Diskuze

Změna zákona by měla umožnit mimořádné splacení hypotéky

Nová pravidla pro poskytování hypoték, respektive snazší možnost mimořádného splácení, už měla tento týden platit. Ale legislativní proces se zadrhl. Přestože výklad některých termínů zatím není jasný, banky nečekají, až se poslanci rozhodnou, přiznává ředitel Hypoteční banky Jan Sadil.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
TK

?? Proč to má řešit zákon? Úvěrová smlouva je smlouva, kterou podepisují svéprávné subjekty. Budu v ní mít takové podmínky předčasného splacení, na jakých se domluvím. Pokud tuto smlouvy poruším, pak musím platit například smluvní pokutu. Když si smluvím nulovou, bude nulová. Co je na tom potřeba měnit? Když mi banka půjčí peníze, jde do nějaké míry rizika a očekávaného zisku. Tím, že ji splatím dřív, dělám z této hypotéky krátkodobou půjčku, která by ale obsahovala větší úroky, takže vlastně banku podvedu. Ta si to logicky může ošetřit smluvní pokutou. Fakt nechápu, proč by do toho měl nějak zasahovat stát.:-/

1 7
možnosti
TK

Místo mínusů bych uvítal vysvětlení, podle jaké logiky bych neměl platit 2 miliony, když jsem se k jejich zaplacení sám upsal a co s tím má společného stát.

2 0
možnosti
VK

Dle mne zase naprosto zbytečny zákon. Kdo chtěl mít tento parametr, tak na hypotečním trhu měl na výběr mezi bankami, které měli sankce nulové nebo minimální až po banky se sankcemi vcelku drsnými.

Mě třeba tento parametr zajímal a mám zdarma a bez jakéhokoliv poplatku splácení kdykoliv u hypotéky staré 7 let.

1 4
možnosti
RC

mate tim na mysli i 100% splaceni?

0 0
možnosti

M56a93r51e21k 61Š29i50m55o35n

24. 3. 2016 10:37

K čemu je předčasné splacení hypotéky? Snad jedině pokud chci nemovitost prodat. Jinak je lepší někde investovat za 6% a splácet hypotéku za 2%.

2 2
možnosti
PB

Každý zodpovědný člověk chápe, že pokud má dluh, je otázkou číslo jedna dorovnat pomocí volných prostředků dluh a až potom řešit uložení přebytků... Navíc, kde mám jistotu , že investice nepadne v ten moment, kdy se to bude nejméně hodit... A šest procent na investici? To vám poradil nějaký trouba od Partners? Odečtěte vstupní poplatek a odečtěte poplatek za správu a budou to horko těžko 3 procenta...

3 4
možnosti
HP

Jakoukoliv změnu bance stejně nakonec zaplatí zákazník. Tohle jsou je takové hry, na čem si banka vezme míň a na čem víc. Celková částka se nemění.

0 0
možnosti
RK

Jsem myslel, že splatit hypotéku dřív tak nějak jde.

0 0
možnosti
PB

Jde to kdykoliv, ale je za to mastný poplatek, pokud však nebereme pojem kdykoliv, ale v dohledné době, každá hypotéka má fixaci, nejčastěji tři roky a v době fixace můžeme zaplatit kolik chceme...

2 0
možnosti
VV

To co máme v Americe přes dvacet let bude mít snad jednou i Česko.

Beztrestné doplacení hypotéky jakoukkoliv rychle se přestane v Čechách jednou trestat.

Moji zcela první 30 letou hypotéku jsem před desítkami let zaplatil o 10 let dříve, a bez pokuty a druhou o 6 let.

I diletanta napadne, že z dluhů je třeba zaplatit především ty, které si odebírají největší úroku (částkou) z mé kapsy. U nových aut se poskytují u většiny Amerických i asijských automobilek půjčky s nulovým úrokem na dobu až 6 let.

Buď chci a nebo nechci rodávat...

A ty kecy že hypotéky dávaly banky za hubičku i bezdomovcům si nechte pro iDnes a ČTK. Obojí vám mydlí dnes a denně mozky.

4 1
možnosti
RC

A to, ze nejvetsi poskytovatel hypotek v USA zkrachoval je taky kec?

2 1
možnosti