Diskuze

Nebojte se nesouhlasit se šéfem. Jak mu to říct chytře, radí sociolog

Váš nadřízený udělal rozhodnutí, o kterém jste přesvědčeni, že je nesprávné, nespravedlivé nebo dokonce nebezpečné. Ale bojíte se mu to říct. Čekáte, až mu to někdo řekne, nebo doufáte, že mu „to dojde“. A nakonec jste sami biti, protože jste ho neinformovali. Jak umět říct šéfovi, že pochybil, radí firemní sociolog Vojtěch Bednář.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Každý šéf je přeci idiot. Nejlíp to ví 3-4 mudrlanti u píva.;-D

0 0
možnosti

L85a69d70a 42N46o91v27a56k

28. 4. 2015 23:45

hm.. nejhorší pro šéfa ovšem je, když musí vynakládat poměrně dost vzácné energie, aby podřízenému vysvětlil, že nemá pravdu.. V takovém případě je často výhodnější se takového podřízeného zbavit...

0 0
možnosti

Naštěstí pracuji na pozici, kde je přímo mou pracovní náplní hledat nová řešení. Jistě, konečné rozhodnutí je na šéfovi, ale obvykle se omezuje na potvrzení mého návrhu po dotazu "a máš to dobře promyšlený?"

Dřív jsem byl i na pozici, kde šéf řešil vyhazovy těch, kdo se projevili. No, dva týdny jsem tam byl...

0 0
možnosti
Foto

Taktika je jasná. Šéf má vždycky pravdu, kdyby to snad jednou nebylo jasné, platí to první.

Odvrátit nějakou chybu lze pouze tak, že se diskutuje plán B a plán C, přičemž je šéf samozřejmě vlastně autorem toho nakonec vybraného plánu. Přsvědčit ho, že je to jeho vlastní myšlenka, je právě cílem veškeré diplomacie.

0 0
možnosti
Foto

Lituji vás, pokud je to u vás tak jak píšete...

0 0
možnosti

B76e20n 87P94a91v44k61a

28. 4. 2015 13:06

Firemní sociolog. To je něco jako kosmetik hub?

3 0
možnosti

Já mu to občas říkám tak, že to tu ani nemůžu napsat. "Tohle je na pí...." :D

4 0
možnosti

Jo delal jsem ve firme kde sef se stavel do role vsevedouciho poloboha a vsichni pod nim jsou jen povl co musi drzet hubu a makat presne jak on urci. Ted jsem ve firme kde slovo sef snad ani nejde pouzit. Jednam s kazdym, vcetne majitelu, uplne otevrene. Nadrizeneho nevnimam ani jako sefa ale spis jako cloveka ktery me zadava cast prace ne z pozice moci ale z pozice toho ze ma urcity prehled o globalnejsim obrazu ale konkretni ukoly musi v dusledku kapacit delegovat na jine lidi (vcetne me).

Pokud nekdo pracuje ve spolecnosti prvniho typu tak doporucuji odejit radeji drive nez pozdeji. Pokud to navic je jeho prvni zamestnani (jako to bylo v mojem pripade) tak se nebojte ze opustite neco co znate a udelate krok do neznama. Ano pokud se dostanete do spolecnosti druheho typu bude to z pocatku sok ... ale prijemny sok.

16 0
možnosti

Dneska je snad mezinarodni den psychologu, sociologu a dalsich pavedcu ... co clanek, to perla.

1 0
možnosti

Článek je, jako obvykle, šitý na míru korporátním molochům, kde je koncentrace narcistických kariéristů na pozicích (nejen) šéfů vìce než v jiných sférách - a u nichž je třeba projevit hodně velkou obratnost při projevu nesouhlasu. V malých firmách - aspoň dle mé zkušenosti - bývají vztahy přátelštější a nesouhlasit se šéfem bývá snazší.

9 0
možnosti

J55a17n 78N63o43v77á83k

27. 4. 2015 18:24

Problém je ten, že ne vždy ti dole znají všechny souvislosti, tak se jim mohou zdát některé kroky nesmyslné. Teď otázka, jestli je do všeho zasvětit, nebo direktivně rozkázat a makejte. 

Já to spíš vidím na střední cestu - motivace (a makejte).

3 0
možnosti
Foto

Problém bývá ve většině případů opačný... šéf vůbec netuší co se děje a projekt v rámci pevných zajetých kolejí funguje, dokud šéf direktivně nerozhodne...

8 0
možnosti