Diskuze

Výše kapesného pro děti se odvíjí nejen od jejich věku, radí odbornice

Kapesné vychovává. Ale kdy ho začít dětem vyplácet? A hlavně: jak nastavit pravidla, aby skutečně svou výchovnou roli plnilo? Lektorka finančního vzdělávání Zuzana Kortusová pro vás shrnuje výhody a nevýhody různých způsobů dětské výplaty.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

J51a96n 13N75o51v19á94k

8. 11. 2015 13:37

Radí odbornice ? Úsměvné. Jako celá řada dalších příspěvků. Považuji tento server spíše za bulvární a četbou podobných článků relaxuji. Řada rádoby odborníků a poradců je absoutně mimo mísu. Bohužel tyto individua něco vypotí a pak to navíc objevně prezentují. Opět je vidět, že vítězí touha po čtenosti před kvalitou zdroje. Apropos Seznam.cz je už regulérní bulvár.

1 0
možnosti
JK

Vysokoškolákovi 600 ?   Ví ta "odbornice", kolik stojí studium ? ;-D

0 0
možnosti
DP

D71a15v48i16d 63P14e68t90r

8. 11. 2015 17:01

Pokud je to po zaplacení všech nutných potřeb (ubytování, jídlo v menze, doprava, učebnice , počítač,...), tak je to dost (taky může mít prospěchové stipendium nebo brigádu)

1 0
možnosti

To psal velký hlupák. Tomu se nelze nesmát... 300 na obědy + tramvajku + mobil a co zbude tak na zábavu... Rv;-D

3 0
možnosti

Hlupák spíš neví, co znamená kapesné.

0 0
možnosti
EF

Za stěžejní považuju bod, aby si rodiče od dětí nepůjčovali z kasičky. Nebylo nic víc frustrujícího, když jsem našla v kasičce lísteček "200 - máma". 

(Pro rýpaly - samozřejmě v některých případech je to nevyhnutelné, máma ale byla v tomdle spíše nezodpovědná a brala si, když zapomněla vybrat nebo se jí nechtělo do bankomatu do vedlejší ulice).

2 0
možnosti

Škoda slov. My jako děti jsme nedostávaly vůbec nic a považovaly jsme za samozřejmost se dobře učit, pomáhat v domácnosti naprosto se vším. Rodiče nám náklady na školu a i ostatní potřeby hradili. Dnes rodiče neučí děti pracovat a od malička jim cpou prachy. Je šílené podmiňovat úspěchy ve škole, pomoc v domácnosti penězi. Vynesu koš: za kolik?, vyluxuji: za kolik?, přinesu jedničku: za kolik? Prý se učí šetřit. Zvykají si za jakoukoliv činnost dostávat finance, podle toho to také vypadá v současném světě. Honba za penězi naprosto všude.

8 10
možnosti
PH

Hm.Tak ja treba za znamky vyplacim kapesny a kdyz neudelaj co maj strhnu.Dluzno podoknout,ze tak nejak samotny delaj co maj.Je to vychovou,penize jsou spis bonus.

0 0
možnosti
JN

300 až 600 Kč měsíčně vysokoškolákovi je naprostý nesmysl. To je tak na víkend a ne na měsíc.

4 6
možnosti
JJ

J82a54n 97J68í15c26h32a

7. 11. 2015 21:02

A vysokoskolak nemuze na brigadu??

6 0
možnosti
PA

Vzdycky me bavi takovi ti, co bezostysne tvrdi, jak by vysokoskolak nemel dostat ani korunu a mel by si vsechny sve naklady pokryt do posledni koruny sam. To dost zalezi na tom, co studujete, pokud je to obor, kde chodite do skoly 2-3 dny v tydnu a ucite se max 14 dni pred zkouskovym a v prubehu zkouskoveho (nekde ani to ne), tak pak muzete v pohode chodit i do prace. Jsou ale obory, kde se do skoly chodi cely tyden a je potreba se pripravovat skoro cely semestr, o zkouskovem nemluve - na takovych oborech jste radi, ze vezmete nepravidelne nejaky jednorazovy kratky privydelek, kdyz mate zrovna volnejsi obdobi, rozhodne se moc neda se systematicky financovat cely rok sam. Preju prijemny den

22 0
možnosti
AZ

Já chodil 2 dny do školy a 3 dny na brigádu. Ale abych mohl takto chodit, tak jsem musel obětovat přednášky, kvůli kterým jsem se musel učit o nějakou hodinu navíc. I tak se to z logických důvodů volby rozvrhu nemusí všem podařit takto poskládat. Nebo to nezvládají schopnostmi učení, nebo zvládáním stresu. A jak píšete jsou školy, které se musí navštěvovat celý týden a tam nevyhnutelně musí rodiče financovat jak náklady, tak i přiměřenou zábavu.

2 0
možnosti
MV

600 Kč pro vysokoškoláka???

2 0
možnosti
HH

No prave. Vysokoskolak by nemel dostavat zadne kapesne.

1 5
možnosti
JL

tak 300 vysokoškolákovi je opravdu úsměvné...

11 0
možnosti
MK

Pokud je kapesné definováno jako "peníze na zábavu" (tj. výdaje nad rámec těch nutných), tak já třeba od rodičů na VŠ nedostával vůbec nic. Zaplatili mi kolej, tramvajenku, obědy v menze, ale když jsem si chtěl koupit něco pro sebe nebo zajít na koncert, musel jsem si na to někde vydělat sám.

18 0
možnosti