Diskuze

Bez znalostí moderních technologií se na trhu práce nechytnete

Digitální éra je tu. Moderní technologie pronikají do soukromého života, byznysu, mění způsob naší práce. Bez základních znalostí a schopností pracovat s internetem, využívat aplikace a programy, to budete mít při hledání práce dost těžké. Upozorňuje na to Ladislav Kučera z Hays Czech Republic.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

"...Bez znalostí moderních technologií se na trhu práce nechytnete..."

...

Pravda. Bez znalosti ovládání digitálního krumpáče (jde o běžný krumpáč, který má v sobě zabudované  pohybové a otřesové čidlo na měření počtu dostatečně vysokých nápřahů s následným dopadem na zem v prostoru před pracovníkem) se nikdo dnes neobejde a nikdo ho nezaměstná!!

1 1
možnosti

Nějaký hejhula z personální agentury si honí své ego. Drtivou většinu firem zajímá jen základní uživatelský přístup k používaným aplikacím. To zvládají i dnešní 55+ bez problému, sám jsem pracoval celý život ve výrobních firmách a vím co firmy potřebují. Pokud se jedná o vývoj nových aplikací tak ten se zadává externím firmám

3 0
možnosti

OMYL!!

"Pod pojmem záhadný paradox produktivity se diskutuje zajímavý fenomén spojený s tím, že nárůst počtu počítačů zdaleka nevede k růstu produktivity práce. I když se využití informačních technologií rozšířilo na všechny oblasti života, "věk počítačů vidíte všude jenom ne ve statistikách produktivity". Tenhle výrok se připisuje Robertu Sollowovi, který v 1987 definoval rozpor mezi mírou investic do IT a hodnotami vstupů v hospodářství a hodnotami výstupů v ekonomice na národní úrovni a po něm se jmenuje Sollowův počítačový paradox produktivity.[10] I když byly počítače rozšířeny do celé ekonomiky, nevznikly v produktivitě žádné viditelné výsledky."

http://cs.wikipedia.org/wiki/Produktivita

2 0
možnosti

Význam počítačů je zásadní. Spíš si myslím, jestli závěry Vámi uvedeného člověka nebyly zkresleny státními zasahy do ekonomiky, které ovšem on ve svém vyzkumu ignoroval.

Tím ovšem nechci říci, že spousta činností souvisejících s počítači není zbytečná.

Máte to jako s automobily. Stát zlikvidoval spoustu možností uplatnění, která jsou tzv. "za barákem" a zároveň masivně dotuje automobilovou dopravu. Tj. státní politika automobilismu způsobila, že se to sice v katastrofu v podobě obří nezaměstnanosti neproměnilo, ale také jsme se nikam neposunuli - něco nahradilo jen něco jiného a to navíc všechno pod zásadním pokřivením trhu, které bude mít v budoucnu ještě svou dohru.

V případě řady počítačových činností je to pak např. o tom, že počítače kamuflují např. byrokratické zatížení společnosti státem.

Obě věci mají prostě svůj zásadní význam v udržování současného průšvihu státních intervencí do ekonomiky v nějakém zabetonovaném stavu. Demonstrace spousty hladových krků tu sice proto nemáme, ale životní úroveň již radu let také neroste.

0 0
možnosti

Autor to myslí dobře, ale poněkud to pomotal.

Fakt je ten, že čím dál víc nemanuální práce se provádí kompletně v nějakém virtuálním světě. Ať už je to internet nebo to je firemní podniková síť nebo to je prostředí velkých databází. Bílé límečky v tom prostředí už dnes pracují obvykle po většinu své pracovní doby, modré límečky na lepších pracovních pozicích musí kvůli evidenci své práce či kvůli získávání informací pro svou práci občas v nějakém takovém virtuálním prostředí pracovat.

Pohled autora je zároveň buď naivní nebo coby personalista profesionálně deformovaný, když si myslí, že  všichni plošně budou umět aktivně speciální dovednosti nutné pro pohyb v tomto prostředí. Jako je třeba ta znalost HTML pro internetový marketing nebo znalost SQL pro práci v databázích třeba firemních údajů.  Umět a aktivně používat to budou pouze špičkoví specialisté , tak 1 - 2 nejlepší z deseti vysokoškoláků či v reálu tak 1 - 2 specialisté z desetičlenného pracovního týmu. Všichni ostatní budou tyhlety dovednosti ovládat pasívně a budou s nimi pracovat podle šablon, jednoduchého programu či podobného vodítka, které jim připraví ti špičkoví specialisté.

Jinak to prostě nepůjde, pokud nemají zaměstnavatelé ze souboru dnešních vysokoškoláků vybírat do těch pracovních týmů  jen ty nejlepší a zbytek, víc než polovinu vysokoškoláků, nechat na ulici v péči státu na dávkách.

Aktivně a kreativně používat tyhlety věci totiž zvládnou jen lid s poměrně vysokým nadprůměrným IQ, které víc než polovina dnešních vysokoškoláků nemá.

6 0
možnosti

J73i94ř28í 95P85u14d31i89l

12. 5. 2015 22:09

pán je mimo mísu, doufám, že až mu poteče kohoutek nebo bude unikat plyn z trouby, tak bude hledat řemeslníka s avizovanou znalostí moderních technologií.............;-D

6 0
možnosti

Na mě ten článek působí takto: Vážení uchazeči o práci, pokud chcete nějakou sehnat, musíte si udělat kurz počítačů, který Vám zajistí naše společnost.

3 0
možnosti

"Marketéři... znát SQL,  HTML..." dál ten reklamní blábol číst netřeba. :-P

8 0
možnosti

Tak vidíte, na rozeslání newsletteru potřebujete umět programovat.

5 0
možnosti

I46v12o 80H96r40a69b57a58l

12. 5. 2015 17:26

Autore autore,

už vidím, jak v duchu vašeho textu generální ředitel využívá své znalosti SQL a píše do konzoly

"SELECT SYS_XMLGEN(kontakt_jmeno) FROM zakaznici;

SELECT SYS_XMLGEN(kontakt_jméno).getStringVal() FROM zakaznici;

SELECT SYS_XMLAGG(SYS_XMLGEN(kontakt_jméno)) FROM zakaznici;

SELECT SYS_XMLAGG(SYS_XMLGEN(kontakt_jméno)).getStringVal() FROM zakaznici;

CREATE TABLE xml_zakaznici

(  zaznam SYS.XMLType); "

a nestačím se za břicho popadat.

Pokud mu takovouto úlohu nepředžvýká předem formulovaný dotaz v aplikaci, potom má k dispozici (pokud by to zvládl) řadu grafických klikátek, které mu udělají to samé, ale hlavně ho právě zbaví nutnosti znát SQL. (včetně všech jemných odstínů a formálních odlišností tohoto jazyka v závislosti na implementovaném databázovém systému)

6 0
možnosti