Za sprchu i elektřinu se v kempech připlácí

  • 2
Kdo má rád přírodu a chce ji mít nablízku i o dovolené, je pro něj pobyt v kempu docela dobrou volbou. Jen musí pamatovat na to, že o prázdninách a zejména v období přelomu července a srpna, kdy jsou kempy nejnabitější, si v nich neužije příliš soukromí a možná bude pokulhávat také trochu hygiena.

Výměnou za to turisté nezatíží peněženku zdaleka tak, jako kdyby zamířili do penzionu. Nejlevnější kempování je pro cestovatele, kteří přijdou do kempu po svých, vlakem či autobusem, a nemusí tudíž platit za auto, ale jen za stan a osoby v něm.

To však není všechno - v různých kempech se za některé služby připlácí. Například sprchování je někde v ceně, v jiných zařízeních na žetony, platí se zvlášť připojení na elektřinu, použití kuchyňky, žehličky či pračky. Obvyklá je platba místnímu úřadu za pobyt.

Slevy za delší nebo opakované pobyty se v kempech nenosí. Řada lidí v nich má celoročně nebo přes léto postavený karavan a dojíždí do něj na víkendy a na dovolenou. Ani tyto skalní milovníci kempování provozovatelé kempu nezvýhodňují. „Platíme po celou sezonu stejný poplatek nejen za karavan, ale i za osoby - a to bez ohledu na to, zda v něm jsme, nebo ne,“ říkají starší manželé z karavanu v kempu Trhovky, kteří sem jezdí  už třicet let a patří ke starousedlíkům. Zároveň dodávají, že už je celoroční kempování vyjde na 15 000 korun a částka je rok od roku vyšší. Některé kempy však věrným slevy připisují - jako například v Sedmihorkách je získají majitelé karavanů, kteří se zde zdrží déle než měsíc. Obvyklé jsou nižší poplatky před a po skončení prázdnin. Dávno už není problém vzít do kempu psa, jeho denní pobyt stojí nejčastěji 15 až 50 korun.

Co ukázal letošní test směnáren? Která je nejlevnější? Čtetě výsledky našeho testu připraveneho ve spolupráci Fincentra a regionálními redakcemi MF DNES ZDE.