Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Končí vám stavební spoření a uvažujete o další smlouvě? (2. část)

  0:30aktualizováno  0:30
Včera jsme si řekli, co stavební spořitelny mohou rozumět pod pojmem následná smlouva a představili jsme si nabídku prvních tří stavebních spořitelen. Dnes se podíváme, co nabízejí svým věrným klientů
Včera jsme si řekli, co stavební spořitelny mohou rozumět pod pojmem následná smlouva a představili jsme si nabídku prvních tří stavebních spořitelen. Dnes se podíváme, co nabízejí svým věrným klientům další tři spořitelny:Raiffeisen stavební spořitelna

Podmínky: Týká se klienta, který u Raiffeisen spoří již 5 let a uzavře si zde novou smlouvu. Chce-li získat prémiový vklad, musí si novou smlouvu uzavřít na cílovou částku minimálně 100 000 Kč a zároveň to musí stihnout nejpozději do šesti měsíců od ukončení stávající smlouvy. Chce-li navíc okamžité vyplacení veškeré státní podpory z původní smlouvy - tedy i té za poslední rok spoření – musí si novou smlouvu uzavřít okamžitě po skončení stávající smlouvy.

Výhody: Klient Raiffeisen může získat:

 • a) Prémiový vklad 250 Kč, uzavře-li si smlouvu na cílovou částku ve výši 100 000 až 159 000 Kč, pokud zároveň v prvním roce spoření uloží minimálně 10 000 Kč, nebo
  b) Prémiový vklad 500 Kč, uzavře-li si smlouvu na cílovou částku ve výši 160 000 Kč a více, pokud zároveň v prvním roce spoření uloží minimálně 15 000 Kč.
 • Možnost ukončit stávající smlouvu dohodou ke stanovenému datu (nemusí tedy dávat výpověď s tříměsíční výpovědní lhůtou), stačí zažádat jeden měsíc předem.
 • Okamžité vyplacení všech úspor včetně veškeré státní podpory. Státní podpora za poslední rok spoření je zde vyplácena zálohově z prostředků spořitelny, neboť běžně se nárokuje na Ministerstvu financí a vyplácena je až s několikaměsíčním zpožděním.
Další dáreček nabízí Raiffeisen rodinným příslušníkům klientů, kteří už u ní spoří a nebo končícím klientům ostatních stavebních spořitelen. Pokud si tito uzavřou smlouvu u Raiffeisen, obdrží knihu pro kutily Udělej si sám.
A každému, kdo již u Raiffeisen spoří 5 let, věnuje spořitelna porcelánový hrneček.Wüstenrot - stavební spořitelna

Podmínky: Následnou smlouvu může uzavřít účastník stavebního spoření, který spoří u stavební spořitelny Wüstenrot nebo jeho rodinný příslušník (manžel, manželka, rodiče, děti), přičemž předchozí smlouva trvala alespoň 5 let a zároveň od jejího ukončení do uzavření následné smlouvy uplynuly maximálně 3 měsíce. Úhrada za uzavření následné smlouvy buď musí být provedena převodem ze smlouvy původní, nebo je nutno zaplatit úhradu za uzavření následné smlouvy, poplatek za vedení účtu (150 Kč) a minimální vklad 12 000 Kč (nebo 18 000 Kč – viz. dále) nejpozději do jednoho měsíce od data uzavření následné smlouvy.

Výhody: Klient Wüstenrot může získat tyto výhody:

 • a) Bonus 360 Kč, je-li následná smlouva uzavřena na cílovou částku ve výši 160 000 až 239 000 Kč a zároveň minimální vklad uložený do jednoho měsíce od uzavření následné smlouvy je 12 000 Kč, nebo
  b) Bonus 540 Kč, je-li následná smlouva uzavřena na cílovou částku ve výši 240 000 Kč a více a zároveň minimální vklad uložený do jednoho měsíce od uzavření následné smlouvy je 18 000 Kč.
 • Úspory ze stávající smlouvy mu mohou být vyplaceny hned první pracovní den po uplynutí 5 let od jejího uzavření.
 • .


HYPO stavební spořitelna

Podmínky: Týká se klienta, který u Hypo stavební spořitelny spoří již alespoň 5 let a uzavře si návrh na uzavření následné smlouvy ještě za trvání původní smlouvy nebo hned po jejím ukončení.

Výhody:

 • Klient obdrží při uzavření následné smlouvy jednoduchý automatický fotoaparát.
 • Výpovědní lhůta na stávající smlouvu se zkracuje, výpověď stačí podat přibližně jeden měsíc předem. (Jinak je výpovědní lhůta standardně dlouhá 3 měsíce.)


Závěrem lze říci, že klientům, kteří si uzavřou následnou smlouvu, stavební spořitelny nabízejí jednak zkrácení výpovědní doby či ukončení původní smlouvy dohodou (tj. bez nutnosti dávat výpověď) a jednak různé dárečky. Jsou tyto výhody k něčemu dobré?
Pokud si klient podá výpověď předem (standardně výpovědní doba trvá tři měsíce), dostane se ke svým úsporám také včas, i bez zkrácení výpovědní lhůty.
Dárečky jsou ve formě různých malých pozorností nebo ve formě peněžního vkladu v hodnotě maximálně několika stokorun.
Tyto dárečky a výhody jistě potěší, ale neměly by být rozhodujícím faktorem pro konečný výběr spořitelny, u které bude účastník pokračovat stavební spoření uzavřením další smlouvy. Mnohem důležitější jsou podmínky stanovené spořitelnou, které ovlivní výši zhodnocení ukládaných peněz a dále dostupnost úvěru a výši nákladů na něj.
Proto je třeba si všímat především výše úrokových sazeb (z vkladů i úvěrů), výše poplatků, požadovaného zajištění úvěru, i toho, zda je možnost pružně provádět změny smlouvy. Chcete-li vědět více, navštivte naše stránky stavebního spoření, které najdete jednak v sekci Banky a spoření (pouze spořicí část), nebo Úvěry a leasing (spoření včetně úvěrů).

Autor:


Můžete si ještě půjčit?

%
Vypočítat
Zjistit přesnější výpočet


Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ilustrační snímek
Hypotéky mírně zlevňují, stále se drží na hladině dvou procent

Hypotéky si daly letní pauzu a mírně zlevnily. Průměrná úroková sazba poklesla, a to na 2,02 procenta. V červenci klesl jak počet, tak i objem nových...  celý článek

Ilustrační snímek
Hypotéky se usadily na hladině dvou procent, zdražují pozvolna

Hypotéky opět zdražily, ale jen mírně. Průměrné úrokové sazby poskočily v červnu na 2,04 procenta. Objemy i počty uzavřených hypoték kopírují květnové výsledky.  celý článek

Ilustrační snímek
Spočítáno: dofinancovat hypotéku úvěrem je řešením, ale dražším

Od dubna musely banky výrazněji omezit poskytování hypoték nad 80 procent hodnoty nemovitosti. Kdo nemá dostatek hotovosti, hypotéku nezíská. I teď však...  celý článek

Další nabídka

Kurzy.cz

V září se 60 miliard korun octne „na ulici“
V září se 60 miliard korun octne „na ulici“

České ministerstvo financí včera oznámilo, že v září neprodá žádné nové pokladniční poukázky a jen 16 miliard korun dlu... celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.