Proč říkám ano životnímu pojištění?

  • 2
Demografický vývoj v Evropě vede čím dál více k napětí v průběžných, státem garantovaných důchodových systémech. Státy na to reagují tím, že v rámci probíhajících nebo již dokončených důchodových reforem podporují doplňkové důchodové pojištění, ať už je částečné nebo plně dobrovolné.

Finanční trhy vyvinuly řadu produktů pro zajištění se na penzi či nepředvídatelné události. Jsou běžně dostupné v České republice a dva z nich, penzijní připojištění a životní pojištění, stát podporuje dotacemi či daňovými úlevami.

Životní pojištění dokáže zajistit dodatečné prostředky jak na stáří, tak pro případ nepříjemných událostí, jakými jsou úmrtí pojištěného, invalidita a podobně. Jako jediné přitom nabízí tuto ochranu na základě klasického pojistného principu, kdy pojistná ochrana běží od počátku smluvního vztahu. Klient nebo jím určení příjemci plnění tak mohou i záhy po uzavření pojistné smlouvy dostat v případě pojistné události předem určenou částku. A pojistné plnění tím nemusí nutně končit.

Vedle této pojistné ochrany může klient také spořit na penzi. Nebo může uzavřít jen rizikové pojištění na život a spořit jinak. Při sjednání pojištění i na dožití (důchod) jej ale pojistná ochrana přijde levněji, navíc je zde již zmíněná úleva na daních.

Životní pojištění dnes nabízí i možnost směřovat volné prostředky klienta do podílových investičních fondů podle vlastního výběru. Pro ty konzervativnější potom existuje kapitálové pojištění s minimálním garantovaným zhodnocením úspor a s možností připsání i dalšího podílu na výnosu pojišťovny. Z těchto důvodů a také díky systému záruk a léty prověřené legislativě je životní pojištění hojně využívané po celém světě.

Vše o kauze OVB - Helvag: ukradené stamiliony. Chcete vědět, jak se vyvíjí kauza s klienty, kteří si koupili od OVB "výhodnou investici"? Klikněte ZDE.