Jaké poskytujete ochranné pracovní pomůcky svým zaměstnancům?

-
Karel Zoula, bezpečnostní technik, Valeo Rokycany: Zaměstnanci jsou rozděleni do několika kategorií podle toho, co dělají, a tomu odpovídají také ochranné pomůcky. Seřizovači mají ochranný oděv a obuv, pracovní rukavice a podle potřeby ochranné brýle, řidiči vysokozdvižných vozíků musí mít chráněné kotníky, a proto je vybavujeme vyšší obuví. Všichni, kdo pracují v zimě v chladnějších prostorách, dostávají teplé vesty. Na všech pracovištích je na sociálních zařízeních k dispozici tekuté mýdlo a papírové ručníky.

Zdeněk Čihák, majitel stavební firmy Čitasa: Ochranné pracovní prostředky zaměstnancům přiděluji podle potřeby. Není to tedy pravidelné fasování v určitém termínu, ale výměna opotřebovaného kusu za jiný. Samozřejmostí jsou také čisticí prostředky, solvina, chemické čističe a podobně.

Miroslav Sainer, bezpečnostní technik, Splintex Czech Teplice: Zaměstnanci dostávají ochranné pracovní pomůcky podle zpracovaného seznamu profesí a pracovních činností. Třeba dělník sklářské výroby má ochranné brýle a rukavice, nátepníky, montérky a atestovanou pracovní obuv. Skláři u pecí mají nárok na takzvané uhrazující nápoje, což je 1,5 litru minerálky za směnu zdarma.