Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sledujte špičkové profesionály při práci

aktualizováno  7. listopadu 10:00
Poznat provoz obchodních firem, mezinárodních společností, výrobních podniků, hotelů i státních institucí mohou studenti magisterských a doktorandských programů vysokých škol. V rámci programu stínování manažerů ­ Manager Shadowing Programme ­ se zúčastňují dvou- až třítýdenních stáží. Studenti se mohou do programu přihlásit do 11. listopadu 2002.

Pod vedením zkušených manažerů se studenti zapojují do pracovního procesu, seznamují se s manažerskou prací v praxi a získávají množství zajímavých informací a zkušeností, které mohou porovnat se svými teoretickými znalostmi. Stáže každoročně (letos pojedenácté) probíhají v řadě mezinárodních a českých společností v České republice.

Základní údaje včetně přihlášek jsou na podzim rozesílány na studijní oddělení 90 fakult. Tyto informace jsou také k dispozici na webových stránkách pořádající organizace (www.blf.cz). Na základě přihlášky s životopisem a následného pohovoru jsou materiály vybraných studentů postoupeny zapojeným společnostem. Jakmile bude ukončen výběr studentů do jednotlivých společností, studenti obdrží jméno kontaktní osoby ve vybrané společnosti a sami si projednají podrobnosti stáže nebo vyčkají na oslovení ze strany firmy.

I ti studenti, kteří nejsou na stáž vybráni, získávají během interview cenné zkušenosti a informace, např. jak psát životopis, jak se chovat při přijímacím pohovoru do zaměstnání.

Na termínu a konkrétní podobě stáže se vybraní studenti dohodnou přímo se společností, ve které mají stáž absolvovat. Studenti nemají nárok na mzdu. Je na společnostech, zda studentům uhradí náklady spojené např. s ubytováním, popř. poskytnou kapesné. Studenti mohou "stínovat" jednoho až čtyři manažery, se kterými mohou navštěvovat různá pracoviště nebo oddělení ve společnosti. Všechny náklady spojené s dopravou na cílové pracoviště v rámci programu hradí firma. Celý program stáže by měla společnost upravit tak, aby student mohl co nejvíce nahlédnout do skutečného světa organizace práce manažerů. V případě, že student "stínuje" více manažerů, měla by být stanovena jedna osoba, která bude za studenta odpovědná a se kterou by student mohl probírat problémy.

Cíle programu

Pro studenty:

Kontakt a informace:

Business Leaders Forum
Palác Lucerna
Štěpánská 61
116 02 Praha 1
tel: 224216275

www.blf.cz

e-mail: blf@blf.cz 

  • možnost získat přehled o aktivitách a procesech, které ve společnosti probíhají
  • možnost seznámit se s prací a denními povinnostmi manažerů
  • stáže pomohou studentům při výběru zaměstnání, případně volbě jejich budoucí kariéry
  • možnost získat informace, které studenti mohou využít např. ve své diplomové práci
  • příležitost vyzkoušet si práci ve vedoucí pozici

Pro společnosti:

  • možnost získat budoucí zaměstnance
  • rozvoj dovedností manažerů prostřednictvím komunikace se studenty
  • získání pocitu spoluodpovědnosti za výchovu a rozvoj budoucích řídících pracovníků

pramen: BLFHlavní zprávy

Další z rubriky

Ilustrační snímek
Vybalancujte čas mezi prací a soukromím. Psycholog radí, jak na to

Věnovat se naplno práci a osobní život potlačit na minimum? Nebo brát zaměstnání jen jako nutnost a žít až večer s rodinou? Ani jedno není správně. Je třeba...  celý článek

Ilustrační snímek
Nikdy dříve se nám nežilo lépe, vzkazují čeští milionáři

Nahlédnout do života bohatých Čechů, kteří mají na svých kontech miliony, není snadné. Už po několik let se o to snaží unikátní průzkumy bank. Přímým...  celý článek

Ilustrační snímek
Čísla ČSSZ: Kolik platíme na důchod a na co se vybrané peníze použijí

Za první polovinu roku vybrala Česká správa sociálního zabezpečení od lidí na pojistném na sociální zabezpečení skoro 214 miliard korun. Ale na důchodech a...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.