Diskuze

Sedm tipů, které absolventům pomohou v hledání zajímavé práce

I když pracovní místa přibývají, sehnat práci po ukončení studií je pro řadu mladých lidí stále problém. Klíčem k úspěchu je být aktivní. K úspěšnému hledání práce může přispět i několik praktických doporučení.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Absolvent hlavně musí něco umět. Měl na to během studia dost času. Jenže snazší je se vymlouvat, nic při škole nedělat a pak se divit, že o mne není zájem. Trh si to hodně rychle přebere.

0 0
možnosti

Ja nevim, ale to nejdulezitejsi ten clanek vubec neobsahuje - nebyt liny, byt aktivni a pracovity, ale nelezt za kazdou cenu vsem do prdele, nesvadet vsechnu vinu za neuspech na ostatni, byt schopen rict svuj nazor a obhajit si ho, nedelat ze sebe nepostradatelnyho atd.

3 0
možnosti

P80e71t72r13a 63M93a48l52á

11. 3. 2015 23:20

7. Uvažujte, jak se prezentujete na sociálních sítích

8. Když si člověk chce udělat alespoň nějákou praxi, neměl by se bát začít i klidně jako obyčejný dělňas. Každý chce hned sedět v kanclu, člověk to může zkusit i postupným vypracováváním, než "rovnou nahoru nebo nic."

0 0
možnosti

Já to mám opačně, sedím v kanclu, ale nejraděj bych to doplnil něčím rukodělným. To věčné civění na obrazovku je vyčerpávající. Takže jak s oblibou říkám, jednou se na to vykašlu a půjdu jezdit do jzd s traktorem, nebo pást ovce na salaš a mít čistou hlavu :)

1 0
možnosti

Práce by byla, ale moc za ní člověk nedostane. Pro mladé lidi, kteří by potřebovali založit rodinu, je to složité.

0 0
možnosti

chybi mi tam jedno zasadni, mnohem dulezitejsi nez vsech tehlech 6 bodu dohromady. A to je tip "Umejte sakra neco, o co je na trhu zajem! A umejte to dobre.". Hezkej zivotopis je fajn, ale pokud pri prvnim pohovoru neprokazete, ze umite to, co chceme (= ze vydelate vic nez stojite) tak vam nepomuze ani zivotopis kazdyho prdu a 4 linkedin profily.

3 0
možnosti

Problémem je, že se zájem trhu stále mění. Navíc o budoucím zaměřování se vesměs rozhoduje v 15 letech, kdy ještě člověk nemá moc představu a když uplynou 4 roky, tak může být zájem trhu zase někde jinde. A to nemluvím o oborech, kde je třeba VŠ...to musíte myslet opravdu hodně dopředu..

1 0
možnosti

Milí absolventi, pokud chcete dostat práci po ukončení vzdělání je především potřeba, abyste něco uměli a nejen studium ojebávali. Potenciální zaměstnavatel ocení, když se budete v oboru orientovat a také budete něco znát a umět. Dosáhnout se toho dá především různými brigádami po dobu studia a hlavně zájmem o to co studuji. Také je docela dobré když si uvědomíte, že vás nikdo rozumný nebude platit za to, že do práce chodíte, ale za kvalitně odvedenou práci a především za to, že budete firmě přínosem. Je to úplně jednoduché. Představte si, že máte svoji firmu, která se musí uživit a odpovězte si na otázku jestli byste sebe do "své" firmy přijali a hlavně PROČ. Všechno ostatní jsou kecy.

4 0
možnosti

hlavně by ale tito studenti měli studovat obory, o které je zájem - ne humanitní pavědy Rv

2 0
možnosti

A63l86a87n 82Ř35e48p82k89a

11. 3. 2015 19:05

A stejně když nemáte známosti na správných místech, případně nejste v jednom z mála opravdu žádaných oborů tak o práci ani nezavadíte.. nějaké agenturní otročiny u pásu nepočítám.

0 5
možnosti

Známosti nebo schopnosti?

0 0
možnosti

V52í16t 77G59a35b46r52i84e71l

11. 3. 2015 18:33

Jeden tip pro vytvoření úspěšného článku:

Když to nazvete sedm tipů, tak jich nepiště šest.

17 0
možnosti