Potřebujete právníka? Připravte si peněženku!

  • 1
Je u soudu výhodnější využít služeb advokáta, nebo se více vyplatí vsadit na vlastní obhajobu? Obvyklou odpovědí na takovou otázku je, že nejlepší je se soudu zcela vyhnout. Až na výjimky je totiž kromě výdajů na advokáta nutné hradit také soudní poplatky, které dokáží pořádně provětrat peněženku.

Kolik to bude stát? Ptejte se raději předem.

Za právní rady a případné zastupování u soudu budete až na výjimky muset zaplatit. Jak velká vydání to budou, záleží na povaze a délce sporu. V každém případě můžete být ovšem nemile překvapeni. 

Pokud nemusíte, k soudu raději nechoďte. Prodraží se to.

Soudit se znamená platit peníze, proto sami právníci doporučují: pokud to jde, je lepší se dohodnout bez soudu. Platí to stoprocentně například u dělení majetku v případě rozvodových pří.

Právníka může zaplatit i pojišťovna

Obáváte se, že v případě neočekávaného právního sporu si nebudete moci dovolit právníka? Pak právě vám je určena možnost se pojistit a výlohy spojené s advokátem za vás zaplatí pojišťovna. 

Soudní poplatky, aneb kolik si vzít s sebou...

Advokáti nejsou jediným výdajem spojeným se soudním řízením. Dost vysokou částku tvoří také soudní poplatky, které se vybírají za jednotlivé úkony nebo řízení. Jak jsou vysoké?

S advokátem, nebo raději bez něj?

Přemýšlíte, zda u soudu využít právníka, nebo jestli je výhodnější se hájit bez něj? Jakým způsobem je možné získat bezplatného advokáta? Co byste měli vědět dříve, než začnete právníka shánět? 

Co dělat, když nejste s právníkem spokojeni?

Zhodnocení investic do umění představovalo za posledních deset let několikanásobek vložené částky. Lze očekávat stejné výnosy i v nadcházejícím roce? Není na nákup kvalitních obrazů pozdě?