Diskuze

Nedaří se vám ušetřit? Tipy, kde najít peníze navíc

Chtěli byste si začít odkládat peníze pro strýčka příhodu, ale na konci každého měsíce je váš účet vyfouklý jako prasklý míč. Máte pocit, že není kde a jak ušetřit? Přečtěte si praktické tipy finančního poradce Partners Jiřího Kubíka, kde často zbytečně unikají peníze.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Snažím se šetřit co to dá,ale už se to víc nedá,bydlím ve vlastním domě,ale energie mi berou dost velkou část výplaty,topíme plynem,šetříme,doma jsme ne ve spodním prádle,ale ve svetrech,koupeme se se synem po sobě,aby jsme ušetřili za vodu,můj názor tedy je,to jsme to po revoluci dopracovali ;-€ Kluk je v pubertě,co nevidí,tak nesní,na čem ještě mám šetřit?Výplatu mám po 15 letech vyšší o 500 kč,to je tedy pokrok ;-(

0 0
možnosti

no ten bod 2 je vcelku jednorazova akce, to s tim kde pravidelne vzit na sporeni nijak nesouvisi.

0 0
možnosti

No on je to pre spoustu lidi ten nejzasadnejsi krok. Znam spoustu lidi co si stezuji ze nevyjdou s penezi a pritom netusi kolik vydavaji za co penez. Maximalne tusi kolik je stoji najem protoze to je nejake konkretni cislo nekde zapsane. Ale uz treba ani netusi kolik je prumerne stoji energie (maximalne posledni slozenka ale ze energie jsou jine v lete a v zime neresi). Kolik je stoji doprava a dokonce ziji v iluzi ze doprava = vydaje za naftu/benzin. Kolik je stoji jidlo a kolik z toho jsou zakladni potraviny a kolik sladkosti a zbytecnosti. atd. atd.

1 0
možnosti

Je všeobecně známo, že vysoké příjmy vedou k nepřiměřenému hýření.

Základem konsolidace vašich finančních toků by tedy na prvním místě měl být pohovor s vaším zaměstnavatelem o snížení platu na medián - tj. na nějakých 22600 Kč měsíčně hrubého.

Takto nízký plat vás potom nebude svádět ke zbytečnému utrácení a naopak vás povede ke spořivosti.

1 1
možnosti

Tohle je naprosto skvela rada. Bohuzel funguje jen pro cca 50% zamestnancu. Co genialniho poradite te druhe polovine ?

0 0
možnosti

Hm. Já zkusím svoje rady:

1) Naučte se vařit. Základní potraviny jsou levné. Pokud vaříte z polotovarů, vyhazujete prachy oknem.

2) Koukněte na věci, co jsou doma a přes rok jste je k ničemu nepoužili, a všechny je prodejte na Bazoši nebo Aukru. Zahrňte do toho i věci, co fungují tak nějak napůl. Divili byste se, co všechno se může někomu hodit.

3) Šetřete na energiích. Nemusíte mít doma 24 stupňů.

8 0
možnosti

Ano, ale to by musela být průhledná vyhláška o spotřebě tepla. Byla jsem se zeptat na Správě nemovitostí , jak se úhrady počítají a bylo mě sděleno, že se to stejně nedovím, protože tam mají software, který to neumožňuje.

0 0
možnosti

Ano, ano, je třeba INVESTOVAT. Odložit každý měsíc 1.000,- Kč a pak jet na dovolenou na Bali. Takže to mám chápat tak, že dovolená je investice? Hmmm....

A taky: "...vypijte o jednu kávu méně, kuřte méně cigaret..." Co ale máme dělat my, co kávu nepijeme a cigarety nekouříme? Káva nám prostě nechutná a cigarety nekouříme z principu (protože je to vyhazování peněz a tky jde o naše zdraví). Že bychom si dali o jogurt méně?

3 0
možnosti

Usetrit se da i kdyz nekourite a nepijete. Pokud vazne chcete zit tak super zdrave tak treba vic chodte vsude pesky kde to jde (kratsi vzdalenosti pesky, dlouhe vymenit auto za MHD+dojit kus pesky atd).

Argumentovat jednim jogurtem to neni argument do konstruktivni diskuze. Jo jiste jogurty jsou levne a na tom moc uz neusetrite .. grtatuluji. Ale jogurty urcite nejsou vasim hlavnim a nejvetsim mesicnim vydajem ze ?

Zkuste se podivat spis na ty vydaje u kterych to ma smysl ... bydleni, doprava, energie, luxus, DROBNOSTI, atd. ... to jsou veci do kterych spadne nejspis vetsina penez. Ty ma smysl kontrolovat a ridit. Fakt nema smysl moc spekulovat nad "jednim" jogurtem mesicne. Leda ze spotrebovavate nekolik jogurtu denne a mesicne to je nezanedbatelny vydaj .. potom ma zmysl ze zamyslet zda na tom nejde nejak usetrit.

2 0
možnosti

Úplně nejlepší je spořit si do IŽP, tak nastaveného, jako to prodává Partners, každý měsíc tisicaka a každé dva roky vychází kvalitnější a lepší verze, za 30 let tam budu mít pětinásobek vloženého, pardon tak pětinásobek je jen obchodní tah , reálnější je pětina...

5 0
možnosti
Foto

To je tedy rada : "Každou ušetřenou částku ale pošlete na spořící účet nebo do investic. A udělejte to co nejdříve." 

Já neříkám nespořit, ale při dnešních skoro nulových výnosech spořících účtů (cca průměr 0,4% ročně) nebo termínovaných vkladů (cca 0,85% ročně) je to zanedbatelná částka zisku. Při vkladu třeba 100 tisíc dostanete za rok 400,-Kč - to nemáte ani na večeři v restauraci s partnerkou.

A u investic třeba do akcií je to ruleta, která nemá garantovaný výnos, co je garantováno ale přesně, je provize makléře a poplatky, kterou Vám hned strhnou.

Těžko se hledá produkt, kam odložit uspořené peníze, aby něco vydělaly.

1 1
možnosti

Jo, a doporučení, že si ušetříte na cestu na Bali ;-D nic blbejsiho jsem necetla

3 0
možnosti

Základem je mít odpovídající příjem. Pak mohu šetřit. Těžko to lze aplikovat na někoho, kdo vydělává 15 tisíc a za bydlení dá 10, protože nechce žít na sdíleném bytě s dalšími neznámými lidmi.

13 1
možnosti

Vasi prvni vete neco schazi. Zakladem totiz je mit odpovidajici prijem A VYDEJ. Pokd se budete snazit kontorlovat jen jednu cast tehle mince muze se vam stat ze nikdy nebudete mit finance pod kontrolou protoze napr. muzete jen tezko neco nasetrit s prijemm 30 tisic kdyz za bydleni date 20 protoze nechcete zit na okraji mesta denne 30+30 minut dojizdet do/z prace.

5 0
možnosti