Diskuze

Víte, jaké změny přinesla novelizace Zákoníku práce? Otestujte se

Nový rok přináší některé změny v oblasti práce a sociálních věcí. Zvyšuje se minimální mzda, končí druhý důchodový pilíř. Důchodkyně a důchodci dostanou v únoru jednorázový příspěvek 1 200 korun. Změny také přináší novelizace zákoníku práce. Víte jaké? Vyzkoušejte náš test.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

To nejhorší co Česko má je Zákoník Práce, nositel řady vyzbamenání za totality. Nikdo na světě nemá něco podobného co diskrimiuje doslova a dopísmene každého zaměstnavatele natolik, že oni to s chutí vracejí SVÝM i nwsvým zaměstnancům.

Když se zamyslíte nad tím že Česko nesporně vede v počtu zaměstnání na dobu určitou a proč skoro každý zaměstnavatel propustí své zaměstnance ve zkušební době, proč se diskriminují zaměstnané ženy s malými dětmi, proč se zvyšuje minimální mzda a komu nahrává... dojde vám i smysl tohoto ostudného ZP a spoluautora Zdeňka Škromacha. Ex komunisty co v pohodě kandiduje i na funkci prezidenta.

Všimněte si že v USA jsem se setkal s prací na dobu určitou (kde se dokončí job a jde se jinam) jen u kontraktorů. Ti ovšem žijí tím že jdou z jobu na job ať už dělají pro Boeing, Lockheed, nebo řadu jiných průmyslových odvětví..

Normální člověk, pokud neporuší bezpečnost práce, nebo základní firemní řády, nemůže ve skutečnosti ve zkušebnní době dostat výpověď. Česko je příkladem strašně složitých zákonů na základě naprosté primitivity myšlení Poslanecké Sněmovny. Uvedu příklad nesmyslných technických průkazů automobilů. Auto "musí stát v servisu alespoň hodinu" aby se zabránilo jakýmsi obálkám s úplatky.

To snad stačí... zde v USA ani technické průkazy, povinné prohlídky na vaše náklady, a jiné nesmysly ani neznáme a nemyslím, že by bezpečnost provozu na silnicích byla horší než v %Cesku a nebo celé EU. Mimochodem i ta slavná Une vymýšlí podobně nesmyslné zákony. To ovšem hraničí se zdravým rozumem.

1 0
možnosti

treba ve Spanelsku, Recku je takova ochrana zamestnance, ze se o tom tady muze jenom zdat ... Je potreba se rozhlednout jinam, nez jen do USA, aby clovelk pochopil, ze ono to tu az zase tak spatny neni

0 0
možnosti

Na otázku č. 3 (Kdo vyplácí odškodnění v případě pracovního úrazu?) není správná odpověď počítána za správnou. Chybně je za správnou označena Státní správa sociálního zabezpečení. Pochopitelně správná odpověď je pod písmenem b) zaměstnavatel. Je to jeho povinnost, která mu vyplývá ze zákoníku práce (může sice využít pojišťovny, u které je pojištěn, ale Státní správa sociálního zabezpečení to není, neboť ta ani neexistuje - je Česká správa sociálního zabezpečení - navíc ta náhrady nevyplácí).

2 1
možnosti

Hra se slovíčky? Tu si strč do krku soudruhu.

0 2
možnosti

A znovu a znovu se píše, že důchodci dostanou přidáno 1200 Kč. Chtělo by to psát

takhle často, že poslanci a senátoři dostali přidáno 7000 Kč a soudci ještě víc. Ti totiž dostanou přidáno každý měsíc, kdežto důchodci jen jednou za život.Rv;-O

5 0
možnosti

ano, v praxi dostanu z Čech k důchodu přidán jeden dolar jako vždy. Těch 1200 Kč neboli 48 dolarů co mi jednorázově /jednou za ta léta přidají k almužně) mě nevytrhne. Kdybych tu napsal jak mě odměnila drahá ČSSZ za 25 let práce a jak SSA a firma v USA za stejných 25 let práce, stejně by nikdo nevěřil.

0 0
možnosti

Na pořádnou změnu socialistického ZP zde nemá žádná politická strana, potažmo parlament koule. Takže trh práce nefunguje jak by měl, za to ale funguje Švarc systém, který eliminuje situaci, když se firma stává rukojmí zaměstnanců a odborů.

3 1
možnosti

Nejedná se o socialistický zákoník práce, neboť současný zákoník práce má číslo 262/2006 Sb., tzn., že mu v brzké době bude teprve deset let.

0 3
možnosti