Diskuze

Docent Urban: Vyhněte se zbytečným a nesmyslným bitvám. Jak je poznat?

Také se vám občas stává, že se necháte vtáhnout do diskuse s kolegy, šéfem či zákazníky a vznikne z toho bitva a zbytečný spor? Proč je lepší takovým střetům se vyhnout a jaké bitvy jsou zbytečné, radí psycholog Jan Urban, autor publikací Přestaňte se v práci stresovat a Jak lépe naložit s časem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

defetismus vysvetleny psychologem

0 0
možnosti

V životě je to tak, že ten šéf někoho vyslechne a pak se rozhodne podle sebe, ať se mýlí nebo ne, rozhoduje ten, kdo nese zodpovědnost, lidé si často neuvědomují, že ten nad nimi vidí věci v jiných souvislostech, má víc informací, do kterých z různých důvodů nemusí být podřízený zaměstnanec zasvěcený. Pokud ten šéf aspoň stojí za to, dokáže zpětně přiznat, že se mýlil. Mě osobně spory na pracovišti nebaví, jak se píše v článku, stojí to čas a energii, kterou mohu věnovat něčemu lepšímu, co má smysl.

Ale jsou lidé, kteří to vyhledávají a snaží se svůj názor prosadit stůj co stůj, i když nesou nulovou odpovědnost a chybí jim schopnost nahlížet na věci s nadhledem a v širších souvislostech.

Pak mě ještě poměrně štvou jedinci, kteří mají pocit, že musí rozporovat každé rozhodnutí a potřebují všechno vysvětlovat, to si člověk připadá jak v mateřské školce, kde se děti také pořád ptají proč je to takhle a ne jinak.

5 0
možnosti

J32a43n 43N90e40m44e63c

9. 8. 2016 9:42

No i se šéfem lze občas diskutovat/rozumně bojovat - on má samozřejmě širší pohled a vidí souvislosti, na druhou stranu mu mohou občas uniknout některé detaily, které zase znají ti lidé dole. V každém případě finální odpovědnost nese šéf - mělo by být jeho i konečné rozhodnutí - a ostatní by ho měli respektovat.

2 0
možnosti

Cekat na volby, no pan je komik, nic jineho nez vidle nepomuze.

0 1
možnosti

Mě osobně fascinuje situace, kdy se všichni lidé shodnou na nějakém postupu, ale někteří musí mezi nimi tento postup ještě vybojovat. Nejsem psycholog, ale mám pocit, že pro spoustu lidí nemá žádnou hodnotu to, co získali v klidu - hodnotu má jenom to, co se vybojuje. Proto je pro některé potřeba vybojovat pozici ve frontě u pokladny (i když ten přede mnou má jenom jednu věc), za každou cenu předjet dvacáté auto v koloně (protože pak budu v cíli přece o 2 sekundy dřív) apod.

7 0
možnosti

Takoví lidé jsou nemocní na hlavu. Přitom se dá výsledků dosáhnout i v klidu a bez stresu. Ti lidé si tím masírují vlastní ego, znám lidi, kteří se chlubí koho kdy seřvali a co si vyřvali, přitom větší šance na úspěch je řešit věci v naprostém klidu, jenže vyřešit něco v klidu tyhle lidi neuspokojí, neměli by z dosažení cíle takovou radost.

2 0
možnosti

Obecněji už by to formulovat nešlo? Reklama na knihy, popř.na poradenské služby? Užitečnost článku 0. Člověk vymyslí vlastní hlavou s dovolením.

4 2
možnosti

R^ I když nebojovat se systémem, to nám disidenti nikdy neodpustí....;-D

3 1
možnosti

Pan odbornik si bere priklad z cirkve - ber s pokorou svuj udel a neremcej. Jen zduvodneni je aktualizovano :-). Pravdou ovsem j e, ze nektere i prastare pravdy je treba neustale pripominat, protoze co nova generace, to objev Ameriky. Zrejme to bude i tim, ze uz se malo nasloucha radam od "starsich kmene"

0 0
možnosti