Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Životní pojištění s bonusem: stojí za vaši volbu?

aktualizováno 
Zatímco asistenční služby k neživotnímu pojištění nabízejí pojišťovny již řadu let, asistenční služby k životnímu pojištění představují na našem trhu novinku loňského roku. O jakou službu se jedná a je výhodná?

Riziko,omezení | foto: Profimedia.cz

Asistenční služby k životnímu pojištění jsou v současnosti poskytovány v oblasti individuální zdravotní péče. Princip služby je jednoduchý. Klienti, kteří si uzavřou životní pojištění u vybrané komerční pojišťovny a splní stanovené podmínky, získávají zdarma, případně za poplatek, určité služby související s jejich zdravím.

Služby po telefonu

Zpravidla tyto služby zahrnují bezplatnou telefonickou konzultaci ke zdravotnímu stavu nebo například přednostní odbavení u lékaře aj. Telefonická konzultace pak většinou nabízí vysvětlení příčin daného onemocnění, obecných postupů léčby, její časové náročnosti a podobně. Služby jednotlivých pojišťoven se různí v poskytovaném rozsahu služby i v tom, zda jde o bezplatnou službu či službu za příplatek.

popisekDOVOLENÁ: (NE)POJISTIT SE?
kdy vám pojištění nepomůže


Pouze vybrané pojišťovny

Mezi pojišťovny, které asistenční službu k životnímu pojištění či obdobnou službu nabízejí, patří AEGON Pojišťovna, AMCICO AIG Life, Aviva pojišťovna nebo ING Nationale-Nederlanden. Největší životní pojišťovny – Česká pojišťovna nebo Kooperativa – zatím tuto službu klientům nenabízejí.

Životní pojištění jako zdravotní benefit

 

Pojišťovna

Název programu

Forma pojištění

Cena pojištění

Obsah pojištění

AEGON Pojišťovna

AEGON Assistance

Auto-matická součást životního pojištění s rizikovým krytím

Bez-platně

Služby lékaře na telefonu a konzultační lékařské služby (Europ Assistance). Klienti mohou asistence využívat jak v České republice, tak v zahraničí.

AMCICO
AIG Life

USA Klinika plus

Připojištění k životnímu nebo úrazovému pojištění

1 066 Kč ročně

Konzultace závažné nemoci pojištěného s lékaři amerických nemocnic WorldCare Consortium + finanční bonus 500 Kč na den, který vyplácí pojišťovna v případě hospitalizace vzniklé v souvislosti s poskytnutou lékařskou konzultací.

Aviva pojišťovna

Zdravotní informační služby

Auto-matická součást vybraných produktů životního pojištění

Bez-platně

Služby lékaře na telefonu a konzultační lékařské služby (Elvia Assistance). Klienti mohou asistence využívat jak v České republice, tak v zahraničí.

ING Nationale-
Nederlanden

ING COMFORT, ING EXTRA, ING VIP

Rodinný balíček zaměřený na prevenci k životnímu pojištění s přís-pěvkem zaměst-navatele

3 000 Kč - 6 500 Kč

Zvýhodněná nabídka nad-standardní zdravotní péče u společnosti Mediscan Network pro klienty v regionu Praha,
Střední Čechy.

Zdroj: jednotlivé pojišťovny

Asistenční služby nelze považovat za důvod k uzavření smlouvy životního pojištění. Zajistit lékařskou konzultaci či přednostní odbavení u lékaře je možné i bez sjednání pojištění. V konečném efektu může být výhodnější uzavření výhodného životního pojištění bez lékařské asistence a sjednání nadstandardní zdravotní péče mimo rámec pojištění. Životní pojištění by rozhodně mělo být voleno nejen na základě nabízených doplňkových služeb, ale zejména podle rozsahu poskytované pojistné ochrany (výluky, omezení pojistného plnění aj.), nákladovosti produktu a finanční stability pojišťovny.

Slibná budoucnost

I přes uvedené výhrady lze očekávat, že se asistenční služby k životnímu pojištění budou nadále rozvíjet, a to i mimo oblast zdravotní péče. Další rozšíření služby si lze například představit v podobě poskytování právních služeb či psychologické péče oprávněným osobám pro případ úmrtí pojištěného.

Reklama


Reklama
Autor:


Hlavní zprávy

ECM System Solutions s.r.o. - Martin Krupa
JUNIOR PROGRAMÁTOR -KA

ECM System Solutions s.r.o. - Martin Krupa
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 20 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.