně příjmy z činnosti, kterou dříve provozoval jako OSVČ). Hezký večer.

0/0
22.2.2015 18:02



Finance.iDNES.cz radí

Víte, že stát stále přispívá až 2000 Kč/rok na stavební spoření?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.