Diskuze

Platové rozdíly v Česku: Kdo má almužnu a kdo je v balíku

Jedni vystudovali náročné vysoké školy a v práci je denně čeká stres, přesčasy a odpovědnost za lidi i peníze. Zato mají někdy až statisícové příjmy. Druzí sice berou jen zlomek, z práce ale chodí s čistou hlavou a mají mnohem více času na rodinu či koníčky. Porovnali jsme nejlépe a nejhůře placené profese.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

S tím letovým provozem je to tak trochu finta, protože to zohledňuje zejména Prahu, zatímco zbytek profesí je celorepublikový. Kluci v IT mají v Praze určitě srovnatelné peníze.

0 0
možnosti

160 ma mozna tak jeden ze sta. Spis tak ke stovce.

0 0
možnosti

Ty informace jsou neskutečně kulišácké.Plat se dá zhodnotit podle toho v jaké zemi žijí a jaké jsou tam náklady na život.U nás se prezentuje průměrný plat cca 25 tisíc brutto a na nic jiného se nehledí.Pro někoho je to hodně a pro dalšího málo.Je to pravda.Život a bydlení v Praze se nedá srovnat s životem třeba v Mostě.Osobně jsem procestoval celou střední Ameriku, kde je průměrný plat brutto 20 USD.Pro nás je to asi 500,- Kč.Za tyto peníze by jste v Praze žil tak dva dny a ještě pod mostem.Mám známou z Moldávie a jako důchodkyně a bývalá učitelka má penzi v přepočtu Kč 600,- a žije v hlavním městě Kišiněv.Je to obdoba středoameričanů a všichni nějak přežívají.Jak to dokáži je mi a i vám asi záhadou.Mají tam prostě nižší náklady na bydlení a další služby.Z tohoto důvodu nelze spolehlivě sdělit, zda má člověk almužnu a nebo je boháč.Nikdo z Čechů v uvedených lokalitách nežije a tak si ty naše skromné platy nemůže užívat.Bývaly doby za komančů, kdy u nás žili američtí penzisté s penzí 500 USD a to byla tehdy fůra peněz.Tito penzisté v USA by nepřežili týden a v ČSSR byli grandi a lecjaká rodina se o ně rvala za ubytování a stravu.V západní Evropě by jste za náš průměrný plat žili týden a pak by jste šli žebrat peníze do klobouku.Jiný stát a jiné náklady.Prostě se nedá smíchavát hrušky s jablky.Konec hlásání, cestují do Bali, tam je opravdu pro Čecha levně.Nejezděte tam, pokazíte nám ceny super život.Nikomu to neříkejte! Pravda to ovšem je zaručená.Tak přísahám!

2 0
možnosti

Je fajn. že jsou takové země. Alespoň i mi si můžeme dopřát co Holanďané a výše zmiňovaní Američané. Na důchod do Moldávie:)

0 0
možnosti
Foto

pro autorky článku: U těch lékařů, tam pod tím Lékaři je ještě takovým menším písmem napsáno PRIMÁŘI.... já jen, že v článku máte tím pádem celkem zavádějící chybu, která je jistě způsobena přehlédnutím a ne honbou za senzací

1 0
možnosti

Tabulka hodně zkreslující... Navíc mnohdy člověk s učnákem, který se upíchne v autorizovaném servisu lepší značky se má líp, než člověk s VŠ typu fylozofie...

0 0
možnosti
Foto

Ne mnohdy, ale ze zásady. Umět vyměnit váhu vzduchu je užitečnější, než sdělit novinky ze života chroustů.

0 0
možnosti

V ČR bohužel od určitého stupně platu (a zodpovědnosti) prakticky přestává existovat balanc mezi prací a osobním životem.

1 0
možnosti

inženýři si furt stěžují a koukám, že zase tak špatně na tom nejsou...

0 1
možnosti

Kteří inženýři si stěžují? A kde? Znám jich docela dost a nestěžuje si ani jediný.

Stížnosti slyším neustále v podstatě pouze od státních zaměstnanců a také od absolventů VŠ některých humanitních oborů (zpravidla ve stylu: "mám VŠ, tak proč beru tak málo").

4 1
možnosti

J98i37ř51í 46Z58i51k97a

17. 1. 2016 13:28

U lékařů se už stalo normou, že je výše jejich příjmu zatížena opět tou stejnou naprosto základní hrubou chybou - ta částka je za nejméně 1 a 1/2 úvazku, - průměrný přesčas za měsíc je u lékaře v nemocnici, který "průměrně" slouží cca 100 hod. navíc. V zařízeních, kde je lékařů málo (t.č. většina nemocnic) je to ale také 150 hod., tzn. další úvazek. Kdyby byl příjem lékařů uveden bez této přesčasové práce, tak je tak průměr 40.tis. Já jsem 25.rok v práci, mám tři atestace, jsem v 14. platové třídě, protože odpovídám (trestně-právně! to nemá moc profesí) za opddělení, školím odpovídám za mladkolegy a moje tarifní mzda je 41.500,- Takže bez služeb a přesčasů si spočtěte, kolik bych přinesl domů čistého. Chci tím říci všem těm kritikům a nenávistivcům, že chtějí-li 80.tis. výplatu, tak a ́t si vezmou další zaměstnání nebo 100 - 150 hod. přesčasů/měsíc.

5 0
možnosti

1. Podobný faktor je asi u všech profesích s vyššími příjmy. Tedy alespoň u těch "dělnických" (myšleno těch, kteří nemají příjem jen na základě papíru, ale na základě toho, že musí něco kvalifikovaného dělat).

2. Část přesčasů je u lékařů jen virtuálních - jsou generované službami, které slouží z domova při pohotovosti, tj. jediným omezením je nevzdalovat se od nemocnice na vzdálenost větší než 30 minut dojezdu (a mít na doslech telefon).

3. Nezanedbatelným příjmem některých lékařů jsou odměny za vykonávané klinické studie. Tyto příjmy mohou dosahovat i několikanásobku normální mzdy. A to je jen ta legální část - skryté úplatky od farmaceutických firem raději ani nezmiňuji.

7 0
možnosti
Foto

Závidím věznům od pondělí do soboty.

2 0
možnosti

u slabých duchem to tak bývá

4 0
možnosti

J57a76k57u53b 56N19o48v28á78k

17. 1. 2016 11:26

A jedni vystudovali vysokou školu a v práci je denně čeká stres, přesčasy a berou almužnu.

3 0
možnosti

to udělali někde chybu...

1 0
možnosti