Diskuze

Šest kroků, co dělat, když se vám hned po škole nedaří najít práci

Absolventi středních i vysokých škol někdy s překvapením zjišťují, že na trhu práce vůbec nezáleží na tom, jak se jim dařilo na studiích a s jakými výsledky školu ukončili. Zaměstnavatele zajímá vystudovaný obor, praxe a jazykové znalosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

K tomu podnikani bych rekl asi tohle - pokud o jeho zacatku uvazujete az po ukonceni studia, mate dost spatnou situaci. Nejlepsi je s podnikanim zacit uz pri studiu, protoze pak je podnikani vedlejsi cinnost (hlavni je vzdy studium) a socialni a zdravotni za vas plati stat (do nejakeho limitu prijmu, nicmene to vychazi asi na 300k rocne), takze muzete slusne vybudovat firmu s par korunama v kapse (realne staci tisicovka co date za ZL).

Jinak plati nabizejte to, co zamestnavatel chce, ale to zjistovat az po studiu je taky docela pozde.

0 0
možnosti

Bod 1.: Snižte svou cenu a zvyšujte svou kvalifikaci

Bod 2.: Nabízejte to, co zaměstnavatelé skutečně chtějí, ne to, co chcete vy.

3 1
možnosti
Foto

ad 1. Snižovat svou cenu je v dnešní době kravina! Nájem v Brně Vás výjde klidně na dvanáct klacků, pokud máte mít pořádný byt, víceméně stejná situace je v konečných nákladech na území celého IDS-JMK (nájem+zálohy na energie+hromadná doprava) a to jsem nezapočítal náklady na stravu a konečné vyúčtování energií (problém místní cenové hladiny, struktury spotřebičů). Takže ne, snižovat svou cenu nemůžeme, následky by byly hrozivé. Kvalifikaci samozřejmě zvyšovat potřeba je, tady platí shoda.

ad 2. Zaměstnavatelé chtějí hotového člověka, do kterého nemusejí investovat, tak ale zaměstnávání nefunguje, své lidi si musejí firmy vychovat, naučit je to specifické. Školy sice něco naučí, ale z toho co naučí člověk jen minimum využije, ikdyž bychom se bavili o studentu výhradně s Ačkama, školy budoucího zaměstnance neudělají, ale ulehčí a zrychlí zaměstnavateli zaškolení, případně studenta vybaví určitým náhledem na to jak se věci mají. Z tohoto vyplívá, že nabízet to, co zaměstnavatelé chtějí, je pro absolventy nemožné, takže míč je opět na straně zaměstnavatelů.

1 0
možnosti
Foto

I34v46a87n 97K45o41p78t56a

8. 5. 2015 21:44

Rada c 1 naucte se německy. Dve ze čtyř sousedních zemi tim jazykem mluví a odhadem jeden z dvaceti absolventů skol timto jazykem mluví.

Angličtina fajn ale ...

5 1
možnosti

Ano, každý jazyk je dobrý.

2 0
možnosti

Nejvíc z celého článku se mi líbila hned první věta, protože tak to přesně je.

0 0
možnosti

"Pozor, během evidence na úřadě nesmíte nikde vydělávat."

Já, prosím, vydělávat musím každé ráno bez ohledu na evidenci na nějakém ouřadě.

0 0
možnosti
Foto

A stejně to není pravda. Pokud nežádáte o podporu v nezaměstnanosti (na kterou většina absolventů nemá nárok) tak si lze přivydělat polovinu minimální mzdy měsíčně.

0 0
možnosti

7. Slezte na zem a slevte ze svých nároků.

8 1
možnosti
Foto

Když to udělají, tak se můžou dozvědět, že jsou na danou práci překvalifikovaní nebo že se podceňují.

4 0
možnosti

Prosím autorku článku, aby opravila špatně uvedené skutečnosti, na které již níže správně upozornili dva z diskutujících. Konkrétně se jedná o následující špatné informace:

1) "Po tomto roce už za vás stát zdravotní pojištění platit přestane." - OMYL! Pokud je někdo na ÚP evidován jako uchazeč o zaměstnání, platí za něj po celou dobu evidence ZP stát (http://www.cssz.cz/cz/casopis-narodni-pojisteni/archiv-vydanych-cisel/clanky/zdravotni_pojisteni_a_urad_prace.htm)

2) "během evidence na úřadě nesmíte nikde vydělávat" - Omyl! Můžete, ale měsíčně max. do výše poloviny minimální mzdy a musíte to úřadu práce nahlásit. Po dobu přivýdělku ale není vyplácena podpora v nezaměstnanosti (pokud byla uchazeči o zaměstnání vyplácena).

3) Ad část 3 - Zůstaňte u brigád - zde si evidentně pletete DPP a DPČ. Jak to skutečně u přivýdělků na DPP a DPČ je, se dá vyčíst např. zde: http://www.penize.cz/zamestnani/296839-dohoda-o-provedeni-prace-a-dohoda-o-pracovni-cinnosti-jak-se-dani-v-roce-2015

8 0
možnosti

Autorce je zřejmě jedno, že si plete jabka s hruškama ;-( ... Hlavně že vyplodila článek a reakce ji nezajímají. ;-(

1 0
možnosti

Vystudovat něco  o co není  na trhu  zájem, přináší  problém  čím  se opravdu  živit! :-P

5 1
možnosti

Já myslím, že problém není v tom, že se studuje to, o co na trhu není zájem.  Skutečně kvalitní studenti s vysokým IQ si z vysoké odnesou tolik znalostí, že nakonec bez problémů nacházejí práci v mnoha  oborech více či méně příbuzných od jejich specializace.

Problém jsou studenti +- s průměrným nebo i mírně podprůměrným IQ. Ti najdou práci jen tehdy, pokud se jejich studovaný obor přesně trefí do pracxovní pozice, na kterou se hlásí. Což se téměř nestává. Případně pokud zaměstnavatel souhlasí s mnohaměsíčním zaškolováním nově přijatého absolventa nebo rovnou s rekvalifikací přesně na obsazovanou pozici. Což se taky stává velice zřídka.

6 2
možnosti

J42a21n 86J48a14r13o25s

8. 5. 2015 13:07

- Najdete si ve svete sortiment, ktery na ceskem trhu neni

- Udelejte si maly microshop, ktery vam zajisti alespon nejaky minimalni prijem

- Udelejte si denni plan a kazdy den 6 hodin studujte (v praxi pouzitelny) obor, ktery by vam mohl byt k uzitku

- Studujte DENNE anglictinu a po pul roce si udelejte certifikat, kterym prokazete znalosti jazyka. Pokud mate anglistinu (prokazatelne) dobrou, udelejte to same se spanelstinou a cinstinou.

- Sepiste si vlastni pros/cons, zapracujte na pros a primo oslovte firmu u ktere mate pocit ze byste ji mohli neco nabidnout. Trh je hladovy po mladych a sikovnych lidech.

- Nevzdavejte to, pokud prvni pokus nevyjde. Jeden z dalsich pokusu vyjde, je potreba pockat. Nekdo se snazi tyden, nekdo mesic, nekdo pet let.

4 0
možnosti
Foto

Číňané umí anglicky a s jižní amerikou evropa se zase tak moc neobchoduje. Namísto toho, je hned za humny ohromný trh, kde se odborník vždy uchytí, jen je potřeba klíčová vlastnost - umět kvalitně německy. Proto bych bod 4 u vás raději přepracoval.

5 0
možnosti

Ten článek psal nějaký mentálně postižený, že není schopen si zjistit informace?

"

Po tomto roce už za vás stát zdravotní pojištění platit přestane

Ne nepřestane. \zdravotní platí po celou dobu v evidenci

14 0
možnosti