Diskuze

Rozumíte pracovnímu právu? Otestujte se

Podle zkušeností Státního úřadu inspekce práce nejen zaměstnanci, ale mnohdy i zaměstnavatelé a dokonce i personalisté mají až na výjimky o pracovním právu spíše jen obecné a částečné povědomí. Jak jste na tom vy? Otestujte se.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Test je špatný, vždyť já u smlouvy musím vědět rovněž výši mzdy na hodinu.

A přestávku v práci, až po 6 hodinách tvrdé práce, tak se nedivím, že někde v práci lidé kolabují. Další dvě otázky mám podle testu taky špatně a přitom jsem je vyplnila podle anglického zaměstnaneckého zákona, které plati podobně i v ČR. Všude pracují jen lidé. Také souhlasím s panem Ortem a pak je pravdou, že i zkušební doba může trvat i šest měsíců. Takže už i tenhle test dělá z lidí blbce, tak co potom zaměstnavatele.

0 0
možnosti
Foto

Test je o ničem, nepřesný a vytrhující z kontextu. Autorka si asi jen tak listovala zákoníkem. Hned v první otázce mi upírá možnost si fond pracovní doby sjednat individuálně a u 40 a 38,75 hodin chybí 37,5 u nepřetržitých režimů. Zkušební doba je 3 nebo 6 měsíců a musí být sjednána písemně, takže správná odpověď je nepřesná, a druhá správná za špatnou. Prý že novináři umí pracovat s informacemi... velký kulový.

1 0
možnosti

To samé, řekl bych, platí i pro poslední dva body. Zaměstnanec i zaměstnavatel mohou jednostranně vypovědět smlouvu bez udání důvodu, pokud se ale na skončení smlouvy nedohodnou (a s vyjímkou případů podle §52), běží tam klasická výpovědní lhůta.;-€

0 0
možnosti

J52a66n 63S23o16u82k79u61p

21. 9. 2015 17:47

Zkušebka může být 6 měsíců v některých případech.

1 0
možnosti

7 bodu ale je to stejne jedno protoze kdo chce vytahovat tyhle paragrafy bude na tom vzdy hur nez ten co se rozumne dohodne.

0 0
možnosti

V bodě 6 je to hodně nepřesné. Určování dovolené je různé u různých společností.

Někde je to nařízené část doby, někde si to mohou zaměstnanci vybírat jak sem jim chce. Někde se musí domluvit mezi sebou a někdo musí zůstat a držet službu.

     Také určení jejich poměrné časti není uvedeno.

0 3
možnosti

Ale zakonne ji urcuje zamestnavatel. Je na jeho benevolenci (zminene v 2 casti odpovedi) zda necha v urcitem smyslu volnou ruku zamestnancum (oddeleni ap.)

6 0
možnosti

Rozumim pracovnimu pravu velice dlbre. Veskera prava ma jen a jen zamestnanec. Zamestnavatel ma de facto pouze povinnosti a za jejich neplneji sankce. At uz od FU, ossz, zdravotnich pojistoven a moji nejoblibenejsi skupinou - exekutori, krerym zamestnanci dluzi.

3 5
možnosti

Také zaměstnanci mají povinnosti a není jich málo. Ale Vašemu jazyku nerozumím - DLBRE ??

3 0
možnosti