Kdo chce mít šampiona, připlatí si

  • 12
Stačí vám, aby dítě nebloumalo po ulici a místo toho raději sportovalo. Nebo chcete mít doma přeborníka? Na odpovědi dost záleží vaše budoucí finanční situace, zvlášť když se rozhodnete pro některý z hodně prestižních nebo co do vybavení nákladných sportů. Patří mezi ně tenis, fotbal, hokej, krasobruslení, balet nebo golf. Až na golf se dají provozovat i tyto sporty s minimálními náklady, ale právě jen na rekreační úrovni.

Jen jeden rok hokejového žáčka, kterému nestačí jenom zamrzlý rybník, ale chce hrát v oddíle, vyjde jeho rodiče i s vybavením na 20 000 až 30 000 korun ročně, brankáři ještě na více peněz. Příprava malého tenisty je často ještě dražší.

Kvalita vybavení, jméno oddílu či trenéra - to ovlivňuje nejvýrazněji náklady na sportování. Kdo se spokojí s gumotextilními kopačkami, bude mu stačit i 300 korun, na kožené je však potřeba třikrát víc. Za značky se připlácí, to platí i u sportovního vybavení. Slavné trenérské jméno? Známý klub? Instalujte si doma bankomat, ať máte k penězům blíž. Renomovaný tenisový trenér si klidně řekne i o tisíc korun za hodinu, začínající absolvent trenérského kurzu se spokojí s pětinou. Nejdražší je vždy individuální příprava, pokud chodí dětí víc, dělí se o náklady.

Město a vesnice? Nebetyčný rozdíl

 Ve které zemi lze strávit prázdniny nejlevněji?  Více ZDE.

Sportování ve městě a na vesnici, to se finančně nedá srovnat. Děti ve větších městech si mohou sice více vybírat, ale jejich rodiče to stojí o moc víc peněz. Zatímco ve velkých městech se pohybují členské příspěvky třeba u hokeje v tisícovkách, na malých městech či vesnicích v řádu stokorun. Trenéři zde pracují s dětmi často bez nároku na odměnu.  Kdo chce zkusit různé pohybové aktivity, dostane se k nim třeba v Sokole. A skoro zadarmo.