Diskuze

Osobní věci slavných lidí mohou jako investice vydělat víc než zlato

Koupit si prototyp klávesnice Steva Jobse z roku 1984 nebo šek podepsaný Edisonem může vypadat jako nápad šíleného fanouška. Memorabilie však nabízejí v dlouhodobé perspektivě lepší zhodnocení než zlato. Obchod s nimi se rozjíždí i v Česku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

V jedné věci má článek nepochybně pravdu - ceny memorabilia letí nahoru, klidně o stovky procent za posledních 10-15 let. Otázkou ovšem je, jestli je nutné je kupovat v takovýchto obchodech, kde jsou ceny obvykle násobně předražené (ale majetné kupce to možná netrápí). A nejpodstatnější otázka je, jak poznat autenticitu. Certifikát je úsměvný, certifikáty vydává každá podobná společnost, z nichž mnoho takové předměty či podpisy falšuje a sídlí někde na Kypru. V případě podpisů dokonce přítomnost certifikátu velmi pravděpodobně značí padělek (jak ironické). Není to lehký byznys ;-)

0 0
možnosti

P20e53t60r 82H26a88v60l44í44n

24. 10. 2015 15:55

Proč to není označeno jako reklamní článek?

Jinak si osobně nemyslím, že je to dobrá investice a ani se podle mě nejedná o investici. Podobné věci se prodávají zejména prostřednictvím dražeb, což alespoň v danou chvíli odpovídá tržní ceně a lze na to při další dražbě poukázat.

To, že dá někdo podprsenku Marylin Monroe za sklo a vystaví k tomu certifikát, je sice dobrý nápad (ostatně jí v nějaké dražbě asi i koupil a přirazil si marži), ale co na tom. Koupě přes renomovanou aukční síň má podobnou vypovídací hodnotu o pravosti.

0 0
možnosti

Zrovna nedávno Jarda Jágr nadával jak se někomu podepíše a on pak jeho autogram hodí na aukci. Totéž se týká i řady předmětů. Někomu někdo věnuje dres, kytaru a on pak hamouní.

3 0
možnosti

Souhlas. Ja tyhle veci sbiram a konkretne od Jagra ziskat podpis prave z tehle duvodu neni vubec jednoduche. Ale dres podepsany nakonec mam.

1 0
možnosti