Diskuze

Nejčastější chyby, které mladým lidem komplikují první práci a kariéru

Facebook je pevnou součástí jejich života, a tak mladí lidé nechápou, že není zrovna taktické dívat se na něj přes mobil v pracovní době. Většinu chyb si však absolventi odbudou už při pohovoru.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Nazdárek lidičky..

Průběhu hledání práce jsem se setkal s několika postupy co se vstupních pohovorů týče. 

Samotného personálního pracovníka bych si představoval tak, že to bude jeden z nejschopnějších pracovníků v dané firmě, který se postupně naučil většinu pozic ve firmě a ví co je na daných pozicích zapotřebí. Prostě bych sám řekl, že praxe není moc nutná, stačí když lidé budou učenlivý a prostě se dobře zavedou v daný firmě. Samotné výběrové řízení na, které jsou pozvaní lidé na základě svých životopisů a hlavně pokud děláte v prvním kole písemné testy, tak by měli vycházet z požadavků znalostí na danou pozici. Poté dejme tomu druhé kole, kde si vyzkouší praktické dovednosti dané pozice. Prostě úkolem výběrových řízení je oddělit zrno od plev, hlavně od lidí, kterým daná pozice prostě nesedne. Prostě každému jde něco jiného.

Druhou možností pro zaměstnavatele je zaměstnat personalistu, rovnou z ulice, který o daném oboru činnosti neví vůbec nic. Řekl bych, že je to přímo cesta do pekel, kde se udělá spousta kroků úplně mimo, které vedou ke zvýšení fluktuaci zaměstnanců.

Hlavně lidé, pokud narazíte na první způsob výběru, snažte ať tam jste, pokud na druhý, zhrdejte, dokud je čas..

S pozdravem

2 0
možnosti
KC

K84a12m28i98l 30C72e29c53h

4. 4. 2015 12:24

Jen kancelarska krysa potrebuje jakesytypohovory.(zmerne dohromady s hrubkama-vse.)Ja jako delnik makam rukama.Kdo by jinac ty povalece u PC.a lestice zidli,klik a pretezovace kavovaru platil.Jejich prace se rovna nule.Jen je po nich neporadek a tuny papiru v nivec,zvyseny ozon diky jejich klime v kanclach,bes ktere by nedokazali "pracovat"Rozmazleni budisnicemove zadarmo drazi.

1 3
možnosti
AP

To sedi:) Hlavne od nekoho, kdo by hez tech "budisnicemu" nemel do ceho pichnout (neb by mu tu praci nemel kdo sehnat), nemel by s cim/na cem pracovat, neb by nebyl nikdo

3 0
možnosti
PS

Ad strojařina - ať nemusím reagovat na každý příspěvek jednotlivě.

Ano, máte pravdu, na trhu je veliký nedostatek strojařů s jazyky, vysokoškolským vzděláním a praxí, kteří budou ochotni pracovat za 18 000 měsíčně hrubého.

A, všimněte si, také je na trhu veliký nedostatek kvalitních rohlíků za 30 haléřů kus.

Čím to asi tak může být??

0 0
možnosti

no.. já jsem při škole pracoval cca v pěti firmách (např. Coca cola, T-Mobile, ING..) byly to většinou zkrácené úvazky či brigády, takže pohovory přímo s nadřízeným zpravidla bez personalisty, všechny tyto pohovory byly příjemné, věcné a především úspěšné pro obě strany. Po škole jsem už absolvoval "vážné" pohovory nejdříve s personalisty (např.ve firmě Ahold/Albert to byla max.25letá slečna), u kterých jsem nabyl dojmu, že jejich spokojenost s kandidátem závisí na faktorech těžko určitelných (vybavilo se mi slavné "you shall not pass"). Po skoro deseti pokusech jsem k této pochybné skupině získal nevratný odpor, samozřejmě určitě existují i kvalitní personalisté, bohužel jsem takové nepotkal

2 0
možnosti
KC

K96a63m45i61l 74C53e51c83h

4. 4. 2015 12:31

A jak byli kvalitne prijemne.

Na stojaka,kurba ci anal,postel ci kuchynska linka ci spanking,BDS,elektro,vosk,svazovani,domance,piss...Tak u delnasa toto nezname.

1 1
možnosti
VN

Tak jsem asi úplný exot. Absolvovala jsem před čtyřmi roky, na první pohovor jsem přišla slušně oblečená přesně na čas, v této první práci jsem stále, na facebook nechodím už ani doma natož v práci a plat jsem si řekla odpovídající tomu, že jsem byla bez praxe a ten jsem dostala. Bohužel jaksi druhá strana mince je, že po čtyřech letech jsem na tom s platem jaksi pořád bídně, i když jsem po třech letech žádala o přidání. Ona ta vyčůranost zaměstnavatelů také není zrovna malá že.

5 0
možnosti
JK

Na jednu stranu je v článku spousta pravdivých informací, obzvlášť ohledně nereálných očekávání čerstvých absolventů. Takový týpek přijde na pohovor, neví ještě, co se po něm bude chtít, ale ví, že za to chce 2,5 tisíce euro měsíčně plus benefity. A ví, že chce minimálně vedoucí pozici. Člověk pak přemýšlí, zda ten jouda spadl z višně nebo odkud.

Na druhou stranu, neznám dnes zbytečnější povolání než je personalista. Obzvláště ti externí jsou lahůdkoví. Někam "nahajrují" týpka jako seniora, zkasírují za něj tučný bakšiš, a protože mají všechny pozice kolem těch "lidských zdrojů" obšancované, je leckdy bez šance je obejít. Normální mafie. Jako realitky.

8 0
možnosti
RP

On to má hodně na svědomí personalistický marketing.

Takový šéf střední firmy, který je ve svém oboru odborník a věci mimo obor moc nevnímá se nechá snadno ovlivnit, když mu nakukají, že za 4 měsíční platy nového zaměstnance oni jakožto profesionálové seženou na tu volnou pracovní pozici mistra světa, zatímco pokud to bude dělat on sám, dosáhne pouze na nějakého čičmundu. Takže za cenu třeba 80 - 100 tisíc ušetří tak 2 - 5 dnů svého času, který by jinak věnoval na formulaci a vkládání personálních inzerátů a na organizaci a provádění pohovorů vybraných kandidátů.

Potom to mají hodně na svědomi "zlotřilí" firemní personalisté středních a velkých firem. Když totiž výběr nového zaměstnance outsourcují externí firmě, zbaví se odpovědnoti, pokud se výběr nepovede. Ale taky se může stát, že se tím zbaví odpovědnosti, pokud vedení firmy samo požaduje na tuto pracovní pozici mistra světa, polyglota nejméně s pětiletou praxí v oboru a věkem do 25 let a chtějí mu za to zaplatit tak 15 tisíc hrubého měsíčně.;-D

3 0
možnosti
PK

P62a30v23e53l 59K33r94á26l

2. 4. 2015 23:40

"Zaskočit mohou i klasické otázky od personalisty, například kde se vidíte za pět let, jaké jsou vaše slabiny a podobně. Při najímání na brigádu se na ně většinou nikdo neptá." To chápu, vždycky vás zaskočí, když se vás neznámý blázen začne ptát na takové chujoviny. Ještě navíc, když ten blázen nemá ani ponětí o pozici, kterou máte zastávat (což je bohužel u personalistů dost časté).

Jinak je ten článek tak půl na půl. Něco jsou dobré postřehy, v závěru se to ale mění spíš ve fňukání "známějších" společností, že si někdo dovolí je opustit a přejít jinam, kde mu nabídnou konečně slušné podmínky.

9 0
možnosti
JK

To tam mám psát každou brigádu? Jako třeba shazování sněhu ze střechy továrny, když tuhle byla kalamita?

Ad. první dojem, nejde na něj nějak vyzrát? Protože když imho na pohovor přijde rom, tak součástí prvního dojmu je "uchazeč je rom" a rozhodnout se na základě takovéhoto prvního dojmu není přípustné. Tak jestli něco podobného může provést i nerom.

0 0
možnosti
JJ

Nechápu otázku :"Kde s vidíte za 5 let?" Jak to mám vědět na první pohovoru v zaměstnání? Jako technikovi mi tyhle věci přijdou naprosto mimo.

11 0
možnosti
AE

Copak CVčka, ale nejvíc mě dojímá, když mi zájemce o práci životopis pošle z e-mailu typu: sexyprdelka@...cz, pipinka555@...cz, klatil.sem@...com ... to jdu vźdycky do kolen.

6 0
možnosti
AE

A co se HR týče, přijímáním zaměstnanců se zabývám 6 let. Mám jednu jedinou zásadu - nikdy nebrat ty, co přijdou s mámou.

5 0
možnosti