Fotbalisty ze Dvorů mrzí sobotní prohra

aktualizováno
K a r l o v y V a r y -
Fotbalisté TJ Karlovy Vary-Dvory prohráli ve čtvrtém kole české fotbalové ligy s SK Semily 0:1. Tato porážka byla v letošním ročníku první a Západočeši jsou i přesto v tabulce na skvělém pátém místě. Neúspěch na východě Čech - navíc na hřišti nováčka soutěže - ale všechny mrzí. "Ve sportu slovo kdyby sice neplatí, ale získat tři body v Semilech, tak jsme v tabulce první," konstatoval předseda TJ Dvory Zdeněk Havel. Tabulku české fotbalové ligy totiž po čtvrtém kole vede Kolín s devíti body, fotbalisté Dvorů i přes porážku v Semilech mají bodů sedm. Předseda klubu se domnívá, že jednou z příčin neúspěchu byly nezvykle velké změny v sestavě. Od prvních minut na semilském trávníku chyběli Najmon, Válek, Jaroslav Hejkal, kopačky nenazul ani trenér Jaroslav Slabý. "Bylo poznat, že starší z bratrů Slabých, který zatím absolvoval všechny zápasy, na hřišti moc chyběl. Když se při zápase nepohybuje na trávníku mezi hráči a zblízka je nediriguje, tak mužstvo málo bojuje a nehraje naplno," prozradil svůj názor Zdeněk Havel. "Chtěli jsme dát příležitost ostatním hráčům. To se však nepovedlo. Důsledek a porážku si musíme s trenéry v klidu probrat," zdůvodnil předseda klubu, proč v Semilech nedostala šanci bojovat o body obvyklá sestava Dvorů. Zajímavá je také statistika utkání. Kopalo se sedmnáct rohových kopů, domácí jich zahrávali osm, hosté devět. Ale ani při jednom z nich nebyla následně ohrožena přímou střelou branka soupeře. Mužstvo TJ Dvory mělo dokonce hned v šesté minutě tuto výhodu třikrát po sobě, podobně si vedl i jeho soupeř, semilští fotbalisté. První roh zahrávali sice až v sedmnácté minutě, ale podobně jako Západočeši si tuto herní akci zopakovali čtyřikrát po sobě. První a jediný gól zápasu padl paradoxně hned z první standardní situace. V páté minutě fauloval Hořt soupeře asi pět metrů od rohového praporku, následná střela z trestného kopu našla u vzdálenější tyče hlavu Chaloupky a ten se dokázal trefit za záda dvorského gólmana Lutzbauer a.