Diskuze

Za českou tisícovku si nejvíce koupíte v Bulharsku, nejméně v Rakousku

Po předchozích třech letech, kdy kupní síla koruny v zahraničí klesala, si letos čeští turisté konečně polepší. „Dovolená v zahraničí letos díky posílení koruny Čechům zlevní. V průměru se náklady během zahraničních pobytů relativně k tuzemským meziročně sníží o tři procenta,“ upozorňuje Pavel Sobíšek, hlavní ekonom UniCredit Bank.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

Supr titulek. A co, nemecka tisicovka, vysledky by byly jine?

0 0
možnosti
MD

Nejlépe nakoupíte tam, kde víte, kam přesně zajít na výhodný nákup. Také není na dovolené potřeba kupovat vše, 14 dní si místo piva dáme víno, jižní ovoce je levnější a i kvalitnější na jihu. Nemáme už centrálně stanovené ceny. Láhev vína v bulharském bordelu bude zcela jistě dražší než to samé víno v rakouském supermarketu. Ve Skandinávii je tradičně drahý alkohol kvůli dani, na celém západě cigarety. Ve východní Evropě jsou drahé kvalitní potraviny oproti pančovaným podvrhům, já raději koupím paštiku ve Francii než v Polsku, i když vyjde trochu dráže. Srovnávat lze tedy jen nadnárodní řetězce se shodnou nabídkou, např.cena klasického cheesburgera. A nejdražší ohledně cen je suverenně Švýcarsko, na to nějak výzkumníci zapomněli.

0 0
možnosti
MS

M90i23r67e10k 80S55á97l

6. 6. 2016 10:50

jo v bulharsku, ale ve vnitrozemí. třeba v plovdivu.. jenže zase co tam? u moře je to úplně o něčem jiném. tam je to sice trošku levnější než v tý itálii, ale nic tak zásadního :-P

0 0
možnosti
JT

No nevím - od července 2015 se kurs eura pohyboval většinou pod 27,10. Jako velký rozdíl mi to dnes nepřijde. To by museli souhlasit hoši z ČNB.

0 0
možnosti
Foto

I58v36a97n 69K52o32p25t74a

5. 6. 2016 0:01

Základní pravidlo je NEPŘEPOČÍTÁVAT.

2 0
možnosti

Turisté více utrácí za ubytování a restaurace, rekreaci, kulturu, dopravu nebo alkoholické nápoje. Rezidenti zase utrácí více za energie či nájemné. V praxi je tak kupní síla turistů ještě o něco nižší, než jak naznačují uvedená data,“ vysvětluje Pavel Sobíšek.

Zdroj: http://finance.idnes.cz/ceska-koruna-a-dovolena-v-cizine-dnb-/viteze.aspx?c=A160603_065509_viteze_sov

...presne tak ... takze nakonec si clovek v Zapadni eurove cizine za nasi tisicovku klidne koupi pouze 25% i min toho, co u nas, jako napriklad kdyz si v hospode date pivo a pod.

3 0
možnosti
PS

Ovšem to platí nejen pro Čechy, ale i pro Somálce, Maročany, Haiťany, Kubánce a ostatní chudinu.

0 0
možnosti
PK

Hodně záleží na tom, kolik těch tisícovek máte.

2 0
možnosti

Téměř všechny banky potichoučku zvyšují u kurzů svůj spread a platba kartou v zahraničí se stává dosti nevýhodnou záležitostí. Směna hotovosti ve směnárně může být výhodnější až o 4-5%. Lobbystické řeči bank, jak jsou platby kartou v zahraničí ok, berte s rezervou. Čest výjimkám.

5 0
možnosti
MH

Jsou i karty, které mají kurz střed - minimálně tyto: MasteCard Unicredit a MasterCard Cetelem.

0 0
možnosti
DR

Nedávno jsem byl poprvé v Maďarsku. Kromě toho, že mě překvapilo, v jak špatném stavu země je, mne udivily i tamní ceny. Takřka vše bylo levnější než v ČR. A někdy i dost výrazně.

1 0
možnosti
AF

Ale to bývalo vždycky - i za totáče.

1 1
možnosti