Diskuze

Co musíte vyřešit po smrti blízkého, abyste předešli problémům

Od pohřbu je sotva pár dní a na stole se začínají vršit složenky a upomínky. Je třeba přepsat elektřinu, zrušit mobilní číslo a internet, zaplatit povinné ručení u auta a mnoho dalšího. Co počká do dědického řízení a co musíte udělat hned, se dozvíte v našem domácím rádci.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

A ted mi poradte, co udelat pred smrti, aby se moji blizci vyhnuli problemum. I kdyz to bude znit divne, mozna az hrozne..... Nejaky takovy manual, co udelat pred smrti. Tedy pokud smrt ocekavame a jeste jsme pri smyslech. Lide maji potrebu si "udelat poradek" pred odchodem do nebe. Moje babicky a teticky si vsechny setrily na pohreb.

1 0
možnosti

P66e90t75r 91P52r56u60s

3. 12. 2016 8:39

Nektere veci asi nejdou, ale treba prepsat energie, mobil, auto, zrusit pojistky... To jsou veci ktere se daji udelat hned a pozdeji usetri par starosti. A nejen pozdeji. Muzete dal volat, jezdit, vsechno dal platit, ale ucty maji pod kontrolou budouci pozustali...teda pokud jim plne duverujete.

0 0
možnosti
Foto

Je to vsechno velmi slozite. Nam odmitli v nemocnici v Benesove po umrti tchana nam dat jeho mobil a klice od bytu, Ze pry az po dedickem vyporadani. Museli jsme se do bytu " vloupat" a zavrit vodu, vypnout elektrinu a hlavne zlikvidovat potraviny. A plesnivych tam uz byla vetsina. Byt byl zatuchly, protoze tchan byl jiz nejakou dobu v nemocnici. Urednici jedou podle nejakeho predpisu, ale to je skoro nelidske. I odhlaseni elektriky od CEZu nebylo jednoduche. A pokud bydlite na druhem konci republiky, tak vse musite resit osobne. A obrovsky problem je, pokud mel neboztik treba 2 deti, ktere se nesnaseji. A ted si musi sednout u notare za jeden stul....

3 0
možnosti

J15a12n 54H44r33u44z86a

4. 12. 2016 15:48

Musíte jen umřít. Se všemi dodavateli stačí komunikovat mailem. Klíče od bytu mám i u dětí. Vím, že se mohou ve špitále i ztratit. Nejhorší to je s OP. Pokud ji saniťák z rychlé zapomene ve špitále odevzdat nepohřbíte.

1 0
možnosti

P35e31t26r 40P15r91u88s

2. 12. 2016 22:38

Delete my browser history!

1 0
možnosti

A lahůdka: pokud měl zesnulý penzijní připojištění s uvedením osoby oprávněné, která má nárok na celou sumu vyplacenou mimo dědické řízení, nabídne vám například Česká spořitelna, že vám to vyplatí najednou, ale BEZ státního příspěvku za celou dobu spoření nebo vám to bude vyplácet celý rok po kouskách. No radost !

0 0
možnosti

Postupovali naprosto v souladu se zákonem - viz § 23 zákona o penzijním připojištění :

"Odbytné náleží fyzickým osobám určeným ve smlouvě, pokud účastník zemřel a nebyla mu vyplácena penze nebo vyplaceno jednorázové vyrovnání a pokud nevznikl nárok na pozůstalostní penzi nebo pokud se nároku na pozůstalostní penzi všechny fyzické osoby určené ve smlouvě písemně vzdaly.

Výše odbytného se stanoví jako úhrn příspěvků zaplacených účastníkem a podílu na výnosech hospodaření penzijního fondu odpovídajícího výši jím zaplacených příspěvků. Částky státního příspěvku je penzijní fond povinen vrátit ministerstvu."

Čili nabídli vám buď pozůstalostní penzi, která se ale vyplácí postupně, nejkratší doba vyplácení je právě onen jeden rok, nebo odbytné, čili najednou, ale bez státních příspěvků. Takto by byla nucena postupovat každá pojišťovna. Nevím, čemu se divíte.

3 1
možnosti

A když umře někdo, kdo si dovolil vzít občana cizího státu: Jedna matrika vám vydá úmrtní list, jiná vám ten úmrtní list orazítkuje, pak se můžete vydat na Hrad na Zamini pro další razítko, ale nejdřív si musíte někde koupit kolek, protože ten tam neprodávají. Vše hezky osobně, poštou nelze. Pak teprv můžete nechat udělat úřední překlad s dalším razítkem, aby ten nebohý cizinec mohl ve své domovině nahlásit, že už jaksi není ženatý/vdaná. Nehraje roli, jestli členský stát EU nebo Hotentotistán. Jak v Asterixovi tohleto.

3 0
možnosti

Ani si nemusíte brát cizince. Stačí, když náš občan zemře v zahraničí. Můj manžel zemřel na dovolené v Tunisku. Takže : zajet do Prahy na konzulát Tunisu (jsem z Moravy), tam mi dali razítko, že se skutečně jedná o jejich dokument (tzv. legalizace - směšný poplatek 2 dolary). Pak na Hrad na Zamini, tam mi dali za 600,-Kč v kolcích další razítko, tzv. superlegalizaci. Příslušná úřednice ani netušila, co vlastně razítkuje, hlavně ji zajímaly ty kolky. Pak nechat vše úředně přeložit do češtiny. No a nakonec na matriku města Brna (tam to naštěstí šlo poštou), kde vedou vše, co se týká ciziny, odtud mi po 2 měsících vyřizování konečně došel náš úmrtní list.

4 0
možnosti
Foto

I62v51a89n 78M61a74r70e96k

2. 12. 2016 7:35

Co mi z toho vyplývá ? Že umřít si jen tak , je vlastně velká nezodpovědnost . ;-(

25 0
možnosti

P13e65t98r 31S62o63u48r16e65k

2. 12. 2016 20:33

To mi povídejte, snažil se mne odrbat i pohřební ústav :-/

0 0
možnosti

Mě fascinuje, co všechno se musí v jednadvacátém století na soc.správě dokládat. Co ta příšerně dráhá centrální ecidence? Ještě si vybavuji slogan "obíhají dokumenty, ne občané". Velký prd. Propojení nejsou ani sociální správa s úřadem práce. Už vidím vdovu, řekneme po padesátce, jak po třiceti letech uloží manžela do hrobu a bude objíždět bývalé vojenské správy kvůli potvrzení.

15 0
možnosti

J98a97n 81H56r55u11z96a

4. 12. 2016 16:23

Ovšem zablokování důchodu funguje on-line jedna báseň.;-D

1 0
možnosti

OMYL!!

Nejdříve musíte pečlivě zničit všechny důkazy!!!!!!

8 0
možnosti

A vybrat peníze ze společného úctu, pokud pozůstalý partner nemá dispoziční pravo i po smrti, nebo vlastní účet s dostatkem prostředků.

4 0
možnosti